Generální partner
Světlý režim
17. říjen 2009

Slezské derby vyznělo lépe pro Opavu. SFC Opava – MFK OKD Karviná 3:0

Bitva na Městském stadionu v Opavě nedopadla pro Karvinou dobře. Po dvou trefách Halašky a jedné brance Zbyňka Pospěcha si odvážíme prohru 3:0.
SFC Opava
sobota 17.10.2009
3:0
(1:0)
Městský Stadion
Diváci: 1324
MFK Karviná
Květon – Kolínek, Horka, Cigánek, Čáp – Uvíra, Robin Wirth, Zapletal (87. Neubert), Schaffartzik (89. Breškovec) – Pospěch, Halaška (82. Půda)
Kafka – Jursa, Suchý, Hoffmann, Staš – Ficek (71. Ciku), Pavlík, Slončík, Knötig (46. Milosavljev) – Mišinský, Opic (71. Pontus)
Branky: 43. a 61. Halaška. 75. Pospěch
ŽK: Ficek, Suchý
Rozhodčí: Matějek - Handlíř, Adámková

Komentář

Domácí začali utkání náporem. V 6. minutě se Halaška ocitl před Kafkou, svou pozici vylepšil kličkou, ale nakonec nedokázal usměrnit míč do brány.

O dvě minuty později se vyznamenal náš gólman. Výborně hrající Halaška vystřelil, Kafka vyrazil a Wirthovu dorážku zneškodnili naši obránci.

Po čtvrt hodině hry přiťukl Pospěch na Halašku a výtečný Kafka svým zákrokem podržel karvinské.

Teprve po této šanci se dostali ke slovu hráči MFK. Mišinský vycvičil opavskou obranu, jenomže v zakončení mu chybělo pár centimetrů, aby padl gól.

Od této šance až do závěru poločasu si oba týmy nevypracovali nadějnou pozici, která by zaváněla brankou.

Dvě minuty před koncem poločasu přišla akce Opavy, ze které se domácí ujali vedení. Nejlepší hráč na hřišti Halaška napřáhl z hranice šestnáctky a míč zapadl za Kafkova záda – 1:0.

O rychlou odpověď se pokusil Knötig. Ovšem Květoň byl u míče včas a vyrazil nepříjemnou dělovku na roh.

Druhý poločas začal náporem Karviné. Ve 48. minutě vyzkoušel ze třiceti metrů pozornost Květoně Mišinský, a stejně jako v prvním poločase chyběly střele jen centimetry.

Uplynula hodina hry a s ní přišla největší šance Karviné. Vlado Milosavljev se dostal do brejku, a domácí gólman Květoň předvedl vynikající zákrok.

Stejně jako Milosavljev naložil s brejkem Halaška. Jenomže ho to moc mrzet nemuselo. Minutu nato si vyskočil na centr Zapletala a jeho hlavička byla nechytatelná – 2:0.

Další hřebíček do karvinské rakve přišel deset minut před koncem. Brněnská posila Zbyněk Pospěch napřáhl a dělová rána skončila potřetí v síti – 3:0.

Neúspěch mohou hráči MFK OKD Karviná napravit v neděli 25. října, kdy na svém hřišti hostíme beznadějně poslední Vítkovice. Utkání má výkop již ve 14:30 hodin.

Rozhovory Rozhovory
ne 5.9. | redakce

Marco Túlio: Eduardo mi téměř denně volal

Fanoušci mohli Brazilce Marca Túlia prozatím vidět pouze v jednom soutěžním utkání! Hráč s číslem 8 už je však zdravotně v pořádku a stihl s menším zpožděním odpovědět na několik otázek ve svém novém působišti...

st 1.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Matěj Jurásek

Odchovanec MFK Karviná Matěj Jurásek patří Slavii, proto v dnešním utkání nesmí po dohodě klubů nastoupit. Přinášíme vám tedy aspoň s mladým a nadějným rychlostním typem fotbalisty obsáhlejší rozhovor, kde vzpomíná na začátky v Praze, ale i na žákovskou ligu tady v Karviné, kde v jedné sezóně dokázal nastřílet 47 gólů!

čt 19.8. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Petr Buchta

Obránce Petr Buchta se může od minulého týdne pyšnit tím, že má na svém kontě dvě stovky prvoligových startů. Nejen o tom, ale i o Zbrojovce, Jihlavě či fair play gestu Michala Papadopulose z minulé sezóny, kdy oblékal dres Zlína, promluvil v tomto rozhovoru…

út 13.7. | redakce

Michal Papadopulos: Jsem rád, že nejtvrdší část přípravy máme za sebou

V přípravě se kapitán Michal Papadopulos ještě střelecky neprosadil, ale to není až tak důležité. Jedenáct dnů před startem FORTUNA:LIGY kvituje příchod nových spoluhráčů a hodnotí dosavadní přípravu včetně soustředění v Ustroni.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo