Generální partner
Světlý režim
4. říjen 2020

Už jsem takhle dal tři góly, řekl s odkazem na proměněnou penaltu Kristi Qose

Tichý, nenápadný chlapík o sobě dal vědět tím nejlepším možným způsobem. V Brně dal vzpomenout na Antonína Panenku a jeho památnou penaltu z bělehradského finále ME v roce 1976. Albánec Kristi Qose ho napodobil a nakonec z toho byl vítězný gól a cenné vítězství na brněnském stadionu.

Bez pár dnů po sedmi měsících se znovu zapsal mezi střelce. Po zaváhání gólmana Šustra a jeho následném faulu na dotírajícího Michala Papadopulose sudí Královec v součinnosti s VARem ukázal na penaltový puntík. 

Přestože Kristi Qose figuroval mezi „vyvolenými“, první na řadě nebyl. Papadopulos však z pověrčivosti nechtěl jít jako faulovaný hráč penaltu zahrávat. „Nebyl jsem nervózní. I kdyby penalta nebyla, tak bychom pokračovali dál a stejně bychom dali gól,“ byl si jistý Qose, který krátce před hodinou hry otevřel skóre utkání.

Po zápase, který nakonec fotbalisté MFK vyhráli 2:0, přiznal, že přesně věděl, co udělá. „Je to tak. Provedl jsem to přesně tak, jak jsem chtěl. Už jsem takhle dal v minulosti tři góly,“ podotkl. Vítězství u nováčka FORTUNA:LIGY si Qose velice cení. „Opravdu důležité vítězství, které nám dodá víc sebedůvěry do dalších zápasů. Důležité také je, že jsme se vzdálili spodku tabulky, kde se nechceme pohybovat,“ dodal závěrem hráč číslem 6 na dresu.

Karvinští zažívají druhý nejlepší start do sezóny v celé své prvoligové historii. Po šesti kolech mají devět bodů, pouze v první sezóně mezi elitou měli v této fázi o bodík více.  

Rozhovory Rozhovory
st 7.4. | redakce

Ostrák o EURU: Konec ve skupině byl zklamáním, zároveň šlo o velkou zkušenost

Záložník Tomáš Ostrák se ve druhé polovině minulého týdne vrátil ze Slovinska, kde byl s reprezentační jednadvacítkou na mistrovství Evropy. Jak vnímal a hodnotil celý šampionát, který pro Čechy skončil už po základní skupině, borec reprezentující MFK Karviná?

st 31.3. | redakce

Jan Baránek: Už mi chyběl fotbalový adrenalin

Asistentem Jozefa Webera na lavičce MFK je Jan Baránek. V prvním rozhovoru přibližuje délku rozhodování, zda nabídku přijme, ale také náplň své práce. Rovněž chválí klubové zázemí a tréninkové možnosti.

ne 28.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Vlasiy Sinyavskiy

Velký sympaťák, estonský reprezentant Vlasiy Sinyavskiy, mluví plynně třemi jazyky (estonsky, rusky a anglicky). Rozhovor vznikal v ruštině a nový hráč MFK s číslem 99 na dresu prozradil mnoho zajímavostí…

čt 25.3. | redakce

Jozef Weber: Rozhodoval jsem se krátce, argumenty pro návrat byly jasné

Na středeční tiskové konferenci, která proběhla online, se probralo mnoho témat. O čem všem mluvil staronový kouč Jozef Weber?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo