22. květen 2011

Karvinští se bavili fotbalem. MFK OKD Karviná – Čáslav 5:0

Skvělou partii sehráli karvinští fotbalisté v duelu s Čáslaví. Hosté, oslabeni o několik hráčů základní sestavy, působili bezradným dojmem. A ze Slezska si vezou vysokou porážku 5:0.
neděle 22.5.2011
5:0
(3:0)

Diváci: 1890
FK Čáslav
Kafka – Pavlík, Motyčka, Mráz, Knötig – Ciku (68. Radzinevičius), Jursa, Slončík (60. Gonda), Milosavljev – Vrána (77. Legierski), Látal
Ducheček - Haniak, Šisler (68. Vajgl), Ptáček, Kotrba - Hejný (46. Hušťava), Růžička, Mojdl, Džafič - Sedláček, Macek (77. Maxa)
Branky: 26. a 29. Vrána, 16. z pen. Pavlík, 57. Milosavljev, 66. Látal
ŽK: Jursa, Milosavljev, Gonda – Šisler, Růžička
Rozhodčí: Mikel - Kordula, Santarius

Kdo dnes přišel na zápas s Čáslaví, musel být spokojen. Karvinská mašina se od prvních minut rozjela na plný výkon a bezzubý Zenit úspěšně odolával domácímu tlaku jen do patnácté minuty. V první čtvrthodině spálili obrovské příležitosti Vrána s Milosavljevem, kteří běželi sami na gólmana. A oba se ho pokoušeli obstřelit. Blíže ke gólu byl Pavel Vrána, jehož pokus o lob jen těsně minul hostující bránu.

Naštěstí nás neproměněné šance nemuseli mrzet. Tomáš Jursa byl nedovoleně atakován v pokutovém území a rozhodčí Mikel ukázal na penaltový puntík. Brankář Ducheček zvolil špatný kout brány a karvinské publikum poprvé jásalo – 1:0. Autorem branky byl Marcel Pavlík.

Vzápětí mohlo být naše vedení dvoubrankové. Martin Motyčka si počkal na centr ze strany a svojí hlavičku směřoval pod břevno. Gólovou radost mu však překazil Ducheček, který konečky prstů vytlačil míč mimo brankovou konstrukci.

Poté přišly velké chvíle Pavla Vrány. Útočník MFK vstřelil během tří minut dva góly, jeden hezčí než druhý. Ve 26. minutě si to po přihrávce Zdeňka Látala nasměřoval nejkratší cestou k brance Zenitu a tentokrát svůj brejk proměnil. Gólman Čáslavi se marně natahoval po tvrdé ráně – 2:0.

Ve 29. minutě si zase chytře naběhl na střílený centr Knötiga a jeho hlavička k tyči potřetí rozesmutnila Duchečka – 3:0.

I druhý poločas se odehrával v režii Karviné. Svěřenci Karla Kuly i za rozhodnutého stavu nepolevili, a nadále si vytvářeli zajímavé příležitosti. Po gólu volaly především tutovky Látala, jenž na „pětce“ špatně trefil centr Milosavljeva, či Radzinevičiuse, který ze stejné vzdálenosti pouze nastřelil brankáře. Podobně si počínal i Jursa, jehož patičkou uvolnil Radzinevičius.

Daleko lépe naložil ze svou šancí Vladan Milosavljev, který po centru Cika napálil míč z voleje a Ducheček se jen smutně ohlédl za svá záda – 4:0.

Závěrečnou trefu zápasu si Karviná schovala na 66. minutu. Zdeněk Látal postupoval ze strany sám na brankáře a technickou střelou uklidil kulatý nesmysl do sítě – 5:0.

Hosté si za celé utkání vypracovali jen dvě šance. Šislerovu hlavičku zneškodnil v 51. minutě Kafka a Hušťavův pokus o brejk skončil nepovedenou ránou.

Karviná se dnešním vítězstvím dotáhla na třetí Jihlavu a v příštím kole bude usilovat o stažení náskoku druhé Viktorky Žižkov, která bude naším dalším soupeřem. Utkání se odehraje v neděli 29. května od 10:15 hodin.