8. květen 2017

Slezské derby v Juniorské lize vyhrála Karviná

Kvalitní ofenzivní podívaná vyšperkovaná domácí výhrou! Karvinská juniorka porazila posílený Třinec 3:2 (stejně jako na podzim) díky dvěma gólům Řapka a jednomu Puchla.
neděle 7.5.2017
3:2
(1:0)
Kovona
Diváci: 100
FK Třinec
Pastornický - Putyera, Novák, Plesník, Jakubov - Karčmář - Duda (88. Kania), Mládek (61. Dendis), Smrž (90. Pezzotti), Puchel (77. Sas) - Řapek (86. Tomšů).
Kubik - Velner, Kučera (84. Pleva), Samiec, Stříž (46. Lanc) - Bujok, Ižvolt (46. Potůček), Žyla, Melecký (75. Puczok) - Latocha, Hošek (46. Lasota).
Branky: 71. a 81. Řapek, 5. Puchel - 54. Latocha, 65. Melecký
ŽK: Mládek, Duda, Řapek, Smrž - Lanc, Velner
Rozhodčí: Mikyska

Karvinští potřetí v řadě zapsali výsledek 3:2 – porazili tak Teplice a Třinec a prohráli v Hradci Králové. Předtím naopak dokázali třikrát v řadě zvítězit 2:1. Každopádně oba týmy si pomohly hráči z A-týmu. V domácím dresu to bylo kvarteto Pastornický, Puchel, Duda a Smrž. Za hosty pak nastoupili například Ižvolt, Petr Hošek (dvojče karvinského stopera Jana), Velner a další.

Domácí začali velmi dobře a šli hned v samotném úvodu do vedení, když se přesně k tyči trefil Erik Puchel. Vedení mohl navýšit Jakubov, ale v tutovce selhal. Po třiceti minutách se hezky individuálně blýskl Mládek, ale technickou střelou těsně minul. Třinec se trefil o tři minuty později, jenže střela hlavičkující a už se radující Hošek byl v ofsajdu a gól neplatil. Podobně to dopadlo pět minut před přestávkou, opět gól z ofsajdu.

Třinci nešla v první půli upřít snaha o vyrovnání, kterou si přenesli do druhé půle společně se seřízenými měřidly. V 54. minutě bylo totiž vyrovnáno. Trajektorii letu míče po rohovém kopu gólman Pastornický neodhadl a Latocha neměl těžkou práci trefit hlavou prázdnou bránu. Hosté od začátku působili aktivněji a dočkali se i druhého, z karvinského pohledu, laciného gólu. Centrovaný míč z pravé strany nestiskl Martin Pastornický do svých rukavic a ještě před brankovou čarou Melecký dorážel.

I na druhé straně přišla chyba gólmana. Dvacet minut před koncem Kubik neudržel bombu z dálky a důrazný Daniel Řapek vyrovnal. Pomyslný „chleba“ se lámal mezi osmdesátou a dvaaosmdesátou minutou. Nejprve třinečtí hráči neproměnili tutovou šanci a z protiútoku si naběhl za obranu Řapek a svým druhým gólem v zápase nakonec rozhodl. V závěru si domácí výhru pohlídali a Třinec už k ničemu nepustili.

Trenér Petr Samec: „Upozorňoval jsem kluky, že Třinec na nás vyrukuje s více hráči áčka, kteří nemohli nastoupit v druholigovém utkání ve Vlašimi. To se potvrdilo a hosté hráli opravdu moc dobře. K oběma gólům jim pomohly chyby našeho gólmana, ale v jiných zápasech nás naopak Pastornický podržel. Ale to je fotbal. Opět chválím hráče za to, že i přes nepříznivý stav to nezabalili a skóre otočili. Chtějí hrát, chtějí vyhrávat - to se mi líbí. Z vítězství máme radost.“