Generální partner
Světlý režim
28. leden 2012

V přípravě smírně: MFK OKD Karviná - MFK Frýdek Místek 3:3

Zraněními sužovaná Karviná remizovala v sobotním přípravném utkání s Frýdkem Místkem 3:3.
MFK Karviná
sobota 28.1.2012
3:3
(1:0)

Diváci: 70
MFK Frýdek - Místek
Paleček - Hrtánek, Čulum, Cverna, Knötig - Smolec (46. Vrána), Motyčka (46. Lišaník), Puškáč, Vladavić (31. Fulnek) - Presl, Bartozel (15. Ciku). Trenér: Karel Kula.
Slovák (46. Prepsl) - Švrček, Wozniak (67. A. Preči), Staněk, Literák - Biolek (67. J. Prokeš), Schustrík, Cesnek, Vyskočil - Soukup (46. Teplý), Molnár (46. H. Prokeš). Trenér: Milan Duhan.
Branky MFK OKD Karviná: 28. Smolec, 59. Cverna, 67. Fulnek - 57. Vyskočil, 70. Teplý, 72. H. Prokeš.

Komentář

Kvůli početné marodce nastoupila Karviná v oslabené sestavě, zdravotní problémy nepustily do hry Jursu, Kafku, Hoffmanna, Bolfa, Bartošáka, Mišinský a Gondu. "Nemám z toho radost, v dnešním utkání se nám navíc zranili další čtyři hráči. Ještě jsem v přípravě nezažil, aby bylo tolik zraněných, ale to je fotbal, musíme se s tím vyrovnat," řekl trenér Karel Kula.

Na umělé trávě sportovního areálu Kovona se hrál od prvních minut svižný a důrazný fotbal, poprvé zahrozil v 5. minutě aktivní Vladavić, jeho střela mířila do břevna. Ve 28. minutě se Karviná ujala vedení, střelecky se prosadil testovaný Polák Smolec.

Frýdek Místek za celý první poločas branku Karviné vážněji neohrozil. "V prvním dějství jsme působili kompaktním dojmem, dobře jsme bránili," poznamenal Kula.

Po změně stran se na výkonu Karviné podepsaly zranění. "Pořád máme nedostatky v organizaci hry, navíc nám chybí důraz v osobních soubojích. Frýdek hrál naopak na hranicí regulérnosti, máme další čtyři zranění hráče," uvedl lodivod Karviné.

Po změně stran se s góly roztrhl pytel. Nejprve hosté v 57. minutě vyrovnali, ale o dvě minuty si na rohový kop Cikua vyskočil Cverna a hlavou poslal Karvinou znovu do vedení. V 67. minutě zvýšil na rozdíl dvou branek dorostenec Fulnek. Frýdek Místek ale nakonec díky dvěma slepeným brankám dovedl utkání do remízového stavu 3:3.

V dalším přípravném utkání se Karviná utká se slovenskou Bánskou Bystricí. Utkání začíná v úterý od 11:30 v Žilině. "Jsem zvědav, jak sestavu poskládáme. Věřím, že dnešní šrámy nejsou tak vážné," uzavřel kouč Kula.

Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii
×
Dnes v 18:00
1.FC Slovácko
MFK Karviná
×
Dnes v 18:00
1.FC Slovácko
MFK Karviná