Mlade talenty

Snažím se být důkladný pokladník, říká Moravec

05.02.2019 | redakce
 

Snažím se být důkladný pokladník, říká Moravec Pohodové povídání s Janem Moravcem o věkovém průměru kabiny, vánočních svátcích v Dubaji i o sobě jako novém pokladníkovi.

 

Je to k nevíře, ale nejstarším hráčem v kádru MFK Karviná je před jarní částí FORTUNA:LIGY Jan Moravec. Teprve jednatřicetiletý obránce či záložník si z toho ovšem hlavu nedělá. Spíš naopak – po zimní přípravě se cítí dobře, navíc je po odchodu Marka Janečky novým pokladníkem týmu.

Nové role bere rodák ze Svitav profesionálně. Ostatně je tomu tak na hřišti i v kabině. A aktuální věkový průměr 24 let? Ten bere s nadhledem. „Je zvláštní být v jednatřiceti nejstarším hráčem v týmu. Zrovna nedávno jsem nad tím přemýšlel. V Bohemce jsem byl jeden z nejmladších, to byla pohodička. Teď je to naopak. Určitě je to zvláštní pocit, ale nic extra. Věk zastavit nejde,“ usmívá se Jan Moravec.

Uplynulou a zkrácenou přípravu si podle svých slov užíval. „Zimní i letní přípravy jsou pokaždé náročné. Ovšem je pravda, že tentokrát jsme neběhali kilometry někde po lese. Naopak jsme fyzičku nabírali na hřišti, pravidelně byla také posilovna a kruhové tréninky. Bylo fajn,“ řekl.

   

Úplně všechno fajn ovšem nebylo. Moravec si musel zvykat na typické lednové počasí. Složitější to měl v tom, že celou dovolenou (včetně Vánoc a Silvestra) trávil s rodinou v Dubaji. „Vrátili jsme se druhého ledna, o den později už startovala příprava. Nebylo to nic příjemného, tělo mělo trochu teplotní šok. Ale za dva nebo tři dny jsem se vrátil do normálu,“ podotkl všemi nazývaný Zip.

Trávit Vánoce a přelom roku v teple, není pro Jana Moravce nic nového – zažil to již poněkolikáté. „V Dubaji jsem byl s rodinou, přiletěli i babička s dědou. Odpočinul jsem si a všichni jsme si to tam moc užili. Štědrý den jsme strávili na pláži, k večeři byl bramborový salát s rybou. Takže klasické české Vánoce, akorát daleko od domova, ale i s malým stromečkem, který jsme si přivezli,“ zasmál se táta dcery Ellinky.

Nový pokladník také fanouškům přiblížil, jak se vypořádává s novou rolí. Přiznal, že nejčastěji vybírá peníze za pozdní příchody. „Zpočátku jsem se tomu bránil, nechtěl jsem to dělat. Ale nakonec mě to chytlo. Snažím se být důkladný, kluky popichuju a kasíruju. Hlavně za pozdní příchody, ale i za překopnutí míče při tréninku. A v nejbližších dnech musím připomenout Lukáši Budínskému, že by měl jakožto nový kapitán také zaplatit,“ zakončil příjemné povídání Jan Moravec.

• Víkendové výsledky týmů MFK
včera - Zlín-U15 1:2, Zlín-U14 7:0, Hranice-U13 2:15, Hranice-U12 6:13.

• Karviná Cup 2019 už v sobotu
před 3 dny - První ročník mezinárodního turnaje Karviná Cup 2019 se uskuteční v sobotu 20. dubna od 9 hodin ve Sportovním centru Kovona a je určen pro kategorie přípravek U8 a U10. Na čtyřech hřištích současně se představí 16 týmů. Fanoušci a rodiče jsou zváni!

• Středeční výsledky mládeže
17.4. - Sparta Praha-U19 2:1, Sparta Praha-U17 6:3, Hodonín-U15 1:1, Hodonín-U14 1:2.

• Juniorka v Třinci až v úterý
15.4. - Po dohodě obou klubů se 4. kolo nadstavby B mezi Třincem a Karvinou odehraje o den později oproti původnímu plánu - tedy v úterý 23. dubna od 14:30 hodin.

• Sestřih výhry nad Zlínem
14.4. - Karvinští získali v sobotu tři strašně důležité body, když doma porazili 2:0 Zlín. Na oba góly a všechny zajímavé momenty se podívejte v sestřihu na iSport.cz ZDE.

• Víkendové výsledky mládeže
13.4. - U19-Brno 2:0, Zlín-U18 3:0, U17-Brno 0:6, Zlín-U16 1:1, U15-Opava 4:2, U14-Opava 0:4, U13-Opava 10:3, U12-Opava 2:14, Ostrava-Jih-st.žáci B 1:0, Ostrava-Jih-ml.žáci B 1:10.

• Dva zápasy Goje proti Belgii
11.4. - Česká reprezentace Future U17 má za sebou přípravné dvojutkání proti Belgii. Své první dva starty za národní tým posbíral Patrik Goj. V prvním utkání (2:2) nastoupil do druhého poločasu, ve druhém (výhra 4:0) odehrál v základní sestavě 60 minut!

• Vylosovaní do poločas. soutěže
9.4. - a) sektor D6-řada 8- sedadlo 10, b) sektor B5-řada 3-sedadlo 19, c) sektor D4-řada 8-sedadlo 6, d) sektor E3-řada 7-sedadlo 2. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Zlínu budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
×
Dnes v 17:00
AC Sparta Praha
MFK Karviná
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem