Generální partner
Světlý režim
28. leden 2012

V přípravě smírně: MFK OKD Karviná - MFK Frýdek Místek 3:3

Zraněními sužovaná Karviná remizovala v sobotním přípravném utkání s Frýdkem Místkem 3:3.
MFK Karviná
sobota 28.1.2012
3:3
(1:0)

Diváci: 70
MFK Frýdek - Místek
Paleček - Hrtánek, Čulum, Cverna, Knötig - Smolec (46. Vrána), Motyčka (46. Lišaník), Puškáč, Vladavić (31. Fulnek) - Presl, Bartozel (15. Ciku). Trenér: Karel Kula.
Slovák (46. Prepsl) - Švrček, Wozniak (67. A. Preči), Staněk, Literák - Biolek (67. J. Prokeš), Schustrík, Cesnek, Vyskočil - Soukup (46. Teplý), Molnár (46. H. Prokeš). Trenér: Milan Duhan.
Branky MFK OKD Karviná: 28. Smolec, 59. Cverna, 67. Fulnek - 57. Vyskočil, 70. Teplý, 72. H. Prokeš.

Komentář

Kvůli početné marodce nastoupila Karviná v oslabené sestavě, zdravotní problémy nepustily do hry Jursu, Kafku, Hoffmanna, Bolfa, Bartošáka, Mišinský a Gondu. "Nemám z toho radost, v dnešním utkání se nám navíc zranili další čtyři hráči. Ještě jsem v přípravě nezažil, aby bylo tolik zraněných, ale to je fotbal, musíme se s tím vyrovnat," řekl trenér Karel Kula.

Na umělé trávě sportovního areálu Kovona se hrál od prvních minut svižný a důrazný fotbal, poprvé zahrozil v 5. minutě aktivní Vladavić, jeho střela mířila do břevna. Ve 28. minutě se Karviná ujala vedení, střelecky se prosadil testovaný Polák Smolec.

Frýdek Místek za celý první poločas branku Karviné vážněji neohrozil. "V prvním dějství jsme působili kompaktním dojmem, dobře jsme bránili," poznamenal Kula.

Po změně stran se na výkonu Karviné podepsaly zranění. "Pořád máme nedostatky v organizaci hry, navíc nám chybí důraz v osobních soubojích. Frýdek hrál naopak na hranicí regulérnosti, máme další čtyři zranění hráče," uvedl lodivod Karviné.

Po změně stran se s góly roztrhl pytel. Nejprve hosté v 57. minutě vyrovnali, ale o dvě minuty si na rohový kop Cikua vyskočil Cverna a hlavou poslal Karvinou znovu do vedení. V 67. minutě zvýšil na rozdíl dvou branek dorostenec Fulnek. Frýdek Místek ale nakonec díky dvěma slepeným brankám dovedl utkání do remízového stavu 3:3.

V dalším přípravném utkání se Karviná utká se slovenskou Bánskou Bystricí. Utkání začíná v úterý od 11:30 v Žilině. "Jsem zvědav, jak sestavu poskládáme. Věřím, že dnešní šrámy nejsou tak vážné," uzavřel kouč Kula.

Rozhovory Rozhovory
po 1.7. | redakce

Rajmund Mikuš: EURO vyhraje Španělsko

Slovenský (spíš) záložník rozhodl sobotní duel ve Stonavě proti GKS Tychy. Po utkání mluvil o prvním týdnu přípravy, novém trenérském týmu, dovolené i evropském šampionátu.

so 22.6. | redakce

VIDEO: První rozhovor s novým koučem Martinem Hyským

Patnáctiminutové interview před zahájením letní přípravy s trenérem Martinem Hyským. Probráno bylo plno témat...

út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo