Generální partner
Světlý režim
10. únor 2021

Róbert Mazáň po příchodu: Rád bych tady co nejvíc hrál a potom se uvidí

Slovenský defenzivní fotbalista si pochvaluje, že do nové kabiny bez problémů zapadl. Róbert Mazáň by rád v Karviné pravidelně hrával a pomáhal týmu. Potom by se pro něj mohla teoreticky otevřít i šance porvat se o nominaci na letní EURO...

Róberte, máte za sebou první tréninkové jednotky v novém klubu. Jaké jsou vaše pocity?
První pocity jsou fajn. Je tady pár Slováků, i trenér je Slovák. Kabina je v pohodě, kluci mě mezi sebe bez problémů přijali.

Znáte někoho z nových spoluhráčů osobně?
Lukáše Čmelíka z Žiliny a Christiána Herce z reprezentační jednadvacítky. A vybavuji si, že jsem ještě hrával proti Marku Janečkovi.

Přišel jste z Mladé Boleslavi, takže o nějaké adaptaci na českou ligu asi nemůže být řeč, že ano?
Jo, je to tak. Adaptace už proběhla během podzimu v Mladé Boleslavi. Z tohoto pohledu to nebude nic nového. Doufám, že se nám bude dařit.

Pikantní je, že na konci února je na programu duel v Mladé Boleslavi.
Takové situace někdy fotbal přináší. Ale už jsem hráčem Karviné a budu se snažit odvádět to nejlepší právě pro Karvinou.

Aktuálně nepanuje úplně příznivé a fotbalové počasí. Vadí vám vyloženě mráz a sníh nebo to neřešíte?
Mohlo by být tepleji, ale jsme profesionálové a musíme se s tím vypořádat a brát to jako realitu.

Trenér Juraj Jarábek s vámi počítá na levý kraj obrany. Můžete hrát i vlevo v záloze?
V tradičním čtyřobráncovém systému jsem klasický levý bek, pokud se ovšem hraje na tři stopery vzadu, tak nastupuji výš, tedy v záloze. Odehrál jsem na tomto postu dost zápasů a nedělá mi to problém.

Někde jsem četl, že byste se rád porval o nominaci na letní evropský šampionát. I proto jste kývl na nabídku Karviné?
Ano, je to pravda. V podvědomí to mám, o nominaci se poperu. I proto jsem po rozhovoru s trenérem Jarolímem usoudil, že bude lepší, když si najdu jiný klub. Rád bych tady v Karviné pravidelně hrával, navíc mě chtěl trenér Jarábek, což je ohromně důležité. Pokud budu pravidelně nastupovat a podávat kvalitní výkony, tak by třeba nominace mohla přijít. Ale zatím je to hodně daleko. Každopádně mám další motivaci do práce.

Rozhovory Rozhovory
st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

st 21.2. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Regáli

Pohodový rozhovor s Martinem Regálim se točil samozřejmě kolem jeho nového působiště, ale rozpovídal se i o Belgii, kde působil v prvoligovém Kortrijku. V Belgickém království se mu dobře žilo, skvělý byl podle jeho slov i první půlrok. Poté se to zlomilo a nehrával, proto aspoň cestoval a poznával okolní státy. Prozradil také, že s manželkou čekají druhé dítě...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo