Generální partner
Světlý režim
10. únor 2021

Róbert Mazáň po příchodu: Rád bych tady co nejvíc hrál a potom se uvidí

Slovenský defenzivní fotbalista si pochvaluje, že do nové kabiny bez problémů zapadl. Róbert Mazáň by rád v Karviné pravidelně hrával a pomáhal týmu. Potom by se pro něj mohla teoreticky otevřít i šance porvat se o nominaci na letní EURO...

Róberte, máte za sebou první tréninkové jednotky v novém klubu. Jaké jsou vaše pocity?
První pocity jsou fajn. Je tady pár Slováků, i trenér je Slovák. Kabina je v pohodě, kluci mě mezi sebe bez problémů přijali.

Znáte někoho z nových spoluhráčů osobně?
Lukáše Čmelíka z Žiliny a Christiána Herce z reprezentační jednadvacítky. A vybavuji si, že jsem ještě hrával proti Marku Janečkovi.

Přišel jste z Mladé Boleslavi, takže o nějaké adaptaci na českou ligu asi nemůže být řeč, že ano?
Jo, je to tak. Adaptace už proběhla během podzimu v Mladé Boleslavi. Z tohoto pohledu to nebude nic nového. Doufám, že se nám bude dařit.

Pikantní je, že na konci února je na programu duel v Mladé Boleslavi.
Takové situace někdy fotbal přináší. Ale už jsem hráčem Karviné a budu se snažit odvádět to nejlepší právě pro Karvinou.

Aktuálně nepanuje úplně příznivé a fotbalové počasí. Vadí vám vyloženě mráz a sníh nebo to neřešíte?
Mohlo by být tepleji, ale jsme profesionálové a musíme se s tím vypořádat a brát to jako realitu.

Trenér Juraj Jarábek s vámi počítá na levý kraj obrany. Můžete hrát i vlevo v záloze?
V tradičním čtyřobráncovém systému jsem klasický levý bek, pokud se ovšem hraje na tři stopery vzadu, tak nastupuji výš, tedy v záloze. Odehrál jsem na tomto postu dost zápasů a nedělá mi to problém.

Někde jsem četl, že byste se rád porval o nominaci na letní evropský šampionát. I proto jste kývl na nabídku Karviné?
Ano, je to pravda. V podvědomí to mám, o nominaci se poperu. I proto jsem po rozhovoru s trenérem Jarolímem usoudil, že bude lepší, když si najdu jiný klub. Rád bych tady v Karviné pravidelně hrával, navíc mě chtěl trenér Jarábek, což je ohromně důležité. Pokud budu pravidelně nastupovat a podávat kvalitní výkony, tak by třeba nominace mohla přijít. Ale zatím je to hodně daleko. Každopádně mám další motivaci do práce.

Rozhovory Rozhovory
st 7.4. | redakce

Ostrák o EURU: Konec ve skupině byl zklamáním, zároveň šlo o velkou zkušenost

Záložník Tomáš Ostrák se ve druhé polovině minulého týdne vrátil ze Slovinska, kde byl s reprezentační jednadvacítkou na mistrovství Evropy. Jak vnímal a hodnotil celý šampionát, který pro Čechy skončil už po základní skupině, borec reprezentující MFK Karviná?

st 31.3. | redakce

Jan Baránek: Už mi chyběl fotbalový adrenalin

Asistentem Jozefa Webera na lavičce MFK je Jan Baránek. V prvním rozhovoru přibližuje délku rozhodování, zda nabídku přijme, ale také náplň své práce. Rovněž chválí klubové zázemí a tréninkové možnosti.

ne 28.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Vlasiy Sinyavskiy

Velký sympaťák, estonský reprezentant Vlasiy Sinyavskiy, mluví plynně třemi jazyky (estonsky, rusky a anglicky). Rozhovor vznikal v ruštině a nový hráč MFK s číslem 99 na dresu prozradil mnoho zajímavostí…

čt 25.3. | redakce

Jozef Weber: Rozhodoval jsem se krátce, argumenty pro návrat byly jasné

Na středeční tiskové konferenci, která proběhla online, se probralo mnoho témat. O čem všem mluvil staronový kouč Jozef Weber?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo