1. červen 2020

Petr Bolek po Spartě: V obraně jsme hořeli! Musíme zase začít hezky od nuly

503 minut trvala neprůstřelnost karvinské obrany v čele s gólmany a zároveň také série bez porážky. V duelu se Spartou obě série padly. Petr Bolek inkasoval od Letenských hned čtyřikrát a po utkání byl zklamaný a naštvaný zároveň.

Petře, je nedělní porážka určitá facka po úžasné sérii od začátku jarní části?
Myslím, že jo! Nejde ani o ty góly, ale spíš o náš výkon ve druhém poločase. I když ani v prvním to nebylo optimální.

Zdálo se, že jste hráčům Sparty situaci dost usnadnili. Góly vstřelili hezké, ale dalo se jim předejít, souhlasíte?
Nechali jsme je střílet z nějakých osmnácti metrů. Když to trefí, tak se s tím nedá nic dělat. To ostatně všichni viděli. Celkově to z naší strany bylo špatné, nebudeme si nic nalhávat. Stačí se podívat na statistiky střel, to hovoří zcela jasně.

Čím si vysvětlujete takový špatný výkon?
Nevím, jako bychom byli vypnutí. Ani není čas to rozebírat, ve středu hrajeme na Slovácku. Opakuji, hodně jsme to Spartě ulehčili, například před třetím gólem to byla úplně komedie v našem podání (mávne rukou). Totálně jsme hořeli v obraně.

Ovlivnila utkání situace z první minuty, kdy sudí Zelinka po konzultaci s videem odvolal gól Taiwa?
Vymlouvat se na to nemůžeme. Asi to faul byl, ale rozhodčí od toho stojí snad tři metry a pustí to. Takových faulů je ale v zápase spousta. Každopádně musíme hledat chyby u sebe. V poločase vedeme nad Spartou 1:0 a prohrajeme 1:4 – to nejde!

Je v této situaci plus, že hned ve středu hrajete další zápas?
Určitě, to je pozitivní. Nebude čas se v tom hrabat, ale každý bychom si měli sáhnout do svědomí a zamyslet se. Musíme hezky poctivě zase začít pěkně od nuly.