Generální partner
Světlý režim
31. leden 2020

První zápas přípravy! Béčko hostí v sobotu rezervu Baníku

Po necelém měsíci, kdy se připravovali převážně kondičně, vyběhnou svěřenci Čestmíra Kročila konečně také k zápasu. V sobotu dopoledne přivítají na Kovoně účastníka MSFL.

Sérii sedmi zápasů (vše v domácím prostředí) rozehraje karvinský divizní lídr proti sedmému týmu Moravskoslezské fotbalové ligy – k vidění tedy bude slezské derby dvou prvoligových rezerv.

Karvinští vyběhnou do utkání například se stoperem Martinem Kouřilem, který nebyl s A-týmem na soustředění v Turecku a dával se do pořádku po listopadovém zranění. „Kluci se na zápas těší. Příprava je tvrdá, běhají opravdu hodně. Zápas bude zpestřením a samozřejmě si vyzkoušíme nějaké herní varianty,“ podotkl trenér Čestmír Kročil.

Šéf záložního týmu MFK kvituje soupeře, s kterými se jeho svěřenci v přípravě poměří. „To je fajn. Třetí liga je dost kvalitní soutěž. Béčko Baníku i Petřkovice příští týden nás dokonale prověří. Potom nás čeká Ruch Chorzów ze čtvrté nejvyšší soutěže a další polský klub Tarnowskie Góry. Zahrajeme si rovněž s třemi slovenskými kluby z nižších soutěží,“ uzavřel Kročil.

Přípravné utkání MFK Karviná B – FC Baník Ostrava B začne ve Sportovním centru Kovona v sobotu 1. února v 10 hodin. Vstup je pochopitelně zdarma!

Rozhovory Rozhovory
st 13.1. | redakce

Stylianos Kokovas: Je důležité cítit důvěru

První rozhovor s novou tváří v karvinské kabině. Devatenáctiletý obránce Stelios Kokovas prozrazuje, co pro něj bude v začátcích hodně důležité, ale také, že by se rád naučil česky.

st 6.1. | redakce

Martin Šindelář: Odpočinul jsem si hlavně psychicky

Po dvou týdnech se hráči MFK znovu sešli v kabině. Nechyběl tam ani stoper Martin Šindelář, který byl převážnou část podzimu kapitánem týmu. Před druhým společným tréninkem v roce 2021 stihl odpovědět na několik otázek...

po 4.1. | redakce

Juraj Jarábek: V kádru budou pouze minimální změny

První den rekordně krátké zimní přípravy své svěřence ještě neviděl, jelikož absolvovali v Olomouci zátěžové testy. Trenér Juraj Jarábek měl dost práce v kanceláři, přesto si našel pár minut na první rozhovor v novém roce.

čt 31.12. | redakce

Lubomír Vlk: Bodový polštář z podzimu je důležitý, ale dál pracujeme s pokorou

Sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk hodnotí v obsáhlém rozhovoru uplynulý podzim, který se vydařil nad očekávání. Mírné rozladění panuje pouze z nezvládnutých domácích zápasů.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo