Generální partner
Světlý režim
5. květen 2017

Předposlední výjezd, Karviná hraje na Slovácku

Dvaatřicetibodoví svěřenci Jozefa Webera jedou na jih Moravy, kde změří síly s týmem z Uherského Hradiště. Oba týmy od sebe dělí dva body, na podzim Slovácko vyhrálo v Karviné 1:0.
V neděli konečně zněl kabinou vítězný pokřik. Všichni do jednoho si přejí, aby se podobná chvilka opakovala i v Uherském Hradišti, kde je Slovácko doma. „Vítězství proti Hradci Králové nám pomohlo, šňůra porážek byla dlouhá. Ovšem neusínáme na vavřínech, chybí poslední čtyři kola, která pojmeme se vší vážností. To je samozřejmost,“ ubezpečuje trenér Jozef Weber.

Podle karvinského kouče mají domácí vhodně namixovaný tým - zkušenost a mládí. „Kapitán Šumulikoski a náš bývalý hráč Vlasta Daníček, který je nesmírně pracovitý a líbí se mi jeho styl hry. Kolem nich jsou pak talentovaní hráči jako Machalík, Havlík nebo Zajíc,“ vyjmenoval Weber. Oba týmy od sebe před vzájemným duelem dělily dva body. Karviné patřila devátá příčka, Slovácko bylo jedenácté. 

Slovácko s Libercem jsou jedinými dvěma týmy, kterým Karvinští v domácím prostředí nevstřelili žádný gól. Slovácko dokonce na podzim v Karviné vyhrálo, když se o jediný gól utkání postaral už ve třinácté minutě Francis Koné. Speciální bude utkání pro dva mladé karvinské fotbalisty, Libor Holík s Petrem Galuškou jsou totiž odchovanci pověstné slovácké akademie. Jestli ovšem zasáhnou do utkání, záleží na trenéru Weberovi. 

Právě výkon Slovácka proti Slavii připomněl Jozefu Weberovi zápas jeho svěřenců proti týmu z Edenu. „To je pravda, hráli opravdu dobře. Jenže nezískali ani bod. Každopádně v Teplicích bodovali, dali tam dva góly a to svědčí o jejich kvalitě. Před všemi týmy v lize máme respekt a Slovácko není výjimkou,“ doplnil.
Jeho protějšek Stanislav Levý řeší celé jaro jednu zásadní věc – produktivitu. Pouze šest jarních vstřelených branek to jasně dokládá. Slovácko v jarních odvetách např. hned čtyřikrát plichtilo bez branek 0:0 (s Jabloncem, na Bohemce, s Brnem a v Jihlavě). Na druhou stranu pouze dvakrát prohrálo (shodně 0:2 v Plzni a se Slavií). 

Utkání 27. kola ePojisteni.cz ligy 1. FC Slovácko – MFK Karviná začíná na Městském fotbalovém stadionu Miroslava Valenty v Uherském Hradišti v sobotu 6. května v 19 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Zbyněk Proske, na čarách mu budou pomáhat kolegové Koval a Hájek. Toto kolo je věnováno akci Můj první gól a Měsíc náborů - více ZDE!

Rozhovory Rozhovory
st 13.1. | redakce

Stylianos Kokovas: Je důležité cítit důvěru

První rozhovor s novou tváří v karvinské kabině. Devatenáctiletý obránce Stelios Kokovas prozrazuje, co pro něj bude v začátcích hodně důležité, ale také, že by se rád naučil česky.

st 6.1. | redakce

Martin Šindelář: Odpočinul jsem si hlavně psychicky

Po dvou týdnech se hráči MFK znovu sešli v kabině. Nechyběl tam ani stoper Martin Šindelář, který byl převážnou část podzimu kapitánem týmu. Před druhým společným tréninkem v roce 2021 stihl odpovědět na několik otázek...

po 4.1. | redakce

Juraj Jarábek: V kádru budou pouze minimální změny

První den rekordně krátké zimní přípravy své svěřence ještě neviděl, jelikož absolvovali v Olomouci zátěžové testy. Trenér Juraj Jarábek měl dost práce v kanceláři, přesto si našel pár minut na první rozhovor v novém roce.

čt 31.12. | redakce

Lubomír Vlk: Bodový polštář z podzimu je důležitý, ale dál pracujeme s pokorou

Sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk hodnotí v obsáhlém rozhovoru uplynulý podzim, který se vydařil nad očekávání. Mírné rozladění panuje pouze z nezvládnutých domácích zápasů.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo