11. září 2009

Hokejová přestřelka vyzněla lépe pro Jihlavu. Jihlava – Karviná 5:3

Gólová nadílka, jakou nikdo nečekal, se urodila v sedmém kole druhé fotbalové ligy. Domácí přestříleli Karvinou 5:3 a mohou se radovat z cenného vítězství. Karvinští musí zpytovat svědomí, kdy se o lepší výsledek připravili již v prvním poločase.
Vysočina Jihlava
pátek 11.9.2009
5:3
(4:1)

Diváci: 1150
Winter – Veselý, Kadlec, Tlustý, Caha – Gabriel (81. Lovětínský), Gába, Šisler (64. Karlík), Krutý (72. Gruber) – Vydra, Tecl
Kafka – Hoffmann, Novák, Buryán (59. Milosavljev), Knötig (86. Pontus) – Jursa, Ficek, Pavlík, Tchami – Mišinský, Opic
Branky: 7. Veselý, 11. Krutý, 16. Tecl, 28. Vydra, 85. Kadlec – 32. Jursa, 76. Mišinský, 80. Opic.
ŽK: Veselý – Ficek, Buryán, Hoffmann
Rozhodčí: Ochotnický – Štěrba, Kovařík

Před zápasem udělal trenér Kalvoda několik změn v sestavě. Místo zraněného Čemana nastoupil Novák, a na kraj obrany se postavil Knötig.

Úvod zápasu se odehrával v karvinské režii. Prvních pět minut měli naši borci míč na svých kopačkách a Jihlava se nemohla dostat ze své obranné poloviny.

Z tlaku si hráči v zelenobílých dresech vytvořili dvě šance. Ale ani Mišinský a o chvíli později Opic je nedokázali proměnit.

Přesto se náš tým stále tlačil dopředu. A tato hra vyhovovala domácím, kteří podnikali rychlé kontry a trestali nás góly.

Již v sedmé minutě se prosadil Veselý, který zužitkoval střílený centr Tecla a volejem poslal míč za záda bezmocného Kafky – 1:0.

Další šok přišel o čtyři minuty později. Krutý vyslal dělovku, která se zastavila až v síti. A domácí rázem vedli o dvě branky – 2:0.

A aby toho nebylo málo, další pohroma postihla tým MFK v 16. minutě. Tecl využil nedůslednosti hostující obrany a svou snahu zakončil obloučkem, jenž si našel svůj cíl – 3:0.

Ze střetnutí neuběhla ani půlhodina a karvinští počtvrté lovili míč ze své brány. Chybu Nováka, který ztratil míč, potrestal Vydra. Brejkovou situaci vyřešil mazácky a na světelné tabuli svítilo hrozivé skóre – 4:0.

Jiskřičku naděje vykřesal ještě před koncem poločasu Jursa. Nikým nehlídán vyslal z hranice pokutového území střelu. Ta nejprve zazvonila o tyč Wintrovy brány a následně zapadla za brankovou čáru – 4:1.

Po tomto gólu se rodila další zajímavá příležitost Karviné. Jenomže Opic se rozhodl pro individuální zakončení akce a Winter se nenechal překvapit. Tím skončil první poločas.

Do druhé půle nastoupili aktivněji hráči MFK. Celý poločas byli lepší a díky bojovnosti zdramatizovali zápas.

Po hodině hry se mohl prosadit Ficek, kterému domácí zadáci nevěnovali pozornost. Nejmenší hráč na hřišti však hlavičkoval mimo jihlavskou svatyni.

Jeho spoluhráč Mišinský byl úspěšnější. Svou herní vyzrálost potvrdil lobem, jenž zapadl za překvapeného Wintra – 4:2.

V 80. minutě bylo zaděláno na velké drama. Kanonýr Opic si pohrál s beky, postupně je obešel a jeho pumelice znamenala snížení na – 4:3.

V ten okamžik vrhli karvinští veškeré síly do útoku. Místo vyrovnání přišla školácká chyba po rozehrání rohové kopu. Přečíslení 4 – 2 hasil v pokutovém území faulem Hoffmann. Rozhodčí ho potrestal žlutou kartou a další trest následoval vzápětí v podobě proměněné penalty. Michal Kadlec se štěstím prostřelil Kafku a podtrhl závěrečný účet – 5:3.

Další duel sehraje MFK OKD Karviná opět na hřišti soupeře. Hostitelem bude nováček soutěže FC Graffin Vlašim. Utkání se odehraje v sobotu 19. září od 16:30 hodin.