Generální partner
Světlý režim
18. únor 2020

Z Rijeky přichází na půlroční hostování Matko Babić

Vedení klubu dotáhlo do úspěšného konce hostování chorvatského mládežnického reprezentanta. Útočník Matko Babić bude v dresu MFK působit do konce sezóny.

Jednadvacetiletého rodáka z hlavního chorvatského města Záhřebu si v létě vyhlédla Rijeka, s kterou podepsal dlouholetý kontrakt. Na podzim se v její konkurenci příliš neprosazoval (nastoupil pouze do dvou zápasů), proto se vedení aktuálně čtvrtého týmu 1. HNL rozhodlo k uvolnění formou hostování. „Matko Babić je mládežnický reprezentant Chorvatska, aktuálně člen širšího kádru reprezentační jednadvacítky. V Rijece nedostával tolik příležitostí, u nás by mohl být víc vytížený. Počítáme s ním a doufáme, že nám na jaře pomůže,“ informoval sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk.

V Karviné je Babić od konce minulého týdne, v sobotu stihl odehrát poločas za rezervní tým. Chorvatského útočníka budou fanoušci vídat na hřišti s číslem 70 na zádech. „Hostování v Karviné je pro mě dobrá příležitost. Českou ligu moc neznám, spíš jen z doslechu a je dobrá. Naopak vím o kvalitách Viktorie Plzeň, která hrála přesně před rokem osmifinále Evropské ligy proti Dinamu Záhřeb,“ líčí mladý fotbalista.

Na práci s Matkem Babićem se těší trenér MFK Karviná Juraj Jarábek. „Je to mladý, perspektivní a charakterově dobrý kluk, který nám může výrazně pomoci. Určitě zvýší konkurenci v útoku, což potřebujeme,“ prohlásil spokojeným hlasem Jarábek. Podle Babiće je Rijeka druhý největší klub v Chorvatsku a konkurence tam je obrovská. „Navíc jsem byl zpočátku zraněný, takže těch šancí moc nebylo,“ doplnil forvard.Rozhovory Rozhovory
ne 5.9. | redakce

Marco Túlio: Eduardo mi téměř denně volal

Fanoušci mohli Brazilce Marca Túlia prozatím vidět pouze v jednom soutěžním utkání! Hráč s číslem 8 už je však zdravotně v pořádku a stihl s menším zpožděním odpovědět na několik otázek ve svém novém působišti...

st 1.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Matěj Jurásek

Odchovanec MFK Karviná Matěj Jurásek patří Slavii, proto v dnešním utkání nesmí po dohodě klubů nastoupit. Přinášíme vám tedy aspoň s mladým a nadějným rychlostním typem fotbalisty obsáhlejší rozhovor, kde vzpomíná na začátky v Praze, ale i na žákovskou ligu tady v Karviné, kde v jedné sezóně dokázal nastřílet 47 gólů!

čt 19.8. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Petr Buchta

Obránce Petr Buchta se může od minulého týdne pyšnit tím, že má na svém kontě dvě stovky prvoligových startů. Nejen o tom, ale i o Zbrojovce, Jihlavě či fair play gestu Michala Papadopulose z minulé sezóny, kdy oblékal dres Zlína, promluvil v tomto rozhovoru…

út 13.7. | redakce

Michal Papadopulos: Jsem rád, že nejtvrdší část přípravy máme za sebou

V přípravě se kapitán Michal Papadopulos ještě střelecky neprosadil, ale to není až tak důležité. Jedenáct dnů před startem FORTUNA:LIGY kvituje příchod nových spoluhráčů a hodnotí dosavadní přípravu včetně soustředění v Ustroni.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo