2. září 2012

Tvrdý direkt v Ďolíčku, Bohemians 1905-Karviná 5:1

Na tento výsledek bude potřeba co nejrychleji zapomenout. Karvinští utkání v hlavním městě proti Bohemians 1905 totálně nezvládli a utrpěli debakl 1:5. Jediným úspěšným střelcem našeho týmu byl Tomáš Hrtánek.
neděle 2.9.2012
5:1
(3:1)

Diváci: 3407
Sňozík - Růžička, Šmíd, Cseh, Kalina - Bartek, Jindřišek, Rada (79. Šiml), Nerad (74. Budínský), Moravec (86. Šumský) - Bálek.
Rakovan – Mikula (70. Hoffmann), Cverna V., Bolf, Knötig – Hrtánek, Vaněk (56. Mišinský) – Ciku (46. Wojnar), Fischer, Vladavič – Besta.
Branky: 20. Moravec, 22. Nerad, 40. Bartek, 52. Bálek, 75. Budínský – 27. Hrtánek
ŽK: Besta, Hrtánek, Wojnar
Rozhodčí: Orel - Kordula, Kocián

Pět gólů v mistrovském utkání dostali karvinští naposledy v 7. kole ročníku 2009/2010 v Jihlavě, kde domácí Vysočina zvítězila 5:3. Tento výsledek si ze současného kádru pamatuje trojice Josef Hoffmann, Tomáš Knötig a Vladimír Mišinský. Ti také shodou okolností nastoupili do zápasu s Bohemians 1905. Od začátku utkání byli domácí aktivnější a brankář Matej Rakovan musel být stále ve střehu. Poprvé náš gólman lovil míč ze sítě ve dvacáté minutě, kdy se po rozehrání rohového kopu nakrátko trefil z hranice vápna Moravec. Druhá rána přišla jen o dvě minuty později. Rakovana přeloboval Nerad a zvýšil na 2:0.

Jiskru naděje vykřesal Tomáš Hrtánek, který krásnými nůžkami o pět minut později snížil na rozdíl jediné branky. Hřebíček do karvinské rakve zatloukl ve 40. minutě David Bartek, který využil zmatků v naší obraně. V poslední minutě prvního poločasu se ještě krásnou střelou vytáhl Admir Vladavič, ale gólman Sňozík míč směřující do šibenice vyrazil.

Ve druhé půli si Bohemka zkušeně výsledek hlídala a vyrážela do brejků. Další dvě branky přidali Bálek a střídající Budínský. Dvacet minut před koncem postihla hosty další nepříjemnost. Stoper David Mikula se zranil v souboji a musel být vystřídán. Jak vážně zranění je, se prozatím neví. „Všechny branky byly z kategorie laciných. Po odraženém míči má soupeř čas na zpracování a další střelu. Takové chyby dostanou soupeře logicky na koně,“ prohlásil zklamaným hlasem trenér Pavel Malura.

V posledních minutách měli domácí ještě dvě velké příležitosti. Přestože je neproměnili, tak mohou být spokojeni. MFK OKD Karviná tak odjela z Ďolíčku s pětigólovým přídělem a v dalším utkání, které se bude hrát v neděli 9. září od 17 hodin, bude muset bezpodmínečně porazit Vlašim.

Hostující trenér Pavel Malura: „Výsledek je velkým zklamáním. Bohužel nás sráží stále dokola individuální chyby. Hned z prvních tří nás Bohemka dvakrát potrestala. Výkon celého týmu byl jednoduše špatný a o nějaké kompaktnosti také nemůže být ani řeč. Domácí byli lepší a vyhráli zaslouženě. My jsme po celou dobu tahali za kratší konec. O osudu utkání rozhodl gól do šatny, pak už bylo skoro nemožné s vývojem něco udělat.“