Mlade talenty

Záhumenský: Můžu hrát vpravo i vlevo

06.01.2019 | redakce
 

Záhumenský: Můžu hrát vpravo i vlevo Obránce Timotej Záhumenský, který přišel do Karviné na půlroční hostování s opcí, se na angažmá těší. V prvním rozhovoru prozradil, že může nastoupit na obou krajích obrany, a samozřejmě by rád svými výkony pomohl k záchraně.

 

Timo, byl jste představený jako první zimní karvinská posila. Těšíte se na angažmá?
Těším se moc. Poznávám tady perfektní zázemí, navíc česká liga je na vyšší úrovni než slovenská. Určitě je také pro mě plus, že je tady hned několik slovenských hráčů

Znáte se s někým osobně?
S hráči přímo ne, jen s trenérem Hrnčárem, který mě tady chtěl. Vytáhl si mě ještě jako dorostence do mužů Banské Bystrice. Proti některým klukům jsem hrával, tuším proti Dávidu Gubovi a Marku Janečkovi.

Jste obránce, navíc levák. Můžete hrát i na pravé straně obrany?
Samozřejmě mi víc jako levákovi vyhovuje post levého beka, ale můžu hrát i vpravo. Odehrál jsem tam plno zápasů, nevidím v tom problém.

Dunajská Streda bojuje na Slovensku o titul, po podzimu je druhá. Karviná je patnáctá a na jaře se bude hrát o záchranu. Proč jste se rozhodl pro změnu?
V DAC jsem nedostával na podzim tolik příležitostí. A hlavně každý zápas v české lize je kvalitnější. Střetnete se s lepšími hráči a to mě láká. Bude to i pro mě zkouška, jestli na to mám a můžu se pořád zlepšovat.

Máte přehled o české lize?
Pravidelně jsem sledoval pouze výsledky, takže vím, jak jsou na tom jednotlivé týmy. Ale žádný zápas jsem neviděl.

Obligátní otázka na závěr. S jakými ambicemi přicházíte?
Rád bych si vybojoval místo v základní sestavě, abych mohl hrát každý zápas. Ale to nejdůležitější je, abychom společně zachránili FORTUNA:LIGU.


   

• U16: Těsná prohra s Brnem
včera - Dorostenecká šestnáctka vstoupila do nového roku těsnou domácí porážkou v rámci Memoriálu Vlastislava Marečka od brněnské Zbrojovky 2:3, když nezvládla začátky obou poločasů. Branky Karviné zaznamenalo duo Oliver Jurčák a Roman Fukala.

• Juniorka rozstřílela Heřmanice
před 2 dny - Výsledkem 9:1 skončilo první přípravné utkání juniorského týmu. Podrobnosti ZDE.

• Weber se vrátil do Třince
před 3 dny - Záložník Tomáš Weber, který už v Třinci hostoval během podzimní části, se do hutnického města vrátil v polovině ledna a stráví tam také celé jaro.

• S Puszczou po obědě
před 3 dny - Sobotní přípravný zápas s polským týmem Puszcza Niepolomice se odehraje ve Sportovním centru Kovona od 13 hodin. Vstup je zdarma. Půjde o poslední utkání před odjezdem na herní soustředění do Slovinska.

• Zlatý víkend přípravky U9
13.1. - Svěřenci trenérů Dávida Krále a Josefa Ježíka o víkendu absolvovali tři turnaje (v Púchově, Hlučíně a Palkovicích) a na všech triumfovali. Podrobnosti přineseme v týdnu.

• S Opavou 9.2. od 15 hodin
12.1. - Ligová fotbalová asociace upřesnila 20. kolo FORTUNA:LIGY. Po zimní pauze přivítají Karvinští ve slezském derby SFC Opava v sobotu 9. února od 15 hodin.

• V sobotu Slezská liga U11
11.1. - V novém roce opět pokračují turnaje pořádané Městským fotbalovým klubem Karviná s podtitulem "Slezská liga". V hale SC Kovona se začíná v sobotu 12.1. v 8:30. Obsazení? MFK Karviná (2008 a 2009), Fomat Martin, Hlučín, Frýdek-Místek a Baník Albrechtice.

• Se Seredí v Považské Bystrici
11.1. - V pátek dopoledne došlo ke změně místa a času výkopu prvního přípravného utkání. Karvinští pojedou k sobotnímu utkání s ŠKF Sereď nakonec do Považské Bystrice a hrát se bude už od 10:30 hodin.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna