Mlade talenty

Tréninky si užívám, říká nováček Vlachovský

07.01.2019 | redakce
 

Tréninky si užívám, říká nováček Vlachovský Osmnáctiletý odchovanec MFK Karviná Martin Vlachovský zažívá podařené období. Kvalitními podzimními výkony v dorostenecké lize si totiž řekl o pozvánku k zimní přípravě s prvoligovým A-týmem.

 

Jako kapitán šel příkladem! Ve čtrnácti podzimních zápasech (dohrávka se Spartou je na programu koncem února) si připsal šest gólů a sedm gólových přihrávek. Aspekty jako forma a celkový přístup k fotbalu mu v zimě zaslouženě zajistily místo v kabině karvinského áčka.

Ovšem vůbec první trénink s A-týmem to na začátku roku 2019 pro Vlachovského nebyl. Už na podzim nakoukl mezi ostřílenější spoluhráče. „Absolvoval jsem asi tři tréninky. Možná i proto jsem to měl teď jednodušší a nebyl tolik nervózní. Moc si to zatím užívám a sbírám cenné zkušenosti,“ řekl s úsměvem Martin Vlachovský.

Při zmínce o podzimu v dorostenecké lize v něm převažují smíšené pocity. „Začátek jsme měli výborný, ale potom jsme nezvládli zápasy, které jsme zvládnout měli. Nasadili jsme si asi vysokou laťku a postupně šly naše výkony dolů, navíc jsme nebyli moc produktivní.  Věřím ale, že jaro bude dobré,“ podotkl osmnáctiletý ofenzivní fotbalista.  O tom, že se v lednu nezapojí do přípravy s dorostem, nýbrž s A-týmem, se dozvěděl zhruba v polovině prosince. „Tréninky mě baví, všechno děláme s míčem a zábavnou formou. Je to samozřejmě náročné, ale užívám si to. To samé v tělocvičně, kde absolvujeme různá cvičení. Kondiční trenér Marek Chrobák za námi na podzim docházel i na tréninky dorostu, takže super,“ uvedl Martin Vlachovský.

A jaké plány a cíle má karvinský odchovanec pro následující měsíce? „Zvládnout v pohodě jarní část dorostenecké ligy. Kdybychom hráli uprostřed tabulky, tak budeme spokojení. A další cíle? Postupně se seznamovat s dospělým fotbalem a propracovat se do A-týmu. To je sen asi každého mladého hráče,“ uzavřel Vlachovský. 

• U16: Těsná prohra s Brnem
včera - Dorostenecká šestnáctka vstoupila do nového roku těsnou domácí porážkou v rámci Memoriálu Vlastislava Marečka od brněnské Zbrojovky 2:3, když nezvládla začátky obou poločasů. Branky Karviné zaznamenalo duo Oliver Jurčák a Roman Fukala.

• Juniorka rozstřílela Heřmanice
před 2 dny - Výsledkem 9:1 skončilo první přípravné utkání juniorského týmu. Podrobnosti ZDE.

• Weber se vrátil do Třince
před 3 dny - Záložník Tomáš Weber, který už v Třinci hostoval během podzimní části, se do hutnického města vrátil v polovině ledna a stráví tam také celé jaro.

• S Puszczou po obědě
před 3 dny - Sobotní přípravný zápas s polským týmem Puszcza Niepolomice se odehraje ve Sportovním centru Kovona od 13 hodin. Vstup je zdarma. Půjde o poslední utkání před odjezdem na herní soustředění do Slovinska.

• Zlatý víkend přípravky U9
13.1. - Svěřenci trenérů Dávida Krále a Josefa Ježíka o víkendu absolvovali tři turnaje (v Púchově, Hlučíně a Palkovicích) a na všech triumfovali. Podrobnosti přineseme v týdnu.

• S Opavou 9.2. od 15 hodin
12.1. - Ligová fotbalová asociace upřesnila 20. kolo FORTUNA:LIGY. Po zimní pauze přivítají Karvinští ve slezském derby SFC Opava v sobotu 9. února od 15 hodin.

• V sobotu Slezská liga U11
11.1. - V novém roce opět pokračují turnaje pořádané Městským fotbalovým klubem Karviná s podtitulem "Slezská liga". V hale SC Kovona se začíná v sobotu 12.1. v 8:30. Obsazení? MFK Karviná (2008 a 2009), Fomat Martin, Hlučín, Frýdek-Místek a Baník Albrechtice.

• Se Seredí v Považské Bystrici
11.1. - V pátek dopoledne došlo ke změně místa a času výkopu prvního přípravného utkání. Karvinští pojedou k sobotnímu utkání s ŠKF Sereď nakonec do Považské Bystrice a hrát se bude už od 10:30 hodin.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna