Generální partner
Světlý režim
12. květen 2021

Rezervní tým maká dál, i když sezóna byla znovu předčasně ukončena

Je to k vzteku! Dvě sezóny po sobě utekl béčku MFK Karviná postup do vysněně MSFL kvůli tomu, že VV FAČR kvůli pandemii předčasně ukončil soutěžní ročník. Jak to hráči snáší? Jak trénují? O tom mluvil trenér Marek Bielan.

Už týden trénují hráči rezervního týmu s vědomím, že soutěžní zápas v této sezóně neodehrají. K postupu do vysněné Moravskoslezské fotbalové ligy byli blízko, stačilo ve třech zápasech udržet čtyřbodový náskok na druhý Bohumín. „Pátým rokem hraje naše áčko nejvyšší soutěž. O to víc mrzí, že stále nejsme ve třetí lize. Dvakrát jsme k tomu byli blízko, protože loni i letos jsme před ukončením soutěže divizní tabulku vedli. V koutku duše jsem pořád věřil, že by se ty tři zápasy stihly odehrát, ale bohužel,“ pověděl zklamaným hlasem trenér Marek Bielan, který převzal tým po Čestmíru Kročilovi - ten se přesunul k dorostu!

Podle jeho mínění je totiž mezi Divizí a MSFL kvalitativně velký rozdíl, o to víc je škoda, že konfrontace s týmy o patro výš se opět odsouvá. „Kluci jsou zklamaní, chtěli se posunout výš a měli k tomu výborně našlápnuto. Pořád je to sport a všichni jsme soutěživí. Dvakrát po sobě měli na dosah celkové vítězství v soutěži a už zmíněný postup do lepší soutěže. Je to obrovské zklamání,“ podotkl kouč Bielan.

Aktuálně je tým v tréninkovém zápřahu, dvakrát týdně dokonce polyká dvoufázové dávky. „Trénujeme od pondělí do soboty, v neděli mají kluci volno. Po rozvolnění opatření hrajeme i přípravné zápasy. Chceme, aby kluci byli v zápasovém rytmu, i když je to pro ně ubíjející, protože nehrají mistrovská utkání,“ zakončil Marek Bielan.

Rozhovory Rozhovory
ne 5.9. | redakce

Marco Túlio: Eduardo mi téměř denně volal

Fanoušci mohli Brazilce Marca Túlia prozatím vidět pouze v jednom soutěžním utkání! Hráč s číslem 8 už je však zdravotně v pořádku a stihl s menším zpožděním odpovědět na několik otázek ve svém novém působišti...

st 1.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Matěj Jurásek

Odchovanec MFK Karviná Matěj Jurásek patří Slavii, proto v dnešním utkání nesmí po dohodě klubů nastoupit. Přinášíme vám tedy aspoň s mladým a nadějným rychlostním typem fotbalisty obsáhlejší rozhovor, kde vzpomíná na začátky v Praze, ale i na žákovskou ligu tady v Karviné, kde v jedné sezóně dokázal nastřílet 47 gólů!

čt 19.8. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Petr Buchta

Obránce Petr Buchta se může od minulého týdne pyšnit tím, že má na svém kontě dvě stovky prvoligových startů. Nejen o tom, ale i o Zbrojovce, Jihlavě či fair play gestu Michala Papadopulose z minulé sezóny, kdy oblékal dres Zlína, promluvil v tomto rozhovoru…

út 13.7. | redakce

Michal Papadopulos: Jsem rád, že nejtvrdší část přípravy máme za sebou

V přípravě se kapitán Michal Papadopulos ještě střelecky neprosadil, ale to není až tak důležité. Jedenáct dnů před startem FORTUNA:LIGY kvituje příchod nových spoluhráčů a hodnotí dosavadní přípravu včetně soustředění v Ustroni.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo