Generální partner
Světlý režim
4. říjen 2020

Už jsem takhle dal tři góly, řekl s odkazem na proměněnou penaltu Kristi Qose

Tichý, nenápadný chlapík o sobě dal vědět tím nejlepším možným způsobem. V Brně dal vzpomenout na Antonína Panenku a jeho památnou penaltu z bělehradského finále ME v roce 1976. Albánec Kristi Qose ho napodobil a nakonec z toho byl vítězný gól a cenné vítězství na brněnském stadionu.

Bez pár dnů po sedmi měsících se znovu zapsal mezi střelce. Po zaváhání gólmana Šustra a jeho následném faulu na dotírajícího Michala Papadopulose sudí Královec v součinnosti s VARem ukázal na penaltový puntík. 

Přestože Kristi Qose figuroval mezi „vyvolenými“, první na řadě nebyl. Papadopulos však z pověrčivosti nechtěl jít jako faulovaný hráč penaltu zahrávat. „Nebyl jsem nervózní. I kdyby penalta nebyla, tak bychom pokračovali dál a stejně bychom dali gól,“ byl si jistý Qose, který krátce před hodinou hry otevřel skóre utkání.

Po zápase, který nakonec fotbalisté MFK vyhráli 2:0, přiznal, že přesně věděl, co udělá. „Je to tak. Provedl jsem to přesně tak, jak jsem chtěl. Už jsem takhle dal v minulosti tři góly,“ podotkl. Vítězství u nováčka FORTUNA:LIGY si Qose velice cení. „Opravdu důležité vítězství, které nám dodá víc sebedůvěry do dalších zápasů. Důležité také je, že jsme se vzdálili spodku tabulky, kde se nechceme pohybovat,“ dodal závěrem hráč číslem 6 na dresu.

Karvinští zažívají druhý nejlepší start do sezóny v celé své prvoligové historii. Po šesti kolech mají devět bodů, pouze v první sezóně mezi elitou měli v této fázi o bodík více.  

Rozhovory Rozhovory
po 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

so 9.10. | redakce

Bohumil Páník: Do konce podzimu chceme z červených zón

Nový karvinský trenér Bohumil Páník se na práci v novém klubu těší. V prvním rozhovoru po svém jmenování do funkce mluvil o tom, jak mu fotbal chyběl, jak se těší na své bývalé svěřence i na práci se zahraničními hráči. Nechyběl ani dotaz na jeho dlouholetého asistenta.

st 29.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Daniel Stropek

Stoper Daniel Stropek momentálně není stoperem, ale středním záložníkem. Jak si zvyká na novou (pro sebe) netypickou pozici? Kdy začínal s fotbalem? Proč se ve čtrnácti rozhodl po příchodu do Prahy pro Slavii? Mluví se ve Slavoji Vyšehrad o oblíbeném seriálu z fotbalového prostředí?

ne 5.9. | redakce

Marco Túlio: Eduardo mi téměř denně volal

Fanoušci mohli Brazilce Marca Túlia prozatím vidět pouze v jednom soutěžním utkání! Hráč s číslem 8 už je však zdravotně v pořádku a stihl s menším zpožděním odpovědět na několik otázek ve svém novém působišti...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo