Generální partner
Světlý režim
12. říjen 2012

Prodloužíme neporazitelnost? Ústí-Karviná

V sobotu od 10:15 se představí Karviná na půdě Ústí nad Labem, které zatím zůstává za očekáváním a stále čeká na první domácí výhru. Naopak tým trenérů Mašleje a Pánika už tři utkání v řadě neprohrál. Přejme si, ať tomu tak zůstane i nadále.

Už dnes, tedy v pátek, se vydávají na cestu do Ústí nad Labem karvinští fotbalisté. Do Prahy se dopraví vlakovým spojem Pendolino, potom budou pokračovat do Modré, kde mají zajištěné ubytování a ráno před zápasem se vydají do nedalekého Ústí nad Labem. Tam je bude v sobotu dopoledne hostit domácí celek, který v této sezóně na domácím hřišti ještě neokusil, jak chutná vítězství. „To nás příliš netěší, protože jejich série je nepříjemná a o to víc bude utkání náročnější. Domácí tým už opravdu nutně potřebuje vyhrát a bude je to ještě více motivovat,“ je přesvědčen trenér Karviné Jan Pánik.

V minulém utkání Ústí prohrálo v Sokolově po slabém výkonu 0:3, naopak hráči ze severu Moravy si poradili s Žižkovem 2:1. Největší nebezpečí podle Jana Pánika hrozí od trojice Richard Veverka, Zdeněk Volek a Josef Čtvrtníček. „Holek je čtyřgólovým střelcem, Čtvrtníček také umí dát gól. Ústí má šikovné hráče,“ řekl Pánik. Severočeský klub v minulé sezóně opanoval druhou nejvyšší soutěž, ale kvůli nevyhovujícímu stadionu nedostal licenci hrát Gambrinus ligu. Jeho místo tedy zaujala Vysočina Jihlava.

Ve vzájemných zápasech má navrch Karviná. V dosavadních šesti utkáních dokázala třikrát vyhrát, jednou remizovat a dvakrát se z výhry radovalo Ústí. Skóre vyznívá lépe pro MFK OKD Karviná v poměru 11:8. V posledním měření sil, které proběhlo v březnu tohoto roku se diváci v Karviné dočkali remízy 1:1, když vyrovnání zařídil v 73. minutě Tomáš Jursa.

Utkání na Městském fotbalovém stadiónu v Ústí nad Labem začíná v sobotu v 10:15 hodin. Zápas bude řídit Jakub Hrabovský.

Rozhovory Rozhovory
út 13.7. | redakce

Michal Papadopulos: Jsem rád, že nejtvrdší část přípravy máme za sebou

V přípravě se kapitán Michal Papadopulos ještě střelecky neprosadil, ale to není až tak důležité. Jedenáct dnů před startem FORTUNA:LIGY kvituje příchod nových spoluhráčů a hodnotí dosavadní přípravu včetně soustředění v Ustroni.

út 29.6. | redakce

Martin Vlachovský: Dokázali jsme, že v Blansku se umí hrát fotbal

Odchovanec MFK Karviná je zpátky po hostování v Blansku. Martin Vlachovský se po půl roce znovu těšil domů a je rád, že zahájil letní přípravu doma. Rád by se v kádru udržel...

po 21.6. | redakce

Jozef Weber během prvního dne přípravy: Teď musíme tvrdě pracovat

Kouč Jozef Weber se svými spolupracovníky přivítali v kabině své svěřence krátce před půl desátou dopoledne. Během úvodní tréninkové jednotky si našel i čas na rozhovor a bedlivě sledoval hráče během rychlostních a vytrvalostních testů.

so 12.6. | redakce

Michal Papadopulos: V příští sezóně se budeme snažit být ještě lepší

Kapitán šel příkladem! Michal Papadopulos se před sezónou vrátil po dlouhých letech do české ligy a v Karviné se stal nejproduktivnějším hráčem. Jak hodnotil sezónu, ve které dovedl MFK ke konečnému dvanáctému místu?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo