Generální partner
Světlý režim
2. březen 2022

ROZHOVOR Z BULLETINU - Lukáš Holík

Zkušený ofenzivní fotbalista Lukáš Holík v rozhovoru mluví o klubech, ve kterých působil. Vzpomíná na mateřský Zlín, věří si na dvoustovku ligových startů, ale především doufá, že se konečně doma vyhraje!

Lukáši, kromě mateřského Zlína a Opavy, odkud jsi v zimě do Karviné přišel, jsi působil v pražské Dukle. Porovnej, prosím, města, ve kterých jsi hrával.
Řekl bych, že jsem přizpůsobivý. Nikde jsem neměl a nemám problém (úsměv). Doma jsem ale samozřejmě ve Zlíně, tam se mi líbí nejvíc. Praha už je a byla na mě moc velká. Zlín je tak akorát.

Jak si „Zlíňák“ zvykal v Praze?
Ze začátku to bylo těžké. Všude bylo daleko, postupem času už to ale tak hrozné nebylo (smích). Ale třeba cesta na Julisku mi zabrala čtyřicet minut. To je podobný čas, který teď trávím v autě z Opavy do Karviné.

Všichni známe dopravní zácpy v Praze. Nevyužíval jsi raději MHD - metro nebo tramvaj?
Nejprve jsem jezdil s kamarádem na tréninky autem. Do města samozřejmě metrem a tramvají. Je to určitě lepší i kvůli parkování.

Je ti devětadvacet let a zatím jsi hrál fotbal pouze v České republice. Nelákalo tě někdy zahraničí?
Nikdy jsem se tam nehnal. Kdyby ale zahraniční nabídka přišla, třeba z Polska, kde hrají moji kamarádi, tak bych o tom určitě uvažoval. Ale zahraniční angažmá nikdy nebyla moje priorita.

Pro našeho bývalého hráče Marka Hanouska, s kterým se znáš velmi dobře z Dukly, je aktuální angažmá ve Widzew Lodź, kam přestoupil právě z Karviné, jeho první štací v cizině. Jste v kontaktu?
Jsme, samozřejmě. Myslím, že je aktuálně nejspokojenější, co kdy v kariéře byl. Má to sice daleko domů, ale jak říkám, zdá mi naprosto spokojený.

S mateřským Zlínem jsi ovládl MOL Cup i Československý Superpohár. Následně si Zlín díky pohárovému triumfu a souhře dalších výsledků z evropských lig zahrál základní část Evropské ligy. Jenže bez vás. Jak to?
Končila mi smlouva, před jejím prodloužením jsme se nedomluvili. Na druhou stranu jsem tam byl dlouho a cítil, že už to chce změnu. Rozhodně přestupu do Dukly nelituji. Ale jasně, mrzí mě, že jsem si v klubu, který mě vychoval, nezahrál skupinovou fázi Evropské ligy. Mohl jsem být už navždy napsán, že jsem byl u toho. Přesto si myslím, že jsem v klubu dosáhl jeho největších úspěchů v celé historii spolu s ostatními kluky. To je fajn.

Z Dukly, která v sezóně 2018/2019 sestoupila, jste po roční anabázi ve druhé lize přestoupil do Opavy. Lákala vás vidina nejvyšší soutěže?
Samozřejmě. Ale taky jsem to měl blíž domů k rodině, kterou jsem jinak viděl jednou nebo dvakrát za rok.

V nejvyšší soutěži máš odkopáno 135 zápasů. Cítíš se na dvoustovku?
To uvidíme (smích). Záleží hlavně na zdraví. Musím to ale zaťukat, nic vážnějšího mě zatím nepotkalo. Myslím si, že ta dvoustovka je ale reálná.

V již zmíněných 135 duelech jsi zaznamenal 12 gólů. Vzpomeneš si na ten poslední?
V dresu Opavy proti Olomouci, prohráli jsme 1:2. A vzpomenu si i na předposlední. Bylo to Bajzičovi (aktuální brankářská jednička MFK – pozn. autora), když chytal ve Slovácku – prohráli jsme 1:3.

Aktuálně jsi na hraně základní sestavy, nějaký dvanáctý třináctý hráč. Jak moc ti ublížila absence na herním soustředění, kam jsi nemohl odcestovat kvůli pozitivnímu testu na covid-19?
Určitě mi to nepomohlo, bohužel. Ale nabalovalo se to. Dva dny po příchodu v už rozjeté přípravě jsem se zranil, netrénoval jsem ani nehrál zápas. Potom jsem kvůli covidu, během kterého mi víceméně nic nebylo, nemohl ani odcestovat na soustředění. Ale musím říct, že ten začátek po uzdravení nebyl ideální, s dýcháním to bylo těžší! Postupně se na tréninku i v zápasech cítím lépe a lépe včetně práce s míčem. Vždyť do zápasu na Slavii jsem šel snad po osmi trénincích s balónem. Deficit oproti ostatním klukům byl velký.

Dnes je na programu zápas s Budějovicemi. Vím, opakujeme to v klubu všichni každý zápas. Ale tentokrát už se opravdu vyhrát musí, že ano?

Jasně, musíme vyhrávat. Asi nevyhrajeme úplně všechno, ale aspoň musíme bodovat.Tento zápas bychom měli na domácím stadionu před našimi fanoušky určitě zvládnout.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo