26. září 2010

Divoká přestřelka skončila remízou

0,625. Takovýto průměr branek na zápas měli hosté před dnešním duelem v Karviné. Svou normu však Znojemští na Městském stadionu téměř pětinásobně překročili, a nastříleli domácím tři branky. Díky tomu si vezou domů cennou remízu 3:3.
neděle 26.9.2010
3:3
(1:0)

Diváci: 1218
1.SC Znojmo FK
Pulen – Jursa, Mihálik, Homola, Hoffmann – M. Pavlík – Ciku (87. Knötig), Slončík (64. Motyčka), Ficek, Milosavljev – Opic
Hrubý – Hříbek, Yonov, Mička, Šilinger – Sukup (69. Minarech), Podzemský, Trnovec, Zapalač – Kováč, Krhut.
Branky: 9. Ficek, 47. Ciku, 80. Opic – 55. Krhut, 76. Zapalač, 90. Mička
ŽK: Slončík, Jursa – Kováč, Podzemský, Mička, Yonov
Rozhodčí: Zelinka – Večeřa, Čecháček

Až do stavu 2:0 bylo na hřišti jen jedno mužstvo – MFK OKD Karviná. Znojemští do té doby byli v útočné fázi bezradní. Jako by jim na hřišti citelně chyběl vykartovaný útočník Zdeněk Látal. Jakmile však prohrávali o dvě branky, jejich výkon se rapidně zlepšil a převzali otěže utkání do svých rukou.

Vstup do obou poločasů měla lepší Karviná. Hned v osmé minutě se zapsal do střelecké listiny Ficek, který přízemní střelou k pravé tyči Hrubého brány rozjásal karvinské fanoušky – 1:0.

Jenže vzápětí mohlo být srovnáno. Zapalač napřáhl a Pulen se štěstím vytěsnil střelu na břevno své svatyně.

O dvě minuty později pokoušel štěstěnu Pavlík, ale jeho pumelice jen těsně minula znojemskou branku.

Druhou půli odstartovali karvinští gólem. Po levé straně utekl Milosavljev, křížná přihrávka napříč pokutovým územím doputovala k volnému Cikuovi, který s přehledem obstřelil gólmana – 2:0.

Ve 48. minutě měl na noze třetí branku Ficek, jenž z dvaceti pěti metrů zakroutil míč do šibenice. Gólman Hrubý si však na střelu počkal a bezpečně ji ukryl ve své náruči.

Od tohoto okamžiku začali být aktivnější hosté. V 55. minutě vyzkoušel pozornost Pulena Kováč, který se ho pokoušel prostřelit z hranice jedenácti metrů. Náš brankář si s jedovatou střelou poradil.

Ovšem další akce již znamenala gól v karvinské síti. Sukup se ustřelil a míč jasně směřoval mimo bránu. Jenže kde se vzal, tu se vzal, Krhut, a nepřesnou ránu usměrnil poprvé za Pulenova záda – 2:1.

Vrátit karvinským dvoubrankový náskok mohl Martin Opic. Jenže si dlouho zpracovával přihrávku od Milosavljeva a hostující zadáci ho včas zblokovali.

Čtvrt hodiny před koncem využil zaváhání karvinské obrany Zapalač a na jeho přesnou ránu neměl Pulen nárok – 2:2.

Závěrečná desetiminutovka musela nadchnout nestranného pozorovatele. Nejprve Opic skluzem usměrnil do brány nepřesnou střelu Cika – 3:2. O chvíli později málem přeloboval Pulena Homola, a v nastaveném čase přišlo rozuzlení celého dramatu. Hosté zahrávali přímý kop, a Mička zátylkem srovnal na konečných – 3:3.

K dalšímu zápasu pocestují karvinští na druhý konec republiky. Duel v Sokolově se odehraje v sobotu 2. října od 10:15 hodin.

po 21.6. | redakce

Jozef Weber během prvního dne přípravy: Teď musíme tvrdě pracovat

Kouč Jozef Weber se svými spolupracovníky přivítali v kabině své svěřence krátce před půl desátou dopoledne. Během úvodní tréninkové jednotky si našel i čas na rozhovor a bedlivě sledoval hráče během rychlostních a vytrvalostních testů.

so 12.6. | redakce

Michal Papadopulos: V příští sezóně se budeme snažit být ještě lepší

Kapitán šel příkladem! Michal Papadopulos se před sezónou vrátil po dlouhých letech do české ligy a v Karviné se stal nejproduktivnějším hráčem. Jak hodnotil sezónu, ve které dovedl MFK ke konečnému dvanáctému místu?

pá 4.6. | redakce

Lubomír Vlk: Musíme zapracovat na zápasech doma, aby také fanoušci odcházeli spokojení

Po konci sezóny nemůže chybět rozhovor se sportovním ředitelem MFK Karviná Lubomírem Vlkem. V obsáhlém textu byla probrána spousta věcí od konečného umístění přes kádr, fanoušky, návrat trenéra Webera, nejpovedenější zápasy, výhled do budoucna či pochvala pro Ondru Lingra s Adrielem Ba Louou.