Generální partner
Světlý režim
12. květen 2021

Rezervní tým maká dál, i když sezóna byla znovu předčasně ukončena

Je to k vzteku! Dvě sezóny po sobě utekl béčku MFK Karviná postup do vysněně MSFL kvůli tomu, že VV FAČR kvůli pandemii předčasně ukončil soutěžní ročník. Jak to hráči snáší? Jak trénují? O tom mluvil trenér Marek Bielan.

Už týden trénují hráči rezervního týmu s vědomím, že soutěžní zápas v této sezóně neodehrají. K postupu do vysněné Moravskoslezské fotbalové ligy byli blízko, stačilo ve třech zápasech udržet čtyřbodový náskok na druhý Bohumín. „Pátým rokem hraje naše áčko nejvyšší soutěž. O to víc mrzí, že stále nejsme ve třetí lize. Dvakrát jsme k tomu byli blízko, protože loni i letos jsme před ukončením soutěže divizní tabulku vedli. V koutku duše jsem pořád věřil, že by se ty tři zápasy stihly odehrát, ale bohužel,“ pověděl zklamaným hlasem trenér Marek Bielan, který převzal tým po Čestmíru Kročilovi - ten se přesunul k dorostu!

Podle jeho mínění je totiž mezi Divizí a MSFL kvalitativně velký rozdíl, o to víc je škoda, že konfrontace s týmy o patro výš se opět odsouvá. „Kluci jsou zklamaní, chtěli se posunout výš a měli k tomu výborně našlápnuto. Pořád je to sport a všichni jsme soutěživí. Dvakrát po sobě měli na dosah celkové vítězství v soutěži a už zmíněný postup do lepší soutěže. Je to obrovské zklamání,“ podotkl kouč Bielan.

Aktuálně je tým v tréninkovém zápřahu, dvakrát týdně dokonce polyká dvoufázové dávky. „Trénujeme od pondělí do soboty, v neděli mají kluci volno. Po rozvolnění opatření hrajeme i přípravné zápasy. Chceme, aby kluci byli v zápasovém rytmu, i když je to pro ně ubíjející, protože nehrají mistrovská utkání,“ zakončil Marek Bielan.

Rozhovory Rozhovory
ne 25.9. | redakce

David Hampel: Brankáři v klubu mají perspektivu do budoucna

Před novou sezónou se novým trenérem brankářů stal David Hampel, který vystřídal Branislava Rzeszota. Rozhovor se pochopitelně točil kolem gólmanů MFK, ale i jeho aktivní či trenérské kariéry.

st 14.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Dominik Soukeník

S novou letní tváří Dominikem Soukeníkem jsme probrali aktuální situaci, euforii v jeho mateřském Hradci Králové, volný čas a prozradil také svůj oblíbený klub, kterému fandí…

út 6.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Lukáš Cienciala

Povídání s Lukášem Ciencialou mohlo vzniknout až na duel s pražskou Duklou, ale nakonec se tak stalo už před zápasem proti Táborsku. „Host“ z ostravského Baníku vykládal o Karviné, Třinci a Dukle, kde působil celou minulou sezónu. V hlavním městě se o sebe mladý fotbalista musel postarat sám. Zmínil také radost z návratu na hřiště do Jablunkova…

st 24.8. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Adam a Dávid Krčíkovi

Bratři v A-týmu MFK Karviná? To tady ještě nebylo – tedy až do druhé poloviny července. Adam a o pár týdnů později i jeho mladší bratr Dávid podepsali smlouvu v Karviné. Od té doby spolu bydlí a zvykají si na nové prostředí. Tím, že Dávid na jaře působil v Jihlavě, se nabízelo, že právě před domácím utkáním proti Vysočině vznikne společný rozhovor…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo