23. srpen 2009

Historie se opakovala. MFK OKD Karviná – Baník Most 4:0 (3:0)

Přesně po roce se střetli v hornickém derby týmy MFK OKD Karviná a Baníku Most. A historie se opakovala. Zatímco minulý rok nasázeli karvinští svému soupeři dva góly, dnes příděl zdvojnásobili.
neděle 23.8.2009
4:0
(3:0)
Městský stadion
Diváci: 2654
FK Baník Most
Kafka – Hoffmann (30. Tchami), Čeman, Buryán, Staš – Pavlík – Jursa, Ficek (67. Pontus), Milosavljev (65. Knötig) – Opic, Mišinský.
Šavol - Knakal, Fleišman, Hrechischka, Tonev (43. Běloušek) - Hofmann S. (46. Boutasgount), Da Silva, Štumpf - Hora (72. Rosendo), Franěk, Oboya
Branky: 24. a 38. Opic, 29. Hoffmann, 90(+1). Mišinský.
ŽK: Pavlík, Staš, Opic – Štumpf, Hrechischka
Rozhodčí: Adámek – Chytil, Večeřa

MFK OKD Karviná dokázala navázat na skvělý výkon z Prahy a po velice povedeném prvním poločase, kdy hosty knokautovala třemi góly, si v druhé polovině zápasu pohlídala náskok a zaslouženě si připsala tři body.

Tento výsledek je zatím nejlepším, jakého kdy karvinští v druhé lize dosáhli. Do té doby uštědřili zelenobílý největší debakl Třinci, který vypráskali na svém hřišti 4:1.

Utkání bylo zahájeno minutou ticha za jednoho z nejvěrnějších karvinských fanoušků a kronikáře klubu Lojzíka Paliana. A hráči mu poslali do nebe ten nejkrásnější dárek, ze kterého by měl velikou radost – vysoké vítězství nad Baníkem Most.

Již od prvních minut se hráči MFK zakousli do hostujícího týmu. Z úvodního tlaku vytěžili pouze rohový kop po střele Mišinského, jenž vyzkoušel z 18 metrů pozornost mosteckého gólmana Šavola.

V desáté minutě zatrnulo všem fanouškům fandícím Karviné. Rychlonohý Oboya se nejlépe orientoval v pokutovém území, ale vše pokazil slabou střelou, na kterou si počkal Kafka.

O sedm minut později přišla nádherná hlavička Opice, který si vyskočil nejvýše na Jursův centr a za Šavolem zvonilo břevno. Od břevna se míč odrazil od dezorientovaného brankáře hostí do zámezí. Z následného rohu se tlačil do šance Čeman, ale Šavol prokázal své kvality.

Když to nešlo hlavou, muselo to jít nohama. V 17. minutě přihrál Pavlík kanonýru Martinu Opicovi, ten si zasekl balón a střelou k tyči rozjásal karvinské publikum – 1:0.

Neuběhlo ani pět minut a radost vypukla nanovo. Po autovém vhazování se zmocnil míče Milosavljev, poslal nadýchaný centr před bránu, který školácky podběhl hostující strážce svatyně a Hoffmann lehce zasunul do prázdné brány – 2:0.

Ve 35. minutě mohlo být sníženo. Da Silva vyslal nebezpečnou střelu, ale ta skončila jen na tyči Kafkovy brány.

Zatímco Baníkovcům nebylo přáno, Martinovi Opicovi se střelecky dařilo. Po nakrátko rozehraném přímém kopu se celou váhou opřel do balónu a ten skončil potřetí v mostecké síti – 3:0.

Na beznaděj svého manšaftu se nemohl dívat Jorge Aňon a ještě před přestávkou udělal změnu. Místo Toneva poslal na hřiště Bělouška. A v úvodu druhého poločasu vyměnil Hoffmana Boutasgount.

Druhou polovinu zápasu karvinští kontrolovali svůj tříbrankový náskok, který mohl navýšit Opic a dosáhnout hattricku. Na jeho skluz ovšem zareagoval reflexivně gólman hostí a zkazil našemu střelci radost.

Přesto zůstali Šavolovi oči pro pláč. V nastaveném čase se odhodlal ke střele Mišinský a jeho pokus si mostečtí sami srazili do brány – 4:0.

Karvinští hráči tak mohou hlásit: Lojzíku, plán jsme splnili na 100%!!! To vítězství bylo jen pro Tebe!!!

V sobotu zajíždí MFK OKD Karviná do města obuvi, kde se pokusí obrat Zlín o další body. Utkání začíná v 17:00 hodin.