Sylvanus Nimely může konečně hrát za Karvinou!

13.09.2016 | redakce

Nadějný čerstvě osmnáctiletý útočník či záložník se už může zapojovat do mistrovských utkání a to hned ve třech kategoriích!

Fotbalista z Libérie, který pobývá v Karviné už přes dva roky, oslavil v neděli 4. září své osmnácté narozeniny. Na tom by nebylo nic zvláštního, jenže Nimely měl hned dva důvody k oslavě. „Kvůli procesním problémům dle regulí FIFA nemohl hrát do svých 18. narozenin žádný mistrovský zápas. Tento problém však pominul s dosažením plnoletosti. Jsme rádi, že už konečně Sylvanus bude absolvovat mistrovská utkání a ne jen tréninky či přípravné duely,“ prohlásil šéftrenér SCM Petr Gibala.

Všímaví příznivci karvinského fotbalu si jistě všimli, že Nimely nastoupil za devatenáctku v Hlučíně, kde svým gólem dovršil vítězství 4:1. „Už je zaregistrovaný a podepsal s klubem smlouvu na 3 roky. Proto mohl v sobotu nastoupit,“ upřesnil sportovní manažer MFK Karviná Lubomír Vlk.

Od osmnáctiletého ofenzivního hráče si sportovní klubový úsek slibuje hlavně kvalitu. „Náš region by takových hráčů potřeboval víc. Navíc je fajn, že Sylvanuse budou moci využívat trenéři tří kategorií - U19, Juniorky i ligového áčka,“ vysvětlil Petr Gibala. Připravovat se bude s A-týmem, ale zápasové zatížení bude mít rozloženo podle potřeb juniorského týmu a ligového dorostu. „Pokud však na něj ukáže trenér Weber, dostane pochopitelně přednost A-tým,“ dodal Gibala.

• Žáci U15 porazili Vítkovice
včera - Poslední podzimní zápasy mají za sebou starší žáci U15 a U14. Patnáctka v pátek vyhrála 1:0, čtrnáctka prohrála 1:3.

• Dorostencům skončil podzim
před 3 dny - Sobotní zápasy 15. kola I. Celostátní ligy dorostu U19 a U17 mezi Karvinou a Spartou Praha byly odloženy na 27. února 2019.

• U15+U14: Derby s Vítkovicemi
před 3 dny - Starší žáci zakončí podzimní část sezóny v pátek 16. listopadu zápasy na umělé trávě SC Kovona proti Vítkovicím. Derby obou kategorií začnou ve 14 a 15:45 hodin!

• BUDÍNSKÝ: 3 zápasy a pokuta
15.11. - Disciplinární komise LFA potrestala Lukáše Budínského zastavením závodní činnosti na 3 utkání za surovou hru v zápase se Spartou, po které mu sudí Julínek po zhlédnutí videa dodatečně udělil červenou kartu. Navíc za nesportovní chování dostal karvinský záložník ještě pokutu ve výši 10 000 Kč.

• MINIREPUBLIKA U13: tři výhry
15.11. - Mladší žáci U13 cestovali do Písku, kde odehráli další díl Minirepubliky. Suma sumárum - tři výhry a jedna porážka (MFK-Písek 2:0, MFK-Hodonín 4:1, MFK-Pardubice 0:4, MFK-SKP ČB 2:1).

• Fukala si zahrál proti Německu
14.11. - Dohromady 87 minut si ve dvou přípravných utkáních na půdě Německa zahrál hráč MFK Roman Fukala. V prvním utkání (prohra 1:7) naskočil na závěrečných 25 minut, ve druhém (prohra 1:3) odehrál v základní sestavě 62 minut.

• V Boleslavi 1. prosince
13.11. - V rámci 17.kola FORTUNA:LIGY se Karvinští představí na trávníku Mladé Boleslavi v sobotu 1. prosince od 15 hodin.

• Výsledky mládeže (pá-ne)
12.11. - Baník Ostrava-U19 0:1, U18-Sigma Olomouc 2:2, Baník Ostrava-U17 1:2, U16-Sigma Olomouc 1:5, Zbrojovka Brno-U15 3:0, Zbrojovka Brno-U14 6:1.