15. leden 2011

Radzinevičius se uvedl hattrickem. MFK OKD Karviná – L. Petrovice 4:1.

První přípravné střetnutí karvinských fotbalistů skončilo jasnou výhrou. Lokomotiva Petrovice nestačila na náš tým a prohrála 4:1. Hrdinou zápasu se stal Radzinevičius, který se blýsknul hattrickem.
sobota 15.1.2011
4:1
(3:1)

Diváci: 50
Lokomotiva Petrovice
Kafka – Jursa, Horvát (46. Motyčka), Mráz, Hoffmann (46. Janík) – Ciku (46. M. Pavlík), Gajdoš, T. Zápotoka (46. L. Zápotoka, 65. T. Zápotoka), Knötig – Radzinevičius, Opic (65. L. Zápotoka)
Branky MFK OKD Karviná: 27., 45. a 90. Radzinevičius, 33. Opic

Prokřehlí diváci museli na první gól letošního roku čekat sedmadvacet minut. Přesto mohli karvinští skórovat mnohem dříve. Po gólu volala šance, na jejímž počátku stal Ciku, jenž zacentroval do vápna a dvojice útočníků Opic – Radzinevičius nedokázala protlačit míč do sítě. Nebezpečnou střelu vyslal i Tomáš Jursa, který vystihl nepřesnou přihrávku gólmana, ale ani jeho pokus neskončil brankou.

V polovině prvního poločasu se řítil sám na brankáře Radzinevičius, ale jeho „nemastná – neslaná“ rána nemohla ohrozit soupeřovu svatyni.

Po další pohledné akci se konečně skóre pohnulo. Opic se uvolnil na levé straně, centrem našel na zadní tyči Cikua, který hlavičkou sklepl na Radzinevičiuse, pro něhož nebyl problém trefit odkrytou bránu – 1:0.

Elvist Ciku měl prsty i ve druhém gólu. Na jeho centrovaný míč z pravé strany si naběhl Martin Opic a nadvakrát překonal petrovického gólmana – 2:0.

Z dvoubrankového vedení se karvinští radovali jen dvě minuty. Hráči Lokomotivy využili zaváhání domácí obrany a snížili na – 2:1.

V poslední minutě prvního poločasu přišla nejkrásnější souhra celého zápasu. Nová posila MFK OKD Peter Mráz čtyřicetimetrovým křížným pasem do křídla uvolnil Hoffmanna, ten ihned nakopl míč do „ohně“ a Radzinevičius obstřelil gólmana – 3:1.

Druhá půle již nepřinesla tolik šancí a branek. Za zmínku stojí jen brejková příležitost Opice, jehož pokus o přelobování brankáře skončil nad břevnem.

V poslední minutě dal výsledku konečnou podobu Radzinevičius, který se zároveň mohl radovat z hattricku – 4:1.

„Utkání splnilo svůj účel. Na to, že to byl náš první zápas, měl celkem slušné tempo. S výkonem svých svěřenců jsem byl spokojený. Jenom mě mrzí inkasovaný gól a také jsme na můj vkus měli zbytečně mnoho ztrát míče,“ zhodnotil střetnutí trenér Karviné Karel Kula.