Generální partner
Světlý režim
18. duben 2010

Tradice porušena. Je zapotřebí připravit se na zápas se Spartou.

Dobře rozehraný zápas v Ústí nad Labem ztratili karvinští během chvilky. Z úvodního gólu se radovali jen několik málo desítek vteřin. Domácí našli rychlou odpověď na naši vstřelenou branku, a těsně před poločasovým hvizdem se dokonce ujali vedení.
FK Ústí nad Labem
neděle 18.4.2010
2:1
(2:1)

Diváci: 964
MFK Karviná
Novák - Hyčka, Džuban, Valenta, Kaňa - Volek, Martykán, Franc, Benčík - Jindráček, Melunovič.
Kučera - Jursa, Hoffmann, Buryán, Staš - Milosavljev, Mišinský, Ficek, Pavlík, Ciku - Gottwald.
Branky: 31. Melunovič, 45. Valenta - 30. Ciku
ŽK: Brožík - Gottwald
Rozhodčí: Jílek - Jiřík, Štěrba

Komentář

Smolný zápas odehráli fotbalisté MFK OKD Karviná v Ústí. Ačkoli byli po celý zápas lepší po taktické stránce, neproměňování šancí nás stálo tři body.

„Je to prostě smůla. Zase nás srazilo neproměňování šancí. Navíc se k tomu přidaly dvě chyby v obraně a na kontě máme nulu. I když bychom si zasloužili tři body,“ okomentoval počínání zelenobílých sportovní manager Petr Mašlej.

Hráči Karviné se snažili soupeře zaskočit novým herním rozestavením. A to se jim vcelku dařilo. Domácí naráželi na bezchybnou karvinskou obranu, která hatila náznaky šancí hned v počátku. Navíc byl náš tým nebezpečný směrem dopředu. Jenomže se ozvala stará bolest – neproměňování šancí. Nejprve si v koncovce vylámali zuby Ciku s Hoffmannem.

Po nich selhal i Mišinský, jehož střelu z hranice vápna zblokoval Valenta. A hned vzápětí přišla gólová radost, která však neměla dlouhého trvání.

Rychlý kontr Karviné zakončil přesnou střelou podél gólmana Elvist Ciku a karvinští se zcela zaslouženě ujali vedení – 0:1.

Bohužel vzápětí přišel blesk z čistého nebe. Z pravé strany zacentroval Benčík a Melunovičova hlavička zmrazila všechny fanoušky Karviné – 1:1.

A to nebylo všechno. Těsně před přestávkou opět udeřilo ze vzduchu. Tentokrát byl zakončovatelem Valenta, který si naskočil nejvýše na rohový kop – 2:1.

O vyrovnání se mohl zasloužit po změně stran agilní Ciku. Ale ani dva pokusy z bezprostřední blízkosti nevedly ke gólu. Jako by byla ústecká brána zakletá.

Ale i na karvinské straně stáli všichni svatí. To když Benčíkův centr zazvonil o břevno. Notnou dávku štěstí si naši borci vybrali i v závěru utkání, kdy se na Kučeru řítil Rudnytskyy. Gólman Karviné osvědčil dobrý cit pro hru a včasným vyběhnutím i nadále držel karvinské ve hře.

Jenomže těm se nedařilo podle představ. V 76. minutě nemířil přesně Opic a Gottwaldův pád v šestnáctce ohodnotil rozhodčí žlutou kartou.

Do konce zápasu se hráči MFK OKD již nedokázali prosadit a do Karviné si vezou porážku 2:1, která je může hodně mrzet.

Další kolo druhé ligy se odehraje v neděli 25. dubna, kdy na karvinském Městském stadionu hostíme rezervu pražské Sparty. Utkání má výkop v 17:00 hodin.

Rozhovory Rozhovory
so 12.6. | redakce

Michal Papadopulos: V příští sezóně se budeme snažit být ještě lepší

Kapitán šel příkladem! Michal Papadopulos se před sezónou vrátil po dlouhých letech do české ligy a v Karviné se stal nejproduktivnějším hráčem. Jak hodnotil sezónu, ve které dovedl MFK ke konečnému dvanáctému místu?

pá 4.6. | redakce

Lubomír Vlk: Musíme zapracovat na zápasech doma, aby také fanoušci odcházeli spokojení

Po konci sezóny nemůže chybět rozhovor se sportovním ředitelem MFK Karviná Lubomírem Vlkem. V obsáhlém textu byla probrána spousta věcí od konečného umístění přes kádr, fanoušky, návrat trenéra Webera, nejpovedenější zápasy, výhled do budoucna či pochvala pro Ondru Lingra s Adrielem Ba Louou.

st 2.6. | redakce

Jozef Weber: Herc mě překvapil, Čmelík potvrdil svůj talent

Plno témat bylo bezprostředně po konci sezóny probráno s hlavním trenérem Jozefem Weberem. O čem všem mluvil pro klubový web?

út 1.6. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Šindelář

Věděli jste, že ač je třicetiletý stoper Martin Šindelář z Olomouce a považuje se za Olomoučáka, tak jako malý kluk začal s fotbalem na druhém konci republiky v Chebu? V rozhovoru také vysvětluje denní dojíždění, vzpomíná na svůj ligový debut či hodnotí právě končící sezónu…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo