Generální partner
Světlý režim
17. listopad 2009

Karviná neuspěla v Hradci. FC Hradec Králové – MFK OKD Karviná 1:0

Předehrávkou prvního jarního kola pokračovala druhá fotbalová liga. V něm zajížděli karvinští fotbalisté do Hradce Králové a chtěli využít psychické pohody, která panovala po výhře nad Slavií Praha.
FC Hradec Králové
úterý 17.11.2009
1:0
(0:0)

Diváci: 1426
MFK Karviná
Lindr – Wozniak, Chleboun, Kasálek - Fischer, Karal, Hochmeister (69. Janoušek), Poděbradský (56. Rezek) - Pilař, Černý (87. Dorotík), Dvořák.
Kafka - Jursa, Buryán, Suchý, Novák – Ciku (81. Tchami), Ficek, Pavlík, Milosavljev - Opic (38. Pontus), Mišinský
Branky: 74. Dvořák
ŽK: Pontus, Ficek, Jursa, Suchý (všichni Karviná)
Rozhodčí: Ochotnický - Chytil, Santarius

Komentář

Bohužel se nám odveta za domácí porážku nepovedla. Stejně jako na domácím hřišti, i v Hradci Králové jsme podlehli Votrokům 1:0.

Na hrací plochu vyběhla téměř identická sestava jako proti Slavii. Výjimkou byl pouze Honza Buryán, který se vrátil po zranění a na místě stopera vystřídal Hoffmanna.

V úvodu zápasu se snažila obě mužstva o aktivitu. Postupem času však převzali iniciativu domácí a hráči Karviné se museli vzadu pořádně ohánět.

Ze svého tlaku dokázali Votroci vytěžit pouze rohové kopy. Pozorná karvinská obrana je ovšem s přehledem odvracela.

Až po více než půlhodině hry přišla první zajímavá akce. Na jejím konci stál Pilař, jenž si zpracoval míč na prsou a střelou z první prověřil kvality Kafky.

Tempo druhého poločasu opadlo. Největší příležitost ke skórování však měli karvinští. V 60. minutě Ficek ideálně uvolnil Mišinského, ale jeho brejk skončil střelou těsně vedle Lindrovy brány.

O sedm minut později se napřáhl k ráně hradecký Černý a Kafka s obtížemi vyrazil na roh.

Poté přišel karetní mariáš sudího Ochotnického. Ten během čtyř minut rozdal tři žluté karty hostujícím hráčům: Pontusovi, Fickovi a Jursovi.

A aby toho nebylo málo, hned vzápětí přišel trest v podobě gólu. Na přímý kop Pilaře si nejvýše vyskočil Dvořák a dílo zkázy bylo dokonáno – 1:0.

Přestože se karvinští snažili, seč mohli, vyrovnat se jim nepovedlo. Proto si vezou z Hradce prohru 1:0.

Tým MFK OKD Karviná tak přezimuje na desátém místě s bilancí 7 výher a 9 porážek. Jarní část soutěže bude rozehrána první březnový víkend roku 2010.

Rozhovory Rozhovory
ne 5.9. | redakce

Marco Túlio: Eduardo mi téměř denně volal

Fanoušci mohli Brazilce Marca Túlia prozatím vidět pouze v jednom soutěžním utkání! Hráč s číslem 8 už je však zdravotně v pořádku a stihl s menším zpožděním odpovědět na několik otázek ve svém novém působišti...

st 1.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Matěj Jurásek

Odchovanec MFK Karviná Matěj Jurásek patří Slavii, proto v dnešním utkání nesmí po dohodě klubů nastoupit. Přinášíme vám tedy aspoň s mladým a nadějným rychlostním typem fotbalisty obsáhlejší rozhovor, kde vzpomíná na začátky v Praze, ale i na žákovskou ligu tady v Karviné, kde v jedné sezóně dokázal nastřílet 47 gólů!

čt 19.8. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Petr Buchta

Obránce Petr Buchta se může od minulého týdne pyšnit tím, že má na svém kontě dvě stovky prvoligových startů. Nejen o tom, ale i o Zbrojovce, Jihlavě či fair play gestu Michala Papadopulose z minulé sezóny, kdy oblékal dres Zlína, promluvil v tomto rozhovoru…

út 13.7. | redakce

Michal Papadopulos: Jsem rád, že nejtvrdší část přípravy máme za sebou

V přípravě se kapitán Michal Papadopulos ještě střelecky neprosadil, ale to není až tak důležité. Jedenáct dnů před startem FORTUNA:LIGY kvituje příchod nových spoluhráčů a hodnotí dosavadní přípravu včetně soustředění v Ustroni.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo