Mlade talenty

ROZHOVOR Z BULLETINU - Helena Bogoczová

13.03.2018 | redakce
 

ROZHOVOR Z BULLETINU - Helena Bogoczová Vedoucí odboru majetkového z magistrátu města Karviné Helena Bogoczová má spolu se svým týmem velkou zásluhu na tom, jakou stavbou se pyšní městská část Ráj. V rozhovoru pro klubový bulletin MFK Karviná se snažila všem fanouškům nastínit, že „postavit“ stadion není žádná sranda.

 

Vysvětlete, prosím, fanouškům, o co konkrétně se odbor majetkový staral při rekonstrukci Městského stadionu v Karviné-Ráji?
Hlavní náplní bylo připravit stavbu po projektové stránce, vysoutěžit dodavatele stavby a v daném termínu stavbu zrealizovat.  Nebylo to vůbec snadné i z důvodu, že v roce přípravy vyšel nový zákon o veřejných zakázkách a museli jsme dodělat dokumentaci pro provedení stavby, kterou jsme potřebovali pro zadání veřejné zakázky, a to nám ubralo hodně času, který byl dán poskytovatelem dotace. Celou stavbu jsme také finančně optimalizovali tak, abychom na ni získali finanční dotace. Bez dotací, troufám si říct, by nově zrekonstruovaný stadion nebyl. 

Byla celková práce těžší v tom, že jste museli vycházet z budovy hlavní tribuny, která zůstala na svém místě?
Nepochybně. Kdybychom měli začít stavět tzv. z ničeho, tak to bude snazší. Starší stavby mají své nedostatky, specifika a hodně věcí je jinak, než by mělo být. 

Šlo o největší akci tohoto druhu, kterou jste ve své funkci zažila? Ať už z pohledu kolegů nebo pro vás samotnou?
Jednoznačně. Byla to obrovská výzva! Žádná stavba se neobejde bez různých překážet a tento stadion nebyl výjimkou. Všichni jsme byli nakonec šťastní, když jsme všechno potřebné dokončili, objekt zkolaudovali a získali potřebné dotační finance. Ale tím to samozřejmě neskončilo. Stále je na čem pracovat kvůli složitým technologiím a celkově užívání stadionu dolaďujeme. 

Máte zpětnou vazbu? Líbí se lidem nový stadion?
Ano, ohlasy jsou veskrze pozitivní. Zpočátku tomu tak nebylo, protože se jednalo o velkou investici, ale lidé zjistili, že fotbal k našemu městu patří – navíc se hraje na té nejvyšší úrovni. Na stadion se chodí bavit, odreagovat se od pracovních povinností a hlavně podpořit svůj klub. Osobně mě velmi potěšilo, když v jednom z prvních přímých přenosů komentátor celé republice skrz vysílání sdělil, že máme krásný stadion, jeden z nejlepších v republice.

Chodíte fandit a podpořit naše hráče na stadion v těžkých prvoligových duelech?
Ne vždy, ale chodím a užívám si to. Líbí se mi náš kotel, jak umí povzbuzovat a hnát hráče do útoku. Musím také zmínit, že moji kolegové i kolegyně chodí na fotbal, dokonce mají permanentky. Na dnešní zápas se moc těším a doufám, že si ho společně se všemi fanoušky i kolegy z magistrátu užijeme. Nejen za sebe přeji fotbalistům mnoho úspěchů, a po úspěšném vstupu do druhé poloviny soutěže věřím, že i v příští sezóně budeme chodit na nejkvalitnější fotbal právě u nás v Karviné.

• Také juniorka má rozlosováno
dnes - Na středečním losovacím aktivu v Praze se kromě dvou profesionálních soutěžilo rozlosovala také Juniorská liga - jízdní podzimní řád MFK Karviná U21 najdete ZDE.

• Video ze zátěžových testů
včera - V úterý a ve středu absolvovali hráči fyzické zátěžové testy na Klinice sportovní medicíny v Ostravě. Na průběh testování se podívejte ve videu na MFK Karviná TV - ZDE.

• Tisková zpráva LFA
včera - Fortuna a Ligová fotbalová asociace ve středu představily novou identitu fotbalových soutěží v Česku. Tisková zpráva je k přečtení ZDE.

• Další zkušenosti pro Madera
před 3 dny - Matúš Mader má za sebou další vydařený reprezentační sraz. Se slovenskou osmnáctkou absolvoval dva duely proti Bělorusku (1:1 a 4:2). V prvním zápase odehrál náš borec celý počet minut, ve druhém naskočil na posledních šest minut.

• S Cracovií Kraków v 10:00
15.6. - První přípravný duel zná čas výkopu. Karvinští změří síly v sobotu 23. června v Dětmarovicích s Cracovií Kraków od 10 hodin.

• Mader proti Bělorusku
11.6. - V posledních utkáních kapitána dorostenecké devatenáctky Matúše Madera čekají další reprezentační povinnosti. V úterý a ve čtvrtek hraje slovenská osmnáctka dva přípravné duely doma v Senci proti Bělorusku.

• Víkendové výsledky mládeže
9.6. - U19-Baník Ostrava 4:2, Hlučín-U18 3:1, U17-Baník Ostrava 0:2, Hlučín-U16 5:1, Brušperk-st.žáci B 3:3, Brušperk-ml.žáci B 3:2.

• Dvanáctka třetí v B.Bystrici
8.6. - Žáci U12 skončili na mezinárodním turnaji v Banské Bystrici na výborném třetím místě. Z triumfu se radoval maďarský Györ, druhý skončil slovenský Ružomberok. Gratulace celému týmu a pod vedením trenéra Tomáše Červenky.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2018
MFK OKD Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.