Generální partner
Světlý režim
7. červenec 2019

Z Varnsdorfu přestoupil Martin Kouřil do Karviné

Přes dva metry vysoký střední obránce Martin Kouřil uspěl na testech a bude hrát za Karvinou. V novém působišti podepsal smlouvu na dva roky a bude na dresu nosit číslo 4.
Týden před prvním mistrovským utkáním se podařilo finálně dotáhnout přestup osmadvacetiletého stopera Martina Kouřila, který poslední rok a půl působil v druholigovém Varnsdorfu – první půlrok jako hostující hráč z Jablonce, poté už jako jeho kmenový hráč. 

Vedení klubu se tak podařilo během krátké letní pauzy získat už druhého stopera. Již dříve do Karviné přestoupil Daniel Stropek ze Sokolova. „Bohužel Pavel Dreksa je stále mimo a nevíme, kdy bude připravený. Martin k nám přichází na přestup, podepsali jsme s ním dvouletou smlouvu.  Je to vysoký střední obránce se zkušenostmi z nejvyšší soutěže, navíc náš kraj moc dobře zná. To je určitě plus,“ domnívá se sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk.

Kouřil se vrací do nejvyšší soutěže po více než roce a půl, naposledy nastoupil za Jablonec proti Slavii na konci listopadu 2017. Ovšem nejvíc ligových utkání má odkopáno za ostravský Baník. „Jsem rád, že jsem zpátky v prvoligovém klubu. To je pro mě dobře, navíc se vracím do známého regionu,“ usmál se odchovanec Jablonce, kterému imponuje útulný karvinský stadion.

V nejvyšší soutěži má Kouřil odehraných 37 utkání a vstřeleny čtyři góly – dva za Ostravu, jeden za Jablonec i Liberec. Karviná je jeho čtvrtým prvoligovým angažmá v kariéře.


Kouřil o své roli: Hlavně chci pomoct týmu

Martine, přesouváte se zpátky do známého kraje přes celou republiku. Těšíte se na angažmá v Karviné?
Jasně, je to nejvyšší soutěž. Se vzdáleností od domova nemám problém. V minulosti jsem působil v nedaleké Ostravě, mám tam ještě i nějaké kamarády. 

Hrálo právě angažmá v Ostravě nějakou roli, zda kývnete na nabídku MFK?
Trochu ano (úsměv).

Ptát se na vaše ambice v Karviné je asi zbytečné, že?
Rád bych samozřejmě pravidelně hrával, dal nějaký gól, ale hlavně chci pomoct týmu. To je nejdůležitější!

Poslední rok a půl jste strávil v druholigovém Varnsdorfu. Jak hodnotíte uplynulou sezónu?
Jedině kladně. Všichni nás odepisovali a my nakonec skončili šestí, což je pro Varnsdorf skvělý výsledek. Nějací kluci teď v létě odešli, posunuli se výš. To je pro celý klub pozitivní vizitka.
Rozhovory Rozhovory
čt 15.10. | redakce

Herc po návratu z reprezentace: Proti Francii to byla výborná zkušenost

Kvalifikace o EURO už nemůže pro slovenskou jednadvacítku skončit postupem, ovšem i tak je o zážitky podle Christiána Herce postaráno. Pondělní duel ve Štrasburku proti silné domácí Francii je toho jasným důkazem.

so 10.10. | redakce

Juraj Jarábek: Za podmínek, jaké prvoligové kluby dodržují, by se mělo hrát dál

Tým bude normálně připravovat na domácí zápas s Bohemians Praha 1905 (neděle 18. října), ale neví, jestli se bude hrát. Kouč Karviné Juraj Jarábek je sice optimistou, ale zatím to růžově nevypadá. Co říká na rozhodnutí MZ ČR?

st 30.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Filip Twardzik

Univerzál (spíš ale stoper) Filip Twardzik v rozhovoru vypráví o fotbale ve Skotsku i Anglii – životním stylu na Ostrovech, anebo i o tom, proč jezdí v autě s volantem na pravé straně...

čt 17.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Michal Papadopulos

Zkušený forvard Michal Papadopulos se v létě po dlouhých letech v zahraničí vrátil zpátky do Česka a v dresu MFK rozdává fotbalovou radost. Před reprezentační přestávkou skvělým výkonem a bilancí 1+1 zařídil export důležitých tří bodů od slezského rivala z Opavy.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii
×
Dnes v 14:30
SK Sigma Olomouc
MFK Karviná
×
Dnes v 14:30
SK Sigma Olomouc
MFK Karviná