4. duben 2010

Třetí remíza na jaře. MFK OKD Karviná – Vysočina Jihlava 1:1.

Před dnešním utkáním udělal trenér Karviné Leoš Kalvoda dvě změny v základní sestavě. Místo Buryána nastoupil Suchý a Ficka nahradil Milosavljev. Ani tato rošáda nepřinesla zelenobílým kýžené tři body.
neděle 4.4.2010
1:1
(1:1)

Diváci: 2288
Vysočina Jihlava
Kafka – Jursa, Hoffmann, Suchý (76. Buryán), Staš – Ciku (58. Ficek), Pavlík, Kostoláni, Milosavljev – Mišinský (64. Gottwald), Opic.
Uvarenko – Gabriel, Tlustý, Šimáček, Gavrić – Dort (39. Krutý), Karlík, Görner – Zelinka (79. Veselý), Franěk (60. Dolejš), Mešanović.
Branky: 22. Opic – 8. Zelinka
ŽK: Buryán – Zelinka, Da Silva
Rozhodčí: Kocián – Tacina, Adámková

Úvod střetnutí jakoby předznamenal, jakým směrem se bude utkání ubírat – k remízovému cíli. Ihned po výkopu udělal obrovskou minelu Da Silva, ale Mišinský nedokázal ze tří metrů překonat jihlavského gólmana.

Za to hosté využili svojí první příležitost. V 7. minutě si po křídle naběhl do pokutového území Zelinka a řídil se heslem: když nevíš co s míčem, vystřel. A střelou z téměř nulového úhlu nachytal Kafku na hruškách – 0:1.

O tři minuty později si hosté vyzkoušeli standartku v bezprostřední blízkosti šestnáctky. Görner však zakroutil míč metr nad bránu.

V polovině první půle přišlo vyrovnání. Po rohovém kopu se balón doškobrtal k Pavlíkovi, jenž ho napálil do tyče. Od ní se odrazil kulatý nesmysl k Martinu Opicovi a ten ho ukázkovým rozštěpem poslal k tyči – 1:1.

V ten okamžik narostla karvinským křídla. Hosty uzavřeli na své útočné polovině a předháněli se v zahazování šancí. Nejprve Opic a po něm i Hoffmann s Pavlíkem nenašli recept na pozorného Uvarenka.

Obdobná situace jako při vyrovnávací brance se odehrála ve 34. minutě. Na zblokovaný rohový kop si naběhl Milosavljev a střelou z voleje ohrozil akorát diváky v zadních řadách. I další roh zaváněl gólem. Ale naskakující trio karvinských hráčů nedokázalo dát míči ten správný směr.

Ve 40. minutě se se štěstím prokličkoval od půlky až k vápnu Krutý a jeho přízemní střela jen o kousek minula Kafkovu svatyni. To byla poslední šance prvního poločasu.

Druhá půle již tak pohledná nebyla. Zatímco v prvním poločase hrála Karviná po větru, po přestávce musela s tímto živlem doslova bojovat. Není tedy divu, že si hosté vypracovali více šancí. Nejprve musel po rohu zasahovat na brankové čáře Kafka. O chvíli později se v podobné pozici ocitl Milosavljev, který vyhlavičkovával míč z ohně do bezpečí.

Domácím se podařilo ohrozit jihlavskou svatyni v 65. minutě. Ficek zacentroval a s přispěním větru se balón málem svezl až za Uvarenkova záda.

V 70. minutě se jihlavští rychlou kombinací zbavili zelenobílých obránců, jenomže Dolejš v zakončení selhal.

Sedm minut před koncem se opřel do míče Pavlík a na stadionu to zahučelo zklamáním, když nepříjemná střela jen o chlup minula tři tyče Uvarenkovy brány.

Na druhé straně se pokoušel Veselý o podobnou kulišárnu jako Zelinka, ale Kafka tentokrát utěsnil mezeru u své tyče včas.

V nastaveném čase unikl po křídle Milosavljev a po kontaktu s hráčem zůstal ležet v šestnáctce. K údivu všech se nepískala penalta, ale faul našeho hráče. Po této sporné situaci se utkání již dohrálo z povinnosti. Oba týmy si tak na své konto připsali bod.

Další kolo druhé fotbalové ligy se odehraje v neděli 11. dubna. Na Městském stadionu se střetneme s nováčkem soutěže z Vlašimi. Utkání má výkop v 16:30 hodin.

ne 5.9. | redakce

Marco Túlio: Eduardo mi téměř denně volal

Fanoušci mohli Brazilce Marca Túlia prozatím vidět pouze v jednom soutěžním utkání! Hráč s číslem 8 už je však zdravotně v pořádku a stihl s menším zpožděním odpovědět na několik otázek ve svém novém působišti...

st 1.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Matěj Jurásek

Odchovanec MFK Karviná Matěj Jurásek patří Slavii, proto v dnešním utkání nesmí po dohodě klubů nastoupit. Přinášíme vám tedy aspoň s mladým a nadějným rychlostním typem fotbalisty obsáhlejší rozhovor, kde vzpomíná na začátky v Praze, ale i na žákovskou ligu tady v Karviné, kde v jedné sezóně dokázal nastřílet 47 gólů!

čt 19.8. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Petr Buchta

Obránce Petr Buchta se může od minulého týdne pyšnit tím, že má na svém kontě dvě stovky prvoligových startů. Nejen o tom, ale i o Zbrojovce, Jihlavě či fair play gestu Michala Papadopulose z minulé sezóny, kdy oblékal dres Zlína, promluvil v tomto rozhovoru…

út 13.7. | redakce

Michal Papadopulos: Jsem rád, že nejtvrdší část přípravy máme za sebou

V přípravě se kapitán Michal Papadopulos ještě střelecky neprosadil, ale to není až tak důležité. Jedenáct dnů před startem FORTUNA:LIGY kvituje příchod nových spoluhráčů a hodnotí dosavadní přípravu včetně soustředění v Ustroni.