Mlade talenty

ROZHOVOR Z BULLETINU - Jan Hošek

27.04.2016 | redakce
 

ROZHOVOR Z BULLETINU - Jan Hošek Na četné žádosti fanoušků přinášíme celý rozhovor se stoperem Janem Hoškem, který vyšel v bulletinu u příležitosti dohrávky 18.kola proti Frýdku-Místku.

 

Souboj Karviné proti Frýdku-Místku anebo ještě lépe řečeno souboj čerstvě sedmadvacetiletých dvojčat Jana a Petra Hoškových. I takto se dá brát dnešní dohrávka 18. kola Fotbalové národní ligy, která se v původním termínu (19. března) nemohla uskutečnit kvůli nezpůsobilému terénu.

Honzo, těšíte se na vzájemný zápas?
To víte, že jo. Na hřišti se potkáme zase po dlouhé době. Ale určitě se těší i brácha (úsměv).

Kdy naposledy jste nastoupili proti sobě?
Tuším, že to je skoro dva roky zpátky. Já byl v Teplicích a brácha na hostování v Domažlicích. Šlo o pohárový dvojzápas ve čtvrtém kole. V Domažlicích jsme vyhráli 4:0, doma pak prohráli 1:2. Na postup nám to stačilo.

Dá se v případě potřeby od vás očekávat drsnější zákrok? Přeci jen jste stoper a brácha útočník. Na hřišti se budete často potkávat.
V zápase to všechno půjde stranou, na devadesát minut budeme soupeři. Ale nepředpokládám, že se budeme potkávat jen spolu. Těch soubojů tam bude plno, on se rád po hřišti tzv. toulá. Ale samozřejmě k sobě budeme mít blíž - já jako stoper a on jako útočník. To je jasné.

Když se vrátíme do podzimní části aktuální sezóny, tak vy jste ji strávil v Teplicích a Petr v nedalekém Ústí nad Labem. Na jaře je to podobné, akorát jste se přesunuli přes takřka celou republiku do Slezska. Jde o shodu náhod?
Přesně tak, je to náhoda. První zimní kontakt tady v kraji jsem měl asi já s Karvinou, ale paradoxně on sem zamířil nakonec dřív a už v lednu se zapojil do přípravy. Já až v půlce února.

Když jste tady od sebe jen pár kilometrů, tak potkáváte se pravidelně? 
Vidíme se téměř obden, občas u mě brácha i přespí. Také se tady byl na Kovoně kouknout na náš první domácí zápas s Vlašimí a část duelu se Sokolovem viděl i v sobotu.

Oplatil jste mu návštěvu ve Frýdku-Místku? 
Ne, já na jeho zápase ještě nebyl. Viděl jsem jen sestřihy.

Co říkáte na jeho ocenění Hráč měsíce března ve Fotbalové národní lize?
Mám radost a jsem jedině rád, že se mu daří střelecky i herně. Celkově Frýdek-Místek hraje na jaře dobrý fotbal a pravidelně až do pátku sbírali body. Snad si dají pauzu ještě dneska. Pak už mohou bodovat naplno (úsměv).

Právě v pátek proti Varnsdorfu však Petr chyběl kvůli čtyřem žlutým kartám a Valcíři poprvé na jaře prohráli. Myslíte si, že bude víc odpočinutý a nažhavenější, než kdyby v pátek hrál?
To je spíš otázka na něj, každý to má jinak. Když budu mluvit za sebe, mně by spíš vyhovovalo, kdybych hrál.

Jsou pro vás výsledky Valcířů varováním?
Určitě ano, hrají dobře. Viděl jsem i nějaké sestřihy. Dokonce si myslím, že to pro nás bude náročnější zápas než ten vítězný se Sokolovem. Ale my ho opět potřebujeme zvládnout.

V Karviné jste od půlky února, už tedy můžete hodnotit. Jak se vám to tady zamlouvá?
Nemůžu si na nic stěžovat, jsem spokojený. Bodů jsme sice mohli mít víc, ale držíme se na špici, takže po fotbalové stránce spokojenost.

A po té osobní? 
Také v pohodě. Velkým plusem je fakt, že tady máme výbornou partu. Scházíme se samozřejmě i mimo kabinu.  

• Výsledky mládeže MFK
včera - U19-Jihlava 1:1 (4:3np), U17-Jihlava 4:1, U15-Hodonín 2:0, U14-Hodonín 1:3, U13-Vsetín 14:1, U12-Vsetín 12:5.

• Juniorka s Teplicemi v neděli
před 3 dny - Poslední utkání devátého nadstavbového kola Juniorské ligy mezi Karvinou a Teplicemi se po dohodě obou klubů bude hrát už v neděli 26. května v 15 hodin!

• Výsledky mládeže (út+st)
22.5. - U15-Prostějov 3:1, U14-Prostějov 1:5, U13-Bílovec 12:1, U12-Bílovec 17:1.

• V úterý a středu na žáky
21.5. - Vloženými koly pokračují soutěže mládeže a obě kategorie žáků se představí v domácím prostředí. Mladší žáci U13 a U12 hrají v úterý v areálu Městského stadionu v Karviné Ráji současně od 16:30 proti Bílovci. Starší žáci U15 a U14 přivítají ve středu na Bažantnici Prostějov (17:30 a 16:00).

• Zlato žáků U12 v Polsku
20.5. - Dvoudenní mezinárodní turnaj v Krzeszowicích ovládl tým trenérů Aleše Hujíka a Jana Czyže s bilancí osmi výher a tří porážek (Zagłebie Dabrowskie 1:0, AP Team Gliwice 2:0, APTM Polska 0:1, AP2012 Jaworzno 1:0, APTM Krzeszowice 3:1, Wisła Kraków 1:0, UKS SMS Mielec 2:0, Śląsk Wrocłav 1:0, Zbrojovka Brno 1:0, Zagłebie Sosnowiec 0:1, Rekord Bialsko-Biała 0:3. Nejlepším střelcem byl se sedmi trefami Dominik Zajac.

• Sestřih utkání s Bohemkou
19.5. - Nepovedený zápas odehráli Karvinští proti týmu Bohemians Praha 1905 a vůbec poprvé pod trenérem Strakou doma nevyhráli. Na sestřih všeho podstatného se podívejte ZDE.

• Víkendové výsledky mládeže MFK
18.5. - Zlín-U19 2:0, U18-Hlučín 5:2, Zlín-U17 0:1, U16-Hlučín 2:2, st.žáci B-Kobeřice 0:1, ml.žáci B-Kobeřice 3:4.

• Vylosovaní do poločas. soutěže
17.5. - a) sektor D3-řada 7- sedadlo 11, b) sektor D4-řada 3-sedadlo 29, c) sektor E3-řada 8-sedadlo 18, d) sektor D5-řada 7-sedadlo 37. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Bohemce budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem