Mlade talenty

Snažím se být důkladný pokladník, říká Moravec

05.02.2019 | redakce
 

Snažím se být důkladný pokladník, říká Moravec Pohodové povídání s Janem Moravcem o věkovém průměru kabiny, vánočních svátcích v Dubaji i o sobě jako novém pokladníkovi.

 

Je to k nevíře, ale nejstarším hráčem v kádru MFK Karviná je před jarní částí FORTUNA:LIGY Jan Moravec. Teprve jednatřicetiletý obránce či záložník si z toho ovšem hlavu nedělá. Spíš naopak – po zimní přípravě se cítí dobře, navíc je po odchodu Marka Janečky novým pokladníkem týmu.

Nové role bere rodák ze Svitav profesionálně. Ostatně je tomu tak na hřišti i v kabině. A aktuální věkový průměr 24 let? Ten bere s nadhledem. „Je zvláštní být v jednatřiceti nejstarším hráčem v týmu. Zrovna nedávno jsem nad tím přemýšlel. V Bohemce jsem byl jeden z nejmladších, to byla pohodička. Teď je to naopak. Určitě je to zvláštní pocit, ale nic extra. Věk zastavit nejde,“ usmívá se Jan Moravec.

Uplynulou a zkrácenou přípravu si podle svých slov užíval. „Zimní i letní přípravy jsou pokaždé náročné. Ovšem je pravda, že tentokrát jsme neběhali kilometry někde po lese. Naopak jsme fyzičku nabírali na hřišti, pravidelně byla také posilovna a kruhové tréninky. Bylo fajn,“ řekl.

   

Úplně všechno fajn ovšem nebylo. Moravec si musel zvykat na typické lednové počasí. Složitější to měl v tom, že celou dovolenou (včetně Vánoc a Silvestra) trávil s rodinou v Dubaji. „Vrátili jsme se druhého ledna, o den později už startovala příprava. Nebylo to nic příjemného, tělo mělo trochu teplotní šok. Ale za dva nebo tři dny jsem se vrátil do normálu,“ podotkl všemi nazývaný Zip.

Trávit Vánoce a přelom roku v teple, není pro Jana Moravce nic nového – zažil to již poněkolikáté. „V Dubaji jsem byl s rodinou, přiletěli i babička s dědou. Odpočinul jsem si a všichni jsme si to tam moc užili. Štědrý den jsme strávili na pláži, k večeři byl bramborový salát s rybou. Takže klasické české Vánoce, akorát daleko od domova, ale i s malým stromečkem, který jsme si přivezli,“ zasmál se táta dcery Ellinky.

Nový pokladník také fanouškům přiblížil, jak se vypořádává s novou rolí. Přiznal, že nejčastěji vybírá peníze za pozdní příchody. „Zpočátku jsem se tomu bránil, nechtěl jsem to dělat. Ale nakonec mě to chytlo. Snažím se být důkladný, kluky popichuju a kasíruju. Hlavně za pozdní příchody, ale i za překopnutí míče při tréninku. A v nejbližších dnech musím připomenout Lukáši Budínskému, že by měl jakožto nový kapitán také zaplatit,“ zakončil příjemné povídání Jan Moravec.

• Výsledky mládeže (pá-ne)
včera - Olomouc-U19 5:0, Olomouc-U17 4:0, U15-Baník Ostrava 1:9, U14-Baník Ostrava 1:5, HFK Olomouc-U13 9:9, HFK Olomouc-U12 18:2, st.žáci B-Nový Jičín 1:4, ml. žáci B-Nový Jičín 0:9.

• Los MOL Cupu v pondělí
před 3 dny - Karvinští se v pondělí 19. srpna krátce po poledni dozví svého soupeře pro druhé kolo MOL Cupu, které má úřední termín odehrání středu 28. srpna. Svěřenci Františka Straky budou určitě hrát na hřišti soupeře z Moravy či Slezska, který zvládl 1. kolo. Výsledky ZDE.

• Vylosovaní do poločas. soutěže
14.8. - a) sektor D4-řada 7- sedadlo 41, b) sektor E3-řada 6-sedadlo 6, c) sektor D4-řada 6-sedadlo 17, d) sektor D5-řada 7-sedadlo 34. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Liberci budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Sestřih remízy v Olomouci
11.8. - Karvinští získali druhý bod v této sezóně - v sobotu za remízu 1:1 na půdě olomoucké Sigmy. Na obě branky a další zajímavé akce se podívejte v sestřihu ZDE.

• Výsledky přípravy mládeže
10.8. - Opava-U19 4:1, U15-Martin 3:1, U14-Martin 12:1, U13-Źory 2:1 a 4:3.

• U19 & U17: O víkendu volno
8.8. - Ligoví dorostenci o víkendu hrát nebudou. Po dohodě s Českými Budějovicemi byly zápasy obou kategorií přeloženy na středu 21. srpna s časy výkopů na Kovoně ve 14 hod. a 16:15 hod.

• Sestřih remízy s mistrem!
5.8. - iSport.cz nabízí sestřih nejzajímavějších okamžiků nedělního utkání, ve kterém Karvinští poprvé v sezóně bodovali a naopak sešívaní premiérově ztratili. Sestřih najdete ZDE.

• Víkendové výsledky dorostů
4.8. - U19-Czestochowa 1:2, U18-Martin 2:3, U17-Martin 7:0, Czyźowice-U16 5:2.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
×
Dnes v 17:00
MFK Karviná
FC Slovan Liberec
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem