Generální partner
Světlý režim
5. květen 2017

Předposlední výjezd, Karviná hraje na Slovácku

Dvaatřicetibodoví svěřenci Jozefa Webera jedou na jih Moravy, kde změří síly s týmem z Uherského Hradiště. Oba týmy od sebe dělí dva body, na podzim Slovácko vyhrálo v Karviné 1:0.
V neděli konečně zněl kabinou vítězný pokřik. Všichni do jednoho si přejí, aby se podobná chvilka opakovala i v Uherském Hradišti, kde je Slovácko doma. „Vítězství proti Hradci Králové nám pomohlo, šňůra porážek byla dlouhá. Ovšem neusínáme na vavřínech, chybí poslední čtyři kola, která pojmeme se vší vážností. To je samozřejmost,“ ubezpečuje trenér Jozef Weber.

Podle karvinského kouče mají domácí vhodně namixovaný tým - zkušenost a mládí. „Kapitán Šumulikoski a náš bývalý hráč Vlasta Daníček, který je nesmírně pracovitý a líbí se mi jeho styl hry. Kolem nich jsou pak talentovaní hráči jako Machalík, Havlík nebo Zajíc,“ vyjmenoval Weber. Oba týmy od sebe před vzájemným duelem dělily dva body. Karviné patřila devátá příčka, Slovácko bylo jedenácté. 

Slovácko s Libercem jsou jedinými dvěma týmy, kterým Karvinští v domácím prostředí nevstřelili žádný gól. Slovácko dokonce na podzim v Karviné vyhrálo, když se o jediný gól utkání postaral už ve třinácté minutě Francis Koné. Speciální bude utkání pro dva mladé karvinské fotbalisty, Libor Holík s Petrem Galuškou jsou totiž odchovanci pověstné slovácké akademie. Jestli ovšem zasáhnou do utkání, záleží na trenéru Weberovi. 

Právě výkon Slovácka proti Slavii připomněl Jozefu Weberovi zápas jeho svěřenců proti týmu z Edenu. „To je pravda, hráli opravdu dobře. Jenže nezískali ani bod. Každopádně v Teplicích bodovali, dali tam dva góly a to svědčí o jejich kvalitě. Před všemi týmy v lize máme respekt a Slovácko není výjimkou,“ doplnil.
Jeho protějšek Stanislav Levý řeší celé jaro jednu zásadní věc – produktivitu. Pouze šest jarních vstřelených branek to jasně dokládá. Slovácko v jarních odvetách např. hned čtyřikrát plichtilo bez branek 0:0 (s Jabloncem, na Bohemce, s Brnem a v Jihlavě). Na druhou stranu pouze dvakrát prohrálo (shodně 0:2 v Plzni a se Slavií). 

Utkání 27. kola ePojisteni.cz ligy 1. FC Slovácko – MFK Karviná začíná na Městském fotbalovém stadionu Miroslava Valenty v Uherském Hradišti v sobotu 6. května v 19 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Zbyněk Proske, na čarách mu budou pomáhat kolegové Koval a Hájek. Toto kolo je věnováno akci Můj první gól a Měsíc náborů - více ZDE!

Rozhovory Rozhovory
út 4.8. | redakce

Jarábek: Času je málo, kádr budeme postupně doplňovat

V dobré náladě předstoupil Juraj Jarábek mezi novináře v úvodu první tréninkové jednotky, kterou vedl na tréninkovém hřišti v areálu Městského stadionu v Karviné-Ráji.

čt 30.7. | redakce

Lubomír Vlk: Osu týmu chceme ponechat, ze sezóny mám smíšené pocity!

Sportovní ředitel MFK Karviná bilancuje uplynulou sezónu a vyhlíží tu následující, která bude v mnoha směrech náročnější. Za velký úspěch považuje, že Karviná bude i pátou sezónu po sobě prvoligová. Vyjádřil se také k aktuální situace okolo Ondřeje Lingra...

po 27.7. | redakce

JURAJ JARÁBEK: Náš kosmopolitní tým chceme zúžit, nový formát soutěže se mi líbí

Po hektickém závěru FORTUNA:LIGY se hlavní trenér MFK Karviná Juraj Jarábek vrátil v myšlenkách ke svému listopadovému příchodu, k těžkému jaru poznamenaném koronavirem, fanouškům, novému formátu či konkrétně ke svým svěřencům. Zmínil také, na kterých postech potřebuje tým posílit…

út 21.7. | redakce

Marek Janečka: Sezóna trvá strašně dlouho, ale máme před sebou už jen dva obrovsky důležité zápasy

Kapitán Marek Janečka spolu s celým týmem vyhlíží konec této dlouhé sezóny. Ještě předtím, ale celý tým potřebuje zvládnout dva nejdůležitější zápasy sezóny 2019/2020. Karvinští musí pod sebou udržet jednoho z dvojice Opava nebo Příbram...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii
×
Odehráno v 11:00
MFK Karviná
Líšeň
×
Odehráno v 11:00
MFK Karviná
Líšeň