Generální partner
Světlý režim
23. leden 2022

Radek Látal: Seznamování s novými spoluhráči probíhalo na letišti

Pomalu se sžívá s týmem a chválí si podmínky, v jakých se společně s novými spoluhráči připravuje na jarní část FORTUNA:LIGY. Radek Látal je prozatím v novém klubu spokojený.

Radku, pouhý den před odletem na soustředění se dotáhlo vaše hostování v Karviné. Jste rád, že to vyšlo takhle přesně?
Určitě! S klukama se poznám během soustředění, na kterém budeme vlastně pořád pohromadě. Proto je super, že se to stihlo dojednat ještě před odletem.

Jak tedy probíhá vaše seznamování s týmem?
Seznamování proběhlo už na letišti a dnes jsem mohl kluky poznat ještě víc. Je tady skvělá parta. Jen mě mrzí, že nemohl s námi letět Michal Papadopulos, s kterým se dobře znám.

Trenéři celému týmu na neděli naordinovali dva tréninky na přírodní trávě, kterou jste už vy měl na rozdíl od zbytku týmu možnost vyzkoušet se Sigmou na Maltě. Jaké byly obě tréninkové jednotky ve větrném počasí?
Dopoledne byla herní forma, odpoledne jsme nacvičovali taktické věci. Počasí nám moc nepřálo, strašně foukalo. Ale od nového týdne by se mělo zlepšit.

Kdybyste měl porovnat Maltu a první dva dny v Turecku. Která z těchto destinací u vás vyhrává?
Máme tady nadstandardní podmínky, na to abychom se nachystali na jarní část. Máme výborný hotel, skvělé jídlo a lepší hřiště. V těchto aspektech je Turecko podle mě lepší destinací než Malta.

Jak jste na tom po fyzické stránce?
Myslím si, že dobře. Makalo se a i na soustředění na Maltě. Absolvoval jsem dvoufázové tréninky. Po fyzické stránce to bude určitě v pohodě.

S jakými ambicemi jste dorazil na půlroční hostování?
Svými výkony pomoct k záchraně, to je jasné.

V Olomouci jste nebyl příliš vytížený, na podzim jste naskočil pouze do šesti zápasů. Věříte, že v Karviné dostanete víc šancí?
Věřím. Když jsem zjistil, že o mě má Karviná zájem, tak nebylo co řešit a kývl jsem.

Bydlíte v Olomouci. Budete každý den dojíždět jako v minulosti stoper Pavel Dreksa?
Ne, budu bydlet v Karviné (úsměv). Zažil jsem takové pendlování, když jsem působil v Pardubicích. Snažil jsem se jezdit vlakem, ale nebylo to ono. Přeci jen je člověk unavený a potom se na trénink nesoustředí. Ale pokud budu potřebovat domů, tak není problém – je to hodina a půl.
Rozhovory Rozhovory
st 4.5. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Eldar Šehić

Levý obránce Eldar Šehić pochází z Bosny a v Karviné působí necelý rok. Za tu dobu si vydobyl místo v základní sestavě a naučil se česky. V rozhovoru vypráví o fotbalových začátcích, fotbale v Bosně nebo i tom, že byl záložník. Dokonce si zahrál mládežnickou Ligu mistrů a dal gól slavnému Atlétiku Madrid…

út 26.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Filip Zorvan

Hráč s číslem 7 na karvinském dresu dělá fanouškům radost. Zimní posila Filip Zorvan v každém zápase svými výkony dokazuje, jak je pro tým důležitý. V rozhovoru hovoří o svém bratranci, ale také o reprezentačních spoluhráčích či oblíbeném týmu…

st 6.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Adam Jánoš

Se záložníkem Adamem Jánošem, který je v Karviné na hostování z ostravského Baníku, jsme v rozhovoru probrali výhru ve slezském derby, jeho prvoligové štace, top spoluhráče a další zajímavosti…

st 30.3. | redakce

Antonín Svoboda: Vidět hráče světových kvalit včetně CR7 byl obrovský zážitek

V úterý se zapojil zpět do tréninkového procesu s karvinským týmem! Důvod absence? Antonín Svoboda strávil poslední týden s reprezentační dvacítkou a zažil toho hodně. Vrchol? Vidět naživo hvězdy portugalské reprezentace v čele s Cristianem Ronaldem.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo