Mlade talenty

Tréninky si užívám, říká nováček Vlachovský

07.01.2019 | redakce
 

Tréninky si užívám, říká nováček Vlachovský Osmnáctiletý odchovanec MFK Karviná Martin Vlachovský zažívá podařené období. Kvalitními podzimními výkony v dorostenecké lize si totiž řekl o pozvánku k zimní přípravě s prvoligovým A-týmem.

 

Jako kapitán šel příkladem! Ve čtrnácti podzimních zápasech (dohrávka se Spartou je na programu koncem února) si připsal šest gólů a sedm gólových přihrávek. Aspekty jako forma a celkový přístup k fotbalu mu v zimě zaslouženě zajistily místo v kabině karvinského áčka.

Ovšem vůbec první trénink s A-týmem to na začátku roku 2019 pro Vlachovského nebyl. Už na podzim nakoukl mezi ostřílenější spoluhráče. „Absolvoval jsem asi tři tréninky. Možná i proto jsem to měl teď jednodušší a nebyl tolik nervózní. Moc si to zatím užívám a sbírám cenné zkušenosti,“ řekl s úsměvem Martin Vlachovský.

Při zmínce o podzimu v dorostenecké lize v něm převažují smíšené pocity. „Začátek jsme měli výborný, ale potom jsme nezvládli zápasy, které jsme zvládnout měli. Nasadili jsme si asi vysokou laťku a postupně šly naše výkony dolů, navíc jsme nebyli moc produktivní.  Věřím ale, že jaro bude dobré,“ podotkl osmnáctiletý ofenzivní fotbalista.  O tom, že se v lednu nezapojí do přípravy s dorostem, nýbrž s A-týmem, se dozvěděl zhruba v polovině prosince. „Tréninky mě baví, všechno děláme s míčem a zábavnou formou. Je to samozřejmě náročné, ale užívám si to. To samé v tělocvičně, kde absolvujeme různá cvičení. Kondiční trenér Marek Chrobák za námi na podzim docházel i na tréninky dorostu, takže super,“ uvedl Martin Vlachovský.

A jaké plány a cíle má karvinský odchovanec pro následující měsíce? „Zvládnout v pohodě jarní část dorostenecké ligy. Kdybychom hráli uprostřed tabulky, tak budeme spokojení. A další cíle? Postupně se seznamovat s dospělým fotbalem a propracovat se do A-týmu. To je sen asi každého mladého hráče,“ uzavřel Vlachovský. 

• ZMĚNA! Dvojzápas 29. června
dnes - Ke změně v plánu přípravných zápasech došlo uprostřed týdne. Místo avizovaného utkání s Frýdkem-Místek bude v sobotu 29.6. na řadě hned dvojitá porce zápasů - nejprve od 10:30 hodin s Vítkovicemi, odpoledne od 15 hodin s Popradem. Obě utkání se odehrají v Dolní Lutyni.

• Debakly dorostenců U18 & U16
včera - Dorostencům v Moravskoslezské dorostenecké lize hrubě nevyšla poslední utkání sezóny. V domácím prostředí obě kategorie vysoko prohrály se Zbrojovkou Brno - U18 1:7, U16 3:8.

• Změna v realizačním týmu
před 2 dny - Jedné změny doznal na startu letní přípravy realizační tým. Kondičního trenéra Marka Chrobáka nahradil Petr Horák. Rozhovor s novým kondičním koučem bude k přečtení v dalších dnech.

• Los nové sezóny ve středu
před 3 dny - Ve středu 19. června proběhne v Praze losovací aktiv, na kterém bude známo rozlosování FORTUNA:LIGY pro sezónu 2019/2020. Nová sezóna startuje v pátek 12. července.

• Středeční výsledky mládeže
12.6. - Opava-U18 1:0, Opava-U16 9:1, U13-Uničov 18:2, U12-Uničov 4:6, st.žáci B-Havířov 2:4, ml.žáci B-Havířov 6:3.

• Poslední utkání žáků
12.6. - Ve středu 12.6. uzavřou sezónu domácími zápasy mladší žáci a B žáci. Týmy U13 a U12 hostí na Kovoně Uničov (17:00). Starší B žáci (16:30) v areálu Městského stadionu v Karviné Ráji přivítají Havířov, po nich (od 18:15) nastoupí ještě mladší B žáci.

• VIDEO: Vyjížďka s Wágnerem
11.6. - Zástupci LFA pozvali na vyjížďku spojenou s rozhovorem hráče měsíce dubna Tomáše Wágnera. Na zajímavý rozhovor se podívejte ZDE.

• Výsledky mládeže z víkendu
9.6. - Kroměříž-U18 0:1, Kroměříž-U16 6:1, Krnov-st.žáci B 0:3, Krnov-ml.žáci B 0:6.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem