Vítězný tropický víkend devatenáctky

20.07.2015 | redakce

Vítězný tropický víkend devatenáctky V obou víkendových dnech odehráli starší dorostenci po jednom zápase. Především ten nedělní proti ukrajinskému týmu Karpaty Lvov svěřence Romana Westa velmi důkladně prověřil a ukázal, na čem je ještě třeba zapracovat. Na fotkách je zachycen sobotní duel...

Sobota

MFK OKD Karviná U19 – MFK Vítkovice U19 8:1 (5:0)

Branky Karviné: 7., 14. a 28. Egri, 40. a 60. Latifaj, 5. Nimely, 75. Římánek, 77. Jaworski

Sestava Karviné: Szotkowski (46. Příleský) - Ságner, Formela, Zahradník (46. Michalidis) - Jaworski, Latifaj, Štěrba, Hujo (46. Římánek) - Nimely, Egri.

Hodnocení trenéra Romana Westa: „V každém poločase jsme si vytvořili na deset vyložených brankových příležitostí. Zejména v tom prvním jsme byly také dostatečně produktivní především díky hattricku Egriho. Ve druhé půli jsme toho hodně nedokázali proměnit, ale i tak jsme vysoko vyhráli. Výsledek odpovídá dění na hřišti. Kluci podali za těžkých podmínek velkého tepla dobrý výkon.“

Neděle

FC Karpaty Lvov U19 – MFK OKD Karviná U19 0:1 (0:0)

Branka: 87. Řapek

Sestava Karviné: Ciupa - Pavlík, Ďuriš, Smrž, Wenglorz (80. Formela) - Putyera, Lingr, Ambrosiewicz, Fojtík (46. Malík) - Řapek, Strnad.

Hodnocení trenéra Romana Westa: „Až na místě jsme se dozvěděli změnu soupeře. Místo juniorky Dynama Kyjev proti nám nastoupil Karpaty Lvov U19. Nicméně kvalita i tohoto týmu byla obrovská a čtrnáct dní před startem dorostenecké ligy dokonale odkryla naše slabá místa ve kterých se musíme zlepšit pokud chceme konkurovat špičkovému dorosteneckému týmu. V samotném utkání jsme měli lepší první poločas. I přes chyby v presinku, pozdějších reakcí, čtení hry nebo rychlosti jsme na polovině soupeře několikrát získali míč a mohli z hranice pokutového území vstřelit branku. Nejblíže tomu byl Putyera a z dorážky potom Fojtík. Velkou šanci měl rovněž Řapek, ale místo zakončení hledal lépe postaveného spoluhráče. Nějakou možnost měli i Lingr a Strnad. V prvním poločase jsme i docela pozorně dostupovali svého soupeře a "domácím" toho příliš nedovolili. Druhá půle už byla více vyrovnaná a i Lvov si vytvořil tři gólové šance. Tady se ukázalo, že rychlá a přesná práce s míčem v takovém zápase je naprostá nutnost. Kdo ji mít nebude, o míč okamžitě přijde. Především po těchto chybách se protivník dostával do již zmiňovaných příležitostí. Zápas se chýlil k remíze a velkou možnost neproměnil 15 minut před jeho koncem Strnad, který přeloboval brankáře i prázdnou bránu. Na posledních deset minut jsme vystřídali, posunuli Smrže a Lingra do ofenzivnějšího postavení a výsledkem byla jediná branka Řapka, právě po akci Lingra. Za bojovnost a nasazení našich hráčů v průběhu celého utkání spravedlivá odměna.“

• U13: Víkendový bronz v Polsku
včera - Mladší žáci U13 obsadili o víkendu pod vedením trenéra Tomáše Červenky na halovém turnaji v Krakowě 3. místo!

• Úspěšný víkend přípravek
před 3 dny - Druhý prosincový víkend se nejmenším kategoriím MFK Karviná vydařil. Tým U8 obsadil třetí místo ve Stonavě v LMM (Liga Malých Mistrů), tým U9 bral zlato v Korni a stříbro v Hlučíně, starší přípravka U10 obsadila druhé místo v Krajské zimní lize v Brušperku.

• Sestřih zápasu s Jabloncem
9.12. - V posledním podzimním domácím utkání vytěžili svěřenci Norberta Hrnčára maximální počet tří bodů za vítězství 2:1 nad silným Jabloncem. Nejzajímavější okamžiky sobotního utkání najdete ZDE.

• MVM: Prohra U16 s Hradcem Kr.
9.12. - Mladší dorostenci U16 podlehli na Kovoně v utkání Memoriálu Vlastislava Marečka Hradci Králové 1:4 (gól Robin Holub). Minulý týden v Brně šestnáctka nehrála!

• Vylosovaní do poločas. soutěže
6.12. - a) sektor D4-řada 6- sedadlo 20, b) sektor B3-řada 5-sedadlo 9, c) sektor D5-řada 5-sedadlo 19, d) sektor C2-řada 4-sedadlo 31. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Zlato pro U9, stříbro pro U8
3.12. - Během prvního adventního víkendu si tým U8 odskočil do Třince na Mikulášský turnaj a obsadil moc hezké druhé místo. Tým U9 se rozdělil – jedna skupina cestovala do Třince, druhá do Bystřice pod Hostýnem. V Třinci z toho bylo zlato, v Bystřici chyběl kousek k postupu do bojů o medaile…

• Sestřih zápasu z Ml. Boleslavi
2.12. - Remízu ve městě automobilů zajistil v úvodu druhé půle svým gólem Vojtěch Smrž. Podívejte se na všechny nejzajímavější akce a oba góly sobotního duelu - více ZDE.

• 14. místo na Memoriálu EH
29.11. - Starší přípravka U11 se zúčastnila výborně obsazeného turnaje v Ostravě. Na 41. ročníku Memoriálu Evžena Hadamczika však byli všichni soupeři lepší, což se projevilo na konečném umístění.