6. srpen 2011

Vstup do sezóny Karviné nevyšel: MFK OKD Karviná – Zenit Čáslav 1:2

Fotbalisté Karviné začali druhou ligu domácí porážkou se Zenitem Čáslav. Ačkoliv se svěřenci trenéra Kuly dostali do vedení, záhy dvakrát inkasovali a prohráli 1:2. Poprvé v historii vzájemných duelů si Čáslav odváží z Karviné body.
sobota 6.8.2011
1:2
(1:2)

Diváci: 1655
FK Čáslav
Kafka - Jursa, Motyčka, Bolf, Knötig - Hrtánek, Ficek (83. Cverna), Bartošák, Milosavljev - Látal (59. Presl), Chovanec (46. Mišinský).Trenér: Karel Kula
Ducheček - Hečko (78. Timm), Němeček, Šisler, Kunášek - Džafič, Voltr, Špidlen, Jukl (61. Prášil), Rakovan - Fikejz (88. Hejný).Trenér: Oldřich Abrhám
Branky: 17. Milosavljev - 26. Voltr, 33. Džafič
ŽK: 54. Bolf, 78. Ficek - 54. Kunášek, 69. Fikejz, 78. Rakovan
Rozhodčí: Nenadál - Kocián, Paták

Úvod utkání vyšel Karviné na jedničku. Domácí aktivní hrou dělali starosti defenzívě Zenitu a v 7. minutě mohl otevřít skóre, protiútok vedený Bartošákem zakončoval lobem Milosavljev, ale na gólmana Duchečka si lišáckým pokusem nepřišel. Jednou pořádně zahrozili i hosté, ale gólman Kafka si poradil s hlavičkou Šislera po rohovém kopu.

V 17. minutě Městský stadion explodoval nadšením. Ficek zatáhl míč po straně a prodloužil jej Milosavljevovi. Šikovný Srb si zpracoval míč a druhým dotykem jej z voleje krásně napálil za záda čáslavského gólmana – 1:0.

Jako blesk z čistého nebe přišlo vyrovnání. Ve 26. minutě Voltr obešel Knötiga a zakončil míč do sítě – 1:1. Ve 33. minutě bylo ještě hůř, Voltr centrem našel Džafiče, který dostal trestuhodně moc prostoru a na druhý pokus propasíroval míč do karvinské svatyně – 1:2.

Do druhého poločasu místo útočníka Chovance nastoupil Vladimír Mišinský. V 52. minutě Bartošák jen o centimetry minul tyč branky Zenitu Čáslav. Další čerstvý muž na hřišti Antonín Presl pak jen těsně nedosáhl na hlavičku Motyčky po závaru v pokutovém území Čáslavi.

Tlak Karviné narůstal, v 62. minutě záložník Hrtánek napálil tyč, míč se odrazil zpátky do vápna Čáslavi, kde vznikla skrumáž, nikdo z domácích hráčů ale nedokázal míč dorazit do sítě Zenitu. O chvíli později zakončoval do brankové konstrukce i Presl.

V závěru utkání se Zenit Čáslav dostal ke svým typickým protiútokům. Džafič utekl po levé straně karvinské obrany, ale na gólmana Kafku si nepřišel. V 86. minutě měl Zenit výhodu trestného kopu, ale na zadní tyči číhající Šisler minul.

Do závěrečného hvizdu se Karviná marně snažil překonat obrannou tvrz Čáslavi a na úvod soutěže si připisuje porážku 1:2.