18. březen 2016

V Městských sadech se body dělily, Opava - Karviná 1:1

Karvinští fotbalisté se o skóre vrátili na druhé místo v tabulce, nicméně herně zklamali a z Opavy vezou bod. Skóre otevřel v páté minutě Moravec, ale střídající Janetzký pět minut před koncem vyrovnal.
SFC Opava
pátek 18.3.2016
1:1
(0:1)
Městské sady
Diváci: 1653
Vašek – Pospěch Zd., Simerský, Dvorník (72. Jurečka), Hrabina – Grussmann, Jursa, Schaffartzik – Mozol (81. Janetzký) – Kuzmanovič, Mrázek.
Pindroch – Janečka, Dreksa, Hošek, Eismann – Sedlák – Puri (46. Glaser), Moravec, Budínský, Puchel (88. Duda) – Pospěch Zb. (61. Urgela).
Branky: 85. Janetzký - 5. Moravec
ŽK: Grussmann - Sedlák, Hošek, Dreksa
Rozhodčí: Jech – Pelikán, Dobrovolný

Do karvinské sestavy se vrátil uzdravený šéf obrany Pavel Dreksa a společně se svými spoluhráči mohl už po pěti minutách slavit. Po hrubce Simerského, který dával malou domů, přeloboval domácího brankáře Jan Moravec a Karviná v Opavě vedla. Jenže to jí spíš uškodilo a začali hrát domácí. Hostům se nedařila kombinace a byli u všeho pozdě. Přesto nějakou vážnější šanci si domácí tým nevypracoval.

Po půlhodině se ocitl v zajímavé příležitosti Zbyněk Pospěch, ke kterému se po menší skrumáži dostal míč. Jenže chtěl uspět razancí, což mu nevyšlo a byl zblokován. V závěru poločasu to zavánělo gólem na obou stranách. Nejprve domácího Mrázka vychytal Pindroch, vzápětí na druhé straně lapil pokus Budínského po výborném centru Puchla brankář Vašek.

Do druhého poločasu udělal trenér Weber jednu změnu – nevýrazného Puriho nahradil Glaserem, ale obraz hry se příliš nezměnil. Opava byla lepší, Karvinští se bránili. I když hned ve 47. minutě to mohl změnit Budínský, ale jeho pokus z dvaceti metrů lapil s vypětím všech sil domácí gólman. Domácí postupem času čím dál víc přitápěli karvinské obraně a logicky z toho vznikaly zajímavé šance.

Důležitý zákrok si Braňo Pindroch připsal v 76. minutě proti Kuzmanovičovi. O dvě minuty později to hořelo na druhé straně, kde si s obranou domácích pohrávali Urgela s Budínským – jenže bez úspěchu. Když střídající Lubo Urgela neuspěl o pár minut později ani v asi největší šanci Karviné, přišel trest. Domácí podnikli rychlý brejk, nikdo z hráčů v bílých dresech nedokázal míč zablokovat, a tak Mrázek skrz pokutové území přihrál nabíhajícímu Janetzkému a ten trefil výstavně do šibenice. Slezské derby tak skončilo nerozhodně 1:1.

Domácí trenér Jan Baránek: „Myslím si, že jsme byli i přes zbytečný gól po individuální chybě celkově lepším týmem. Bod díky gólu z 85. minuty musíme brát.“

Hostující trenér Jozef Weber: „Mohli jsme utrpět vítězství, ale nestalo se. S bodem spokojenost, ale s hrou po hodně dlouhé době tedy rozhodně ne! Opava šla za vyrovnáním a nakonec se tak stalo. Zápas nám vůbec nevyšel, v poločase byli tři nebo čtyři hráči na vystřídání. Místo aby nám rychlý gól pomohl, tak tomu bylo přesně naopak. Jsem zklamaný.“