Generální partner
Světlý režim
26. září 2010

Divoká přestřelka skončila remízou

0,625. Takovýto průměr branek na zápas měli hosté před dnešním duelem v Karviné. Svou normu však Znojemští na Městském stadionu téměř pětinásobně překročili, a nastříleli domácím tři branky. Díky tomu si vezou domů cennou remízu 3:3.
MFK Karviná
neděle 26.9.2010
3:3
(1:0)

Diváci: 1218
1.SC Znojmo FK
Pulen – Jursa, Mihálik, Homola, Hoffmann – M. Pavlík – Ciku (87. Knötig), Slončík (64. Motyčka), Ficek, Milosavljev – Opic
Hrubý – Hříbek, Yonov, Mička, Šilinger – Sukup (69. Minarech), Podzemský, Trnovec, Zapalač – Kováč, Krhut.
Branky: 9. Ficek, 47. Ciku, 80. Opic – 55. Krhut, 76. Zapalač, 90. Mička
ŽK: Slončík, Jursa – Kováč, Podzemský, Mička, Yonov
Rozhodčí: Zelinka – Večeřa, Čecháček

Komentář

Až do stavu 2:0 bylo na hřišti jen jedno mužstvo – MFK OKD Karviná. Znojemští do té doby byli v útočné fázi bezradní. Jako by jim na hřišti citelně chyběl vykartovaný útočník Zdeněk Látal. Jakmile však prohrávali o dvě branky, jejich výkon se rapidně zlepšil a převzali otěže utkání do svých rukou.

Vstup do obou poločasů měla lepší Karviná. Hned v osmé minutě se zapsal do střelecké listiny Ficek, který přízemní střelou k pravé tyči Hrubého brány rozjásal karvinské fanoušky – 1:0.

Jenže vzápětí mohlo být srovnáno. Zapalač napřáhl a Pulen se štěstím vytěsnil střelu na břevno své svatyně.

O dvě minuty později pokoušel štěstěnu Pavlík, ale jeho pumelice jen těsně minula znojemskou branku.

Druhou půli odstartovali karvinští gólem. Po levé straně utekl Milosavljev, křížná přihrávka napříč pokutovým územím doputovala k volnému Cikuovi, který s přehledem obstřelil gólmana – 2:0.

Ve 48. minutě měl na noze třetí branku Ficek, jenž z dvaceti pěti metrů zakroutil míč do šibenice. Gólman Hrubý si však na střelu počkal a bezpečně ji ukryl ve své náruči.

Od tohoto okamžiku začali být aktivnější hosté. V 55. minutě vyzkoušel pozornost Pulena Kováč, který se ho pokoušel prostřelit z hranice jedenácti metrů. Náš brankář si s jedovatou střelou poradil.

Ovšem další akce již znamenala gól v karvinské síti. Sukup se ustřelil a míč jasně směřoval mimo bránu. Jenže kde se vzal, tu se vzal, Krhut, a nepřesnou ránu usměrnil poprvé za Pulenova záda – 2:1.

Vrátit karvinským dvoubrankový náskok mohl Martin Opic. Jenže si dlouho zpracovával přihrávku od Milosavljeva a hostující zadáci ho včas zblokovali.

Čtvrt hodiny před koncem využil zaváhání karvinské obrany Zapalač a na jeho přesnou ránu neměl Pulen nárok – 2:2.

Závěrečná desetiminutovka musela nadchnout nestranného pozorovatele. Nejprve Opic skluzem usměrnil do brány nepřesnou střelu Cika – 3:2. O chvíli později málem přeloboval Pulena Homola, a v nastaveném čase přišlo rozuzlení celého dramatu. Hosté zahrávali přímý kop, a Mička zátylkem srovnal na konečných – 3:3.

K dalšímu zápasu pocestují karvinští na druhý konec republiky. Duel v Sokolově se odehraje v sobotu 2. října od 10:15 hodin.

Rozhovory Rozhovory
ne 25.9. | redakce

David Hampel: Brankáři v klubu mají perspektivu do budoucna

Před novou sezónou se novým trenérem brankářů stal David Hampel, který vystřídal Branislava Rzeszota. Rozhovor se pochopitelně točil kolem gólmanů MFK, ale i jeho aktivní či trenérské kariéry.

st 14.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Dominik Soukeník

S novou letní tváří Dominikem Soukeníkem jsme probrali aktuální situaci, euforii v jeho mateřském Hradci Králové, volný čas a prozradil také svůj oblíbený klub, kterému fandí…

út 6.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Lukáš Cienciala

Povídání s Lukášem Ciencialou mohlo vzniknout až na duel s pražskou Duklou, ale nakonec se tak stalo už před zápasem proti Táborsku. „Host“ z ostravského Baníku vykládal o Karviné, Třinci a Dukle, kde působil celou minulou sezónu. V hlavním městě se o sebe mladý fotbalista musel postarat sám. Zmínil také radost z návratu na hřiště do Jablunkova…

st 24.8. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Adam a Dávid Krčíkovi

Bratři v A-týmu MFK Karviná? To tady ještě nebylo – tedy až do druhé poloviny července. Adam a o pár týdnů později i jeho mladší bratr Dávid podepsali smlouvu v Karviné. Od té doby spolu bydlí a zvykají si na nové prostředí. Tím, že Dávid na jaře působil v Jihlavě, se nabízelo, že právě před domácím utkáním proti Vysočině vznikne společný rozhovor…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo