Generální partner
Světlý režim
4. říjen 2020

Už jsem takhle dal tři góly, řekl s odkazem na proměněnou penaltu Kristi Qose

Tichý, nenápadný chlapík o sobě dal vědět tím nejlepším možným způsobem. V Brně dal vzpomenout na Antonína Panenku a jeho památnou penaltu z bělehradského finále ME v roce 1976. Albánec Kristi Qose ho napodobil a nakonec z toho byl vítězný gól a cenné vítězství na brněnském stadionu.

Bez pár dnů po sedmi měsících se znovu zapsal mezi střelce. Po zaváhání gólmana Šustra a jeho následném faulu na dotírajícího Michala Papadopulose sudí Královec v součinnosti s VARem ukázal na penaltový puntík. 

Přestože Kristi Qose figuroval mezi „vyvolenými“, první na řadě nebyl. Papadopulos však z pověrčivosti nechtěl jít jako faulovaný hráč penaltu zahrávat. „Nebyl jsem nervózní. I kdyby penalta nebyla, tak bychom pokračovali dál a stejně bychom dali gól,“ byl si jistý Qose, který krátce před hodinou hry otevřel skóre utkání.

Po zápase, který nakonec fotbalisté MFK vyhráli 2:0, přiznal, že přesně věděl, co udělá. „Je to tak. Provedl jsem to přesně tak, jak jsem chtěl. Už jsem takhle dal v minulosti tři góly,“ podotkl. Vítězství u nováčka FORTUNA:LIGY si Qose velice cení. „Opravdu důležité vítězství, které nám dodá víc sebedůvěry do dalších zápasů. Důležité také je, že jsme se vzdálili spodku tabulky, kde se nechceme pohybovat,“ dodal závěrem hráč číslem 6 na dresu.

Karvinští zažívají druhý nejlepší start do sezóny v celé své prvoligové historii. Po šesti kolech mají devět bodů, pouze v první sezóně mezi elitou měli v této fázi o bodík více.  

Rozhovory Rozhovory
út 13.7. | redakce

Michal Papadopulos: Jsem rád, že nejtvrdší část přípravy máme za sebou

V přípravě se kapitán Michal Papadopulos ještě střelecky neprosadil, ale to není až tak důležité. Jedenáct dnů před startem FORTUNA:LIGY kvituje příchod nových spoluhráčů a hodnotí dosavadní přípravu včetně soustředění v Ustroni.

út 29.6. | redakce

Martin Vlachovský: Dokázali jsme, že v Blansku se umí hrát fotbal

Odchovanec MFK Karviná je zpátky po hostování v Blansku. Martin Vlachovský se po půl roce znovu těšil domů a je rád, že zahájil letní přípravu doma. Rád by se v kádru udržel...

po 21.6. | redakce

Jozef Weber během prvního dne přípravy: Teď musíme tvrdě pracovat

Kouč Jozef Weber se svými spolupracovníky přivítali v kabině své svěřence krátce před půl desátou dopoledne. Během úvodní tréninkové jednotky si našel i čas na rozhovor a bedlivě sledoval hráče během rychlostních a vytrvalostních testů.

so 12.6. | redakce

Michal Papadopulos: V příští sezóně se budeme snažit být ještě lepší

Kapitán šel příkladem! Michal Papadopulos se před sezónou vrátil po dlouhých letech do české ligy a v Karviné se stal nejproduktivnějším hráčem. Jak hodnotil sezónu, ve které dovedl MFK ke konečnému dvanáctému místu?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo