Generální partner
Světlý režim
7. leden 2019

Tréninky si užívám, říká nováček Vlachovský

Osmnáctiletý odchovanec MFK Karviná Martin Vlachovský zažívá podařené období. Kvalitními podzimními výkony v dorostenecké lize si totiž řekl o pozvánku k zimní přípravě s prvoligovým A-týmem.
Jako kapitán šel příkladem! Ve čtrnácti podzimních zápasech (dohrávka se Spartou je na programu koncem února) si připsal šest gólů a sedm gólových přihrávek. Aspekty jako forma a celkový přístup k fotbalu mu v zimě zaslouženě zajistily místo v kabině karvinského áčka.

Ovšem vůbec první trénink s A-týmem to na začátku roku 2019 pro Vlachovského nebyl. Už na podzim nakoukl mezi ostřílenější spoluhráče. „Absolvoval jsem asi tři tréninky. Možná i proto jsem to měl teď jednodušší a nebyl tolik nervózní. Moc si to zatím užívám a sbírám cenné zkušenosti,“ řekl s úsměvem Martin Vlachovský.

Při zmínce o podzimu v dorostenecké lize v něm převažují smíšené pocity. „Začátek jsme měli výborný, ale potom jsme nezvládli zápasy, které jsme zvládnout měli. Nasadili jsme si asi vysokou laťku a postupně šly naše výkony dolů, navíc jsme nebyli moc produktivní.  Věřím ale, že jaro bude dobré,“ podotkl osmnáctiletý ofenzivní fotbalista.  O tom, že se v lednu nezapojí do přípravy s dorostem, nýbrž s A-týmem, se dozvěděl zhruba v polovině prosince. „Tréninky mě baví, všechno děláme s míčem a zábavnou formou. Je to samozřejmě náročné, ale užívám si to. To samé v tělocvičně, kde absolvujeme různá cvičení. Kondiční trenér Marek Chrobák za námi na podzim docházel i na tréninky dorostu, takže super,“ uvedl Martin Vlachovský.

A jaké plány a cíle má karvinský odchovanec pro následující měsíce? „Zvládnout v pohodě jarní část dorostenecké ligy. Kdybychom hráli uprostřed tabulky, tak budeme spokojení. A další cíle? Postupně se seznamovat s dospělým fotbalem a propracovat se do A-týmu. To je sen asi každého mladého hráče,“ uzavřel Vlachovský. 
Rozhovory Rozhovory
ne 5.9. | redakce

Marco Túlio: Eduardo mi téměř denně volal

Fanoušci mohli Brazilce Marca Túlia prozatím vidět pouze v jednom soutěžním utkání! Hráč s číslem 8 už je však zdravotně v pořádku a stihl s menším zpožděním odpovědět na několik otázek ve svém novém působišti...

st 1.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Matěj Jurásek

Odchovanec MFK Karviná Matěj Jurásek patří Slavii, proto v dnešním utkání nesmí po dohodě klubů nastoupit. Přinášíme vám tedy aspoň s mladým a nadějným rychlostním typem fotbalisty obsáhlejší rozhovor, kde vzpomíná na začátky v Praze, ale i na žákovskou ligu tady v Karviné, kde v jedné sezóně dokázal nastřílet 47 gólů!

čt 19.8. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Petr Buchta

Obránce Petr Buchta se může od minulého týdne pyšnit tím, že má na svém kontě dvě stovky prvoligových startů. Nejen o tom, ale i o Zbrojovce, Jihlavě či fair play gestu Michala Papadopulose z minulé sezóny, kdy oblékal dres Zlína, promluvil v tomto rozhovoru…

út 13.7. | redakce

Michal Papadopulos: Jsem rád, že nejtvrdší část přípravy máme za sebou

V přípravě se kapitán Michal Papadopulos ještě střelecky neprosadil, ale to není až tak důležité. Jedenáct dnů před startem FORTUNA:LIGY kvituje příchod nových spoluhráčů a hodnotí dosavadní přípravu včetně soustředění v Ustroni.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
×
Dnes v 16:00
SK Dynamo Č. Budějovice
MFK Karviná
×
Dnes v 16:00
SK Dynamo Č. Budějovice
MFK Karviná