Generální partner
Světlý režim
30. květen 2021

Remízu z těžkého zápasu bereme, řekl střelec gólu Sinyavskiy a odletěl reprezentovat

Dal první gól v dresu MFK a zároveň i v české lize, ale na oslavu nebyl čas. Vlasiy Sinyavskiy se totiž hned po posledním zápase sezóny, ve kterém zařídil remízu v Ostravě, sbalil a vyrazil přes Prahu domů do Estonska, kde jej ještě čekají reprezentační povinnosti.

Na jedenáctý pokus to konečně vyšlo a číslo 99 skórovalo. Po nedokonalém zákroku brankáře Viktora Budinského stačilo estonskému fotbalistovi v barvách MFK Karviná správně nastavit hlavu a dostat míč do opuštěné brány – psala se 58. minuta utkání a Vlasiy Sinyavskiy s tím neměl problém. „Jsem šťastný. Ani ne tak z gólu, ale spíš z toho, že jsme získali bod v tak těžkém zápase,“ usmíval se.

Poprvé od domácího zápasu s Příbramí dostal Sinyavskiy opět šanci a prostor v základní sestavě. „A cítil jsem se dobře. S každým dalším zápasem je to jen a jen lepší. Remízu bereme, jsme spokojení. Je potřeba uznat, že Baník hrál lépe než my,“ uznal čtyřiadvacetiletý estonský reprezentant.

Kromě Vladimíra Neumana už mají jeho spoluhráči po vydařené sezóně dovolenou, on se však během neděle přesune do Estonska a připojí se k národnímu týmu. „Čekají nás tři zápasy – s Litvou, Finskem a Lotyšskem. Dovolená mi začne až 11. června a strávím ji doma s rodinou,“ podotkl na závěr Sinyavskiy.


Rozhovory Rozhovory
ne 5.9. | redakce

Marco Túlio: Eduardo mi téměř denně volal

Fanoušci mohli Brazilce Marca Túlia prozatím vidět pouze v jednom soutěžním utkání! Hráč s číslem 8 už je však zdravotně v pořádku a stihl s menším zpožděním odpovědět na několik otázek ve svém novém působišti...

st 1.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Matěj Jurásek

Odchovanec MFK Karviná Matěj Jurásek patří Slavii, proto v dnešním utkání nesmí po dohodě klubů nastoupit. Přinášíme vám tedy aspoň s mladým a nadějným rychlostním typem fotbalisty obsáhlejší rozhovor, kde vzpomíná na začátky v Praze, ale i na žákovskou ligu tady v Karviné, kde v jedné sezóně dokázal nastřílet 47 gólů!

čt 19.8. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Petr Buchta

Obránce Petr Buchta se může od minulého týdne pyšnit tím, že má na svém kontě dvě stovky prvoligových startů. Nejen o tom, ale i o Zbrojovce, Jihlavě či fair play gestu Michala Papadopulose z minulé sezóny, kdy oblékal dres Zlína, promluvil v tomto rozhovoru…

út 13.7. | redakce

Michal Papadopulos: Jsem rád, že nejtvrdší část přípravy máme za sebou

V přípravě se kapitán Michal Papadopulos ještě střelecky neprosadil, ale to není až tak důležité. Jedenáct dnů před startem FORTUNA:LIGY kvituje příchod nových spoluhráčů a hodnotí dosavadní přípravu včetně soustředění v Ustroni.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo