Mlade talenty

Vyhřívání jede na plné obrátky

09.02.2018 | redakce
 

Vyhřívání jede na plné obrátky Makalo se nejenom na Kypru, ale také v areálu Městského stadionu v Karviné-Ráji. Chlapi z údržby vyrovnávali branky na hřišti číslo 2 a připravovali hrací plochu k zahájení vyhřívání.

 

Na konci minulého týdne bylo potřeba na tréninkovém hřišti za tenisovými kurty opravit obě branky. Ty už byly nějaký čas vychýlené. „Museli jsme srovnat tzv. pouzdra, branková konstrukce se totiž skládá z tří částí. Zmiňovaná pouzdra jsme následně zalili betonem, aby vydržela nárazy,“ informoval pracovník údržby stadionu Jiří Feik s tím, že zase nějakou dobu můžou hráči zvesela trefovat "zařízení".

Také trávník na hlavní hrací ploše se chystá na jarní část. Před sněhovou nadílkou byl zakryt plachtou, která izoluje teplotu povrchu hřiště. V úterý bylo zapnuto vyhřívání. Trávník se prohřívá do hloubky dvaceti centimetrů a aktuální teplota povrchu je 3,4 stupně Celsia. „Chceme se dostat na 5 stupňů Celsia. Ovšem důležitější je teplota v deseticentimetrové kořenové vrstvě, kde je potřeba mít mezi pěti až deseti stupni Celsia,“ podotkl technický ředitel MFK Karviná Marian Górniok.

Po příletu týmu z Kypru bylo připraveno hřiště na Bažantnici, ovšem přívaly sněhu znemožnily trénink na přírodním pažitu. „Na začátku příštího týdne se snad už hráči na přírodní trávu v areálu U Bažantnice dostanou. Na hlavní hrací plochu vyběhnou jeden nebo dva dny před utkáním v Mladé Boleslavi. Vše se bude odvíjet podle aktuálního počasí,“ dodal Górniok.   

Fotogalerie

       
 

• Sestřih zápasu z Jablonce
před 2 dny - Také z utkání 4. kola FORTUNA:LIGY je k dispozici sestřih nejzajímavějších okamžiků - více ZDE.

• Výsledky mládeže-příprava
před 2 dny - Rajec muži (Slovensko) - MFK U19 3:2, Havířov U19-MFK U17 1:6, Legia Varšava U16-MFK U16 7:1, MFK U15-Martin U15 8:0.

• Ligoví dorostenci nehrají!!
9.8. - Z důvodu výskytu gastrointestinálních onemocnění (potvrzeno KHS Jihočeského kraje) se odkládají zápasy 1. kola Celostátní dorostenecké ligy mezi Karvinou a Českými Budějovicemi v kategoriích U19 i U17. O náhradním termínu bude teprve rozhodnuto.

• MLÁDEŽ: Výsledky přípr. zápasů
9.8. - U19-Ružomberok 1:0, U18-Cieszyn (muži) 3:2, U17-Ružomberok 1:2, U16-Chybie 1:1, U15-Třinec 3:0, Třinec-U13 3:4, Třinec-U12 6:4.

• V Brně s Opavou 25. srpna
7.8. - LFA oznámila přesné termíny 6. kola FORTUNA:LIGY. S nováčkem SFC Opava se utkáme v Brně v sobotu 25. srpna s výkopem v 17 hodin!

• Sestřih utkání s Ml. Boleslaví
6.8. - První domácí zápas a bohužel porážka. Karvinští v přestřelce podlehli Mladé Boleslavi 3:4. Sestřih utkání najdete ZDE.

• Juniorka hostí Baník
5.8. - V pondělí od 11 hodin rozehraje juniorka své třetí mistrovské utkání! Na Kovoně hostí v derby ostravský Baník! Svěřenci trenérů Gazdy a Bielana budou chtít získat tři body, prozatím získali jen jeden za remízu s Třincem.

• Vítězná generálka devatenáctky
4.8. - Ligový dorost U19 zakončil letní přípravu těsným vítězstvím nad slovenským Ružomberkem. Jediný gól utkání vstřelil v první půli Patrik Mrózek a svěřenci Eduarda Gábriše tak vyhráli 1:0. Dorost U17 v souběžně hraném utkání na Bažantnici prohrál s Ružomberkem 1:2!

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2018
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna