Generální partner
Světlý režim
26. květen 2021

V nově tvořící se jednadvacítce je Vladimír Neuman

Gólman Vladimír Neuman se zúčastní prvního reprezentačního srazu Lvíčat, které se uskuteční na přelomu května a června v Hluboké nad Vltavou. Půjde zároveň o první i poslední přípravu před zářijovým startem nového kvalifikačního cyklu.

Velkou reprezentační premiéru zažije jednadvacetiletý gólman. Kouč Karel Krejčí s ním počítá pro přípravný kemp v jižních Čechách. „Jsem šťastný, je to pro mě první reprezentační sraz v životě. Moc se tam těším a věřím, že se trenérům ukážu v dobrém světle,“ usmál se Neuman s tím, že z aktuální šestadvacítky nominovaných zná pouze baníkovského Filipa Kaloče.

Nový kvalifikační cyklus startuje už na začátku září a kromě šestice hráčů, kteří už figurovali v této věkové kategorii, se buduje úplně nový tým. Proto je tento čtyřdenní kemp v návaznosti na konec sezóny velice důležitý – v Hluboké nad Vltavou budou reprezentanti od pondělí 31. května do čtvrtka 3. června. Po pondělním seznámení a úvodním tréninku jsou v plánu dvě tréninkové fáze v úterý a ve středu. Ve čtvrtek soustředění uzavře modelový zápas na 2 x 30 minut.

Narychlo tak Neuman musel měnit plány. „Rád jsem posunul termín dovolené, stejně ještě nebyla zaplacená. Kvůli reprezentaci bych obětoval klidně celé volno. Bude to nová a velká zkušenost,“ dodal na závěr mladý gólman, který má na svém kontě v aktuálně končícím soutěžním ročníku na svém kontě osm odchytaných zápasů a tři čistá konta.

KOMPLETNÍ NOMINACI NAJDETE ZDE.

Rozhovory Rozhovory
ne 5.9. | redakce

Marco Túlio: Eduardo mi téměř denně volal

Fanoušci mohli Brazilce Marca Túlia prozatím vidět pouze v jednom soutěžním utkání! Hráč s číslem 8 už je však zdravotně v pořádku a stihl s menším zpožděním odpovědět na několik otázek ve svém novém působišti...

st 1.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Matěj Jurásek

Odchovanec MFK Karviná Matěj Jurásek patří Slavii, proto v dnešním utkání nesmí po dohodě klubů nastoupit. Přinášíme vám tedy aspoň s mladým a nadějným rychlostním typem fotbalisty obsáhlejší rozhovor, kde vzpomíná na začátky v Praze, ale i na žákovskou ligu tady v Karviné, kde v jedné sezóně dokázal nastřílet 47 gólů!

čt 19.8. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Petr Buchta

Obránce Petr Buchta se může od minulého týdne pyšnit tím, že má na svém kontě dvě stovky prvoligových startů. Nejen o tom, ale i o Zbrojovce, Jihlavě či fair play gestu Michala Papadopulose z minulé sezóny, kdy oblékal dres Zlína, promluvil v tomto rozhovoru…

út 13.7. | redakce

Michal Papadopulos: Jsem rád, že nejtvrdší část přípravy máme za sebou

V přípravě se kapitán Michal Papadopulos ještě střelecky neprosadil, ale to není až tak důležité. Jedenáct dnů před startem FORTUNA:LIGY kvituje příchod nových spoluhráčů a hodnotí dosavadní přípravu včetně soustředění v Ustroni.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo