11. říjen 2009

Karviná nestačila na Žižkov. MFK OKD Karviná – Žižkov 0:2

Každý den nebývá posvícení. Po třech vítězstvích v řadě přišla porážka. Žižkov udělil domácímu týmu lekci v efektivitě proměňování šancí a připsal si do tabulky tři body.
neděle 11.10.2009
0:2
(0:0)
Městský stadion
Diváci: 2196
FK Viktoria Žižkov
Kafka – Jursa, Suchý (43. Ciku), Hoffmann, Čeman (78. Milosavljev) – Ficek, Slončík, Pavlík, Knötig – Pontus (70. Mišinský), Opic
Hruška - Petrů, Procházka, Kučera (86. Šťastný), Balík - Vaculík, Koukal, Culek, pubert (69. Zengue) - Kalod, Martan (90. Straka)
Branky: 0 - 57. Kalod, 75. Koukal
ŽK: Slončík, Ficek – Culek, Procházka, Kučera, Tengue, Hruška
Rozhodčí: Bílek – Košec, Koval

Dešťové přeháňky podmáčely terén a ten nedovolil týmům pořádně kombinovat. Spíše než fotbal, se odehrával na Městském stadionu boj. V něm nakonec byli úspěšnější Žižkovští, kteří z minima vytěžili maximum.

Kdo přišel do ochozů o půl hodiny později, o nic zajímavého nepřišel. Hráči bojovali s nástrahami zrádného terénu. Nakopávané míče z obou stran v pohodě odvracely obrany a pokusy o kombinační hru končily většinou nepřesností.

Pořádná šance přišla až ve 28. minutě. Agilní Ficek si naběhl do vápna a poslal přihrávku pod sebe na volného Pontuse. Ten se pokoušel umístit střelu mezi tři tyče žižkovské brány, Hruška však jeho pokus zlikvidoval na brankové čáře.

Pět minut před poločasovou přestávkou se nejmenší hráč na hřišti Ficek uvolnil, naskočil si na centrovaný míč Opice a scházelo několik centimetrů, aby si míč našel cestu do brány.

Neuběhlo ani šedesát sekund a situace se opakovala. Tentokrát s tím rozdílem, že centrujícím byl Tomáš Knötig.

44. minuta přinesla standartní situaci Karviné. Nacvičený signál rozhodil obranu Viktorie Žižkov a Hoffmannovi se otevřel prostor pro tvrdou střelu. Hruška musel rychle na zem a se štěstím ji zlikvidoval.

Ve 45. minutě se pokusil o odpověď Kučera. Napřáhl ze třiceti metrů a plachtící dělovka jen o chlup minula břevno Kafkovy svatyně.

Deset minut po změně stran přišla snad největší tutovka Karviné. Opic s Pontusem postupovali sami na jednoho obránce Viktorie, jenomže místo přihrávky na lépe postaveného Pontuse volil Opic individuální zakončení. Pokus skončil vysoko nad Hruškovou bránou.

Tři minuty nato udeřili hosté. Vaculík vyslal jedovatou ránu na Kafku, ten ji pouze vyrazil před sebe a dobíhající Kalod ji zasunul podél gólmana – 0:1.

Z tohoto šoku se karvinští nedokázali vzpamatovat. Přesto jim nelze upřít snahu. Bojovali až do konce, ale vodou nasáklý trávník jim znemožňoval jejich naučenou hru. Proto volili nakopávané míče do šestnáctky, kde je sbírali urostlí hostující zadáci.

Čtvrt hodiny před koncem utkání utekl po křídle Martan, přesnou přihrávkou do malého vápna našel Koukala a ten se nemýlil – 0:2.

Domácí se pokoušeli s tímto nepříznivým výsledkem něco udělat. Ale do konce zápasu výrazněji ohrozil bránu pouze Ficek, jehož dalekonosná rána pod břevno pořádně vystrašila Hrušku.

Další utkání sehraje MFK OKD Karviná na hřišti Opavy. Toto slezské derby se odehraje bez účasti diváků 17. října od 16:00 hodin.