30. říjen 2010

Hutnicko – hornické derby skončilo bezbrankovou remízou

Každý, kdo očekával ofenzívní smršť, musel být zklamán. Oba týmy si vytvořily jen několik šancí, které však nevedly ke gólu. Proto utkání skončilo zaslouženou remízou 0:0.
FK Třinec
sobota 30.10.2010
0:0
(0:0)

Diváci: 1211
Lipčák - Lisický, Hupka, Kuděla, Cihlář - Malíř, Hanus (81. Maroši), Rehák, Joukl - Radzinevičius, Doležal (77. Onuchukwu)
Kafka - Štajer, Hoffmann, Mihálik, Knötig - Motyčka - Ciku, Mišinský, Jursa, Milosavljev (90. Tchuř) - Opic (72. Gottwald, 81. L. Zápotoka)

ŽK: Rehák - Hoffmann, Opic, Motyčka
Rozhodčí: Mikel - Gallo, Santarius

Dlouho očekávané derby přineslo bojovný fotbal bez výraznějších příležitostí před jednou či druhou brankou. A když už se nějaká akce ujala, na jejím konci stáli výteční gólmani – Kafka v karvinské, a Lipčák v třinecké bráně.

Jako první se v zajímavé šanci ocitli domácí. Hanusův centr doputoval k Cihlářovi, který však na míč nedosáhl.

Ve 21. minutě využil zaváhání třinecké obrany Opic, od poloviny postupoval sám na gólmana Lipčáka, ale svou akci nepochopitelně zbrzdil.

Deset minut před poločasovou přestávkou nasadil Malíř jesličky Knötigovi, pronikl ze strany do pokutového území, ale následná střela nemohla Kafku ohrozit.

Nebezpečněji vypadala příležitost Karviné, kdy Ciku nacentroval míč do vápna a Mišinský se po něm vrhl rybičkou. Bohužel jeho hlavička jen o fous minula bránu.

Druhý poločas odstartoval obrovskou příležitostí domácích. Rehák vyslal nebezpečnou ránu, která orazítkovala břevno Kafkovy brány.

Karvinský gólman se vyznamenal v 66. minutě, kdy vyrazil jedovku Malíře. Před dotírajícími třineckými hráči se hosté ubránili odkopem.

V závěru se tým MFK osmělil a vytvořil si dvě zajímavé možnosti. Nejprve Motyčka hlavičkoval pod břevno třinecké svatyně a Lipčák se měl co ohánět, aby ji vyboxoval.

A tři minuty před koncem utekl domácí obraně Milosavljev, jenže na skvěle chytajícího Lipčáka nevyzrál. Ten jeho střelecký pokus reflexivně vyrazil na rohový kop.

V posledním domácím utkání se hráči MFK OKD střetnou s Vysočinou Jihlava. Zápas se odehraje v neděli 7. listopadu od 14:00 hodin na Městském stadionu v Karviné – Ráji.