Generální partner
Světlý režim
19. květen 2012

Produktivnější Zbrojovka si odváží z Karviné tři body

Loučení s domácím publikem nevyšlo karvinským fotbalistům podle představ. Ačkoli měli svěřenci trenéra Kalivody převahu a více šancí, podlehli Zbrojovce Brno 0:1
MFK Karviná
sobota 19.5.2012
0:1
(0:1)

Diváci: 672
FC Zbrojovka Brno
Paleček - Hrtánek, Bolf (72. Motyčka), Cverna, Hoffmann - Ciku (80. Bartozel), Jursa, Gonda (51. Mišinský), Vladavić, Bartošák - Juřena
Martin Doležal I - Pašek, Pernica, Buchta, Šíma - Hromek (64. Mezlík), Koloušek, Fall, Lutonský - Martin Doležal (78. Chigou) II, Švancara
Branky: 25. Lutonský.
ŽK: 7. Vladavić, 13. Hoffmann, 67. Hrtánek - 45. Pašek, 68. Fall.
ČK: 84. Pašek
Rozhodčí: Mikel - Chytil, Gallo.

Komentář

Úvodní minuty patřily Karvinským. Elvist Ciku se ve 4. minutě řítil po pasu Jursy sám na brankáře Doležela, ale obrovskou příležitost trestuhodně zahodil. V další nebezpečné akci Karviné měl opět prsty Ciku, ale z úhlu trefil tyč. Zbrojovka v odpovědi zahrozila Doležalem, ale bdělý Paleček proti němu včas vyběhnul.

V dalších minutách se hrál oboustranně ofenzivní fotbal a gólmani obou týmů museli být neustále ve střehu. Ve 25. minutě se ujala vedení Zbrojovka. Střelu Hromka sice karvinský Paleček stihl vyrazit, ale jen před nohy dobíhajícího Lutonského, který z dorážky rozvlnil síť – 0:1.

Ve 32. minutě využila Karviná okénka v obraně Brna. Vladavić s Bartošákem postupovali dva na jednoho, ale vyloženou šanci školácky zazdili. Ihned vzápětí se před branku Zbrojovky prodral Juřena, ale před Doležalem volil místo střely přihrávku a to neměl dělat.

Po klidné etapě prvního poločasu měl v závěru na kopačce vyrovnání aktivní Ciku, ale pokus o přehození Doležela mu nevyšel. Poslední slovo v prvním dějství měla Zbrojovka, ale Hromek po chytrém vysunutí Švancary na Palečka nevyzrál.

Po změně stran byla Karviná nadále aktivnější, blízko gólu byl Gonda, ale hlavou mířil do míst, kde stál připravený Doležal. V 72. minutě zahrozila Zbrojovka po razantní střele Kolouška, s niž si poradil Paleček.

V závěrečné honbě za vyrovnáním karvinskému celku nepomohlo ani vyloučení Paška, který šel v 84. minutě po druhé žluté kartě pod sprchy. Blízko byl Mišinský, ale pokus o obstřelení Doležala mu nevyšel.

MFK OKD Karviná podlehl Zbrojovce Brno 0:1.

Rozhovory Rozhovory
po 21.6. | redakce

Jozef Weber během prvního dne přípravy: Teď musíme tvrdě pracovat

Kouč Jozef Weber se svými spolupracovníky přivítali v kabině své svěřence krátce před půl desátou dopoledne. Během úvodní tréninkové jednotky si našel i čas na rozhovor a bedlivě sledoval hráče během rychlostních a vytrvalostních testů.

so 12.6. | redakce

Michal Papadopulos: V příští sezóně se budeme snažit být ještě lepší

Kapitán šel příkladem! Michal Papadopulos se před sezónou vrátil po dlouhých letech do české ligy a v Karviné se stal nejproduktivnějším hráčem. Jak hodnotil sezónu, ve které dovedl MFK ke konečnému dvanáctému místu?

pá 4.6. | redakce

Lubomír Vlk: Musíme zapracovat na zápasech doma, aby také fanoušci odcházeli spokojení

Po konci sezóny nemůže chybět rozhovor se sportovním ředitelem MFK Karviná Lubomírem Vlkem. V obsáhlém textu byla probrána spousta věcí od konečného umístění přes kádr, fanoušky, návrat trenéra Webera, nejpovedenější zápasy, výhled do budoucna či pochvala pro Ondru Lingra s Adrielem Ba Louou.

st 2.6. | redakce

Jozef Weber: Herc mě překvapil, Čmelík potvrdil svůj talent

Plno témat bylo bezprostředně po konci sezóny probráno s hlavním trenérem Jozefem Weberem. O čem všem mluvil pro klubový web?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo