Generální partner
Světlý režim
11. únor 2010

V Karviné jsem spokojený, říká Marek Kostolani

Před zahájením jarních odvet získala Karviná novou posilu. Marek Kostolani přichází na hostování do konce sezony. Dnes jsme ho pro Vás vyzpovídali.

Mohl byste popsat svojí dosavadní kariéru?

Od přípravky jsem hrál až do jedenadvaceti let v FC Nitra. Poté jsem přestoupil do druholigového bundesligového klubu Wacker Burghausen. Potom následoval návrat do Nitry. A na podzim jsem odehrál 10 zápasů v Nových Zámcích, kde jsem se rozehrával po zranění.

Bylo velkou výhodou, že trenér Kalvoda hrával s vaším otcem?

Hned na prvním tréninku mi trenér Kalvoda připomněl, že hrál s mým otcem (smích). Ale žádná protekce neexistovala. A to, že zná mého otce, na to jsem zvyklý. Jelikož skoro všichni trenéři, pod kterými jsem působil, znají mého otce. Dokonce si na něho pamatuje i Radek Slončík, který v té době začínal svojí kariéru.

V Karviné jste sehrál již několik zápasů. Jak jste tady spokojený?

Líbí se mi tady. Již na zkoušce jsem se tu cítil výborně. Jsem tady velmi spokojený.

Můžete nastupovat jak v obraně, tak i v záloze. Které místo vám více vyhovuje?

Osobně se cítím lépe v záloze. Ale jsem variabilní hráč, takže mohu nastoupit na jakémkoliv postu. Tam kam mě trenér postaví, tam budu hrát.

Co jste před svým příchodem věděl o Karviné?

Věděl jsem, že je tu hodně Slováků. Od počátku jsem byl v kontaktu s Adrianem Čemanem. Takže jsem věděl, že se jedná o perspektivní tým s ambicemi. Před svým příchodem jsem měl tedy spoustu informací o Karviné.

Jaké jsou vaše fotbalové přednosti?

Mám slušnou rozehrávku a fyzické přednosti. Dokážu se dostat do střely. Ale ať moje přednosti hodnotí raději někdo jiný (smích).

V Karviné působí mnoho Slováků. Znal jste se s některým z nich před příchodem do klubu?

Již jsem se zmínil o Čemim (Adrianu Čemanovi – pozn. aut.). S ním jsem hrával v Nitře. To samé platí i o Marcelovi Pavlíkovi. V reprezentaci byl mým spoluhráčem Martin Suchý. A z ligových zápasů jsem znal Vlado Staše.

Máte na kontě i reprezentační starty. Jakými kategoriemi jste prošel? Proti jakým slavným fotbalistům jste si zahrál?

Prošel jsem výběry od patnáctky až po jednadvacítku. A naše generace byla úspěšná. Na mistrovství Evropy sedmnáctek jsme obsadili páté místo. V devatenáctkách jsme skončili dokonce na 3. místě. Tím jsme se kvalifikovali na mistrovství světa, které se konalo ve Spojených arabských emirátech. Zde jsme až po boji vypadli s Brazilci. Po základní hrací době byl stav 1:1 a v nastavení jsme inkasovali druhý gól. To už nám nezbývalo moc sil, jelikož jsme hráli bez vyloučeného hráče. Pokud bychom postoupili, čekala by nás Argentina. A co se týká známých hráčů, tak jsem si zahrál například proti Svěrkošovi, Sivokovi, Torresovi. Z brazilských hráčů to byl Carvalho nebo Dudu.

Rozhovory Rozhovory
ne 5.9. | redakce

Marco Túlio: Eduardo mi téměř denně volal

Fanoušci mohli Brazilce Marca Túlia prozatím vidět pouze v jednom soutěžním utkání! Hráč s číslem 8 už je však zdravotně v pořádku a stihl s menším zpožděním odpovědět na několik otázek ve svém novém působišti...

st 1.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Matěj Jurásek

Odchovanec MFK Karviná Matěj Jurásek patří Slavii, proto v dnešním utkání nesmí po dohodě klubů nastoupit. Přinášíme vám tedy aspoň s mladým a nadějným rychlostním typem fotbalisty obsáhlejší rozhovor, kde vzpomíná na začátky v Praze, ale i na žákovskou ligu tady v Karviné, kde v jedné sezóně dokázal nastřílet 47 gólů!

čt 19.8. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Petr Buchta

Obránce Petr Buchta se může od minulého týdne pyšnit tím, že má na svém kontě dvě stovky prvoligových startů. Nejen o tom, ale i o Zbrojovce, Jihlavě či fair play gestu Michala Papadopulose z minulé sezóny, kdy oblékal dres Zlína, promluvil v tomto rozhovoru…

út 13.7. | redakce

Michal Papadopulos: Jsem rád, že nejtvrdší část přípravy máme za sebou

V přípravě se kapitán Michal Papadopulos ještě střelecky neprosadil, ale to není až tak důležité. Jedenáct dnů před startem FORTUNA:LIGY kvituje příchod nových spoluhráčů a hodnotí dosavadní přípravu včetně soustředění v Ustroni.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
×
Dnes v 16:00
SK Dynamo Č. Budějovice
MFK Karviná
×
Dnes v 16:00
SK Dynamo Č. Budějovice
MFK Karviná