Mlade talenty

VIDEO: Tisková konference před jarem

06.02.2019 | redakce
 

VIDEO: Tisková konference před jarem Ve středu po obědě proběhlo tradiční setkání se zástupci médií.Tiskové konference se zúčastnili sportovní ředitel Lubomír Vlk, trenér Norbert Hrnčár a kapitán Lukáš Budínský. O čem se během necelých pětadvaceti minut mluvilo?

 

CÍLE PRO JARO

Lubomír Vlk: „Všichni víme, v jaké jsme pozice. Cílem je jednoznačně záchrana, pokud možno bez baráže. Hodně bude záležet na prvních kolech, ta budou alfou a omegou všeho. Na podzim jsme nechytili začátek, úvodní kola nám nevyšla a táhlo se to s námi. “

Norbert Hrnčár: „Souhlas se sportovním ředitelem - naším cílem je jednoznačně záchrana. Mužstvo je, pevně věřím, dobře připravené a daný cíl splníme.“ 

ZIMNÍ PŘÍPRAVA

Norbert Hrnčár: „Ta pro nás začala už v prosinci. Po posledním kole v Plzni jsme začali řešit hráčský kádr. V lednu jsme už pracovali s obměněným a okysličeným týmem na fyzických a systémových věcech.

HRA S TŘEMI OBRÁNCI

Norbert Hrnčár: „Některé parametry hry jsme chtěli změnit a vylepšit. V přípravě jsme tedy kladli důraz na dobrou organizaci hry v defenzivě i ofenzivě. Chceme být na jaře variabilní a reagovat na průběh utkání i soupeře.“ 

Lukáš Budínský: „Myslím si, že budeme vůči soupeřům méně čitelní, to by mohla být naše výhoda. Přeci jen jsme na podzim hráli ve stejném rozestavení.“ 

STAV OKOLO FILIPA PANÁKA

Lubomír Vlk: „Není tajemstvím, že Filip dostal svolení se připravovat se Spartou a jednáme o jeho přestupu. Jinak stále rehabilituje a dává se po zranění dohromady. Do konce tohoto týdne by snad mohlo být jasněji, zda se přestup uskuteční. Každopádně zájem o Filipa je dlouhodobý, i s ohledem na uskutečněné příchody nových hráčů by pro nás jeho odchod nebyl ničím novým. S variantou, že tady nebude, jsme počítali.“

Norbert Hrnčár: „Nerad bych teď spekuloval, uvidíme. Jedno je jisté, v sobotu určitě proti Opavě nenastoupí.“

VYŠŠÍ POČET ZAHRANIČNÍCH HRÁČŮ

Norbert Hrnčár: „Číslo 13 se zdá vysoké, ale slovenské hráče nepovažuji za cizince. Z tohoto pohledu si myslím, že nejsme nijak multikulturní a o nějaké jazykové bariéře nemůže být ani řeč. I Srbové Rundić s Djordjevićem působili dlouho na Slovensku.“

Lukáš Budínský: „Slováky také neberu za cizince, partu máme slušnou. Ale samozřejmě se bude rozhodovat na hřišti. Věřím, že nám to bude fungovat.“

VŮDČÍ ROLE V KABINĚ PO ODCHODU MARKA JANEČKY

Norbert Hrnčár: „Lídry v kabině i na hřišti by měli být kapitán a jeho zástupci, konkrétně tedy Lukáš Budínský, Tomáš Wágner a Milan Rundić. Ale bude to o týmové práci, bez té to nepůjde.

Lukáš Budínský: „S trenérem souhlasím, ještě bych však jmenoval Honzu Moravce a Martina Berkovce. Hlavně na nás to bude a musíme to táhnout.

• Hanousek si jednou nezahraje
včera - Disciplinární komise LFA ve čtvrtek podle očekávání uložila trest zastavení závodní činnosti na 1 soutěžní utkání pro Marka Hanouska, který byl po druhé žluté kartě vyloučen v neděli na půdě Mladé Boleslavi. Hanousek tak vynechá pondělní derby proti Ostravě!

• B-tým: doma v neděli dopoledne
před 2 dny - Rezervní tým, chcete-li MFK Karviná B, bude hrávat svá domácí utkání ve Fortuna MSD-F v nedělních termínech od 10:15 hodin ve Sportovním centru Kovona. Podzimní los svěřenců Čestmíra Kročila najdete ZDE.

• Sestřih z Mladé Boleslavi
15.7. - Karvinští vstoupili do sezóny smolnou porážkou na půdě Mladé Boleslavi. Nejzajímavější okamžiky zápasu najdete v sestřihu ZDE.

• Volný prodej na slezské derby
15.7. - Minutu po půlnoci z neděle na pondělí začal v síti Ticketportal volný prodej vstupenek na zápas 2. kola mezi Karvinou a Ostravou. V MěDK se začne od pondělního rána (7:00) v Kině Centrum potom odpoledne (16:00). Jeden fanoušek si může zakoupit maximálně 4 vstupenky. Cena? 200 Kč za kus. Podrobnosti ZDE.

• V sobotu vyhrála osmnáctka
14.7. - První zápasy letní přípravy mají za sebou starší dorostenci U19 a U18. Devatenáctka podlehla 1:3 ostravskému Baníku, osmnáctka zdolala 6:3 muže Bystřice nad Olší.

• S mistrem v neděli 4. srpna
13.7. - Ligová fotbalová asociace upřesnila čtvrté ligové kolo. Karvinští vyzvou na Městském stadionu v Karviné-Ráji mistrovskou Slavii v neděli 4. srpna od 16:30 hodin.

• První přípravné duely
12.7. - V sobotu 13. července jsou na programu první přípravná utkání B-týmu a st. dorostenců. Béčko se představí v Petrovicích proti Lokomotivě od 10:15 hodin. Ligový dorost U19 hostí od 9 hodin na Bažantnici ostravský Baník a následně tým U18 od 11 hodin Bystřici nad Olší.

• Rundić kapitánem
11.7. - Stoper Milan Rundić bude kapitánem MFK Karviná. Na předsezonní tiskové konferenci o tom informoval trenér František Straka.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem