21. březen 2010

Zlín obral Karvinou. MFK OKD Karviná – FC Tescoma Zlín 2:3.

Diváci na Městském stadionu se určitě nenudili. K vidění bylo pět branek a spousta zahozených šancí. A právě neproměňování příležitostí stálo karvinské body.
neděle 21.3.2010
2:3
(1:2)

Diváci: 2424
FC Fastav Zlín
Kafka – Hoffmann, Suchý, Buryán, Staš – Ciku (82. Jursa), Kostoláni, Pavlík, Ficek (74. Milosavljev) – Opic, Mišinský
Skácel - Malcharek, Kroča, Zbožínek, Jelínek - Novák, Elšík (62. Lukaštík), Vozábal (80. Křiva), Šmahaj - Krouba, Žůrek (89. Bača)
Branky: 39. Pavlík, 90. Kostoláni – 7. Kroupa, 14. Žůrek, 68. Lukaštík
ŽK: Skácel
Rozhodčí: Paták - Lhoták, Slavík

Ačkoli karvinští nastupovali do utkání s cílem neinkasovat a vstřelit brzkou branku, opak byl pravdou. O rychlé dva góly se zasloužili hosté. Zelenobílí těsně před poločasovou přestávkou snížili a druhou půli začali obrovskými šancemi. Jenomže ty nedokázaly proměnit a zlínští je potrestali třetím gólem. V závěru zápasu se trefil Kostoláni, ale na případné vyrovnání chyběl domácím čas.

V šesté minutě zahrála Karviná ofsajd systém, jenomže Kroupa si naběhl z druhé vlny na přesně načasovanou přihrávku, kličkou se zbavil Kafky a zavěsil míč pod víko – 0:1.

Běžela čtrnáctá minuta a otřesení domácí inkasovali podruhé. Rychlík Žůrek přeřadil na vyšší rychlostní stupeň, unikl z levé strany do šestnáctky a dělovkou pod břevno zvýšil zlínský náskok – 0:2.

Vzápětí mohl dostat Karvinou do hry Mišinský. Ale nabízenou příležitostí pohrdl. Stejně neúspěšně si počínali i hráči Tescomy. Nejprve odmítl zvýšení náskoku Malcharek, který po Žůrkově centru hlavičkoval z hranice malého vápna nad Kafkovu bránu. O minutu později ztratil míč Hoffmann, a rychlý brejk hostí zaváněl gólem. Žůrkovy chyběly jen centimetry, aby se dostal k míči a celou akci zakončil.

O zdramatizování zápasu se zasloužil Marcel Pavlík, který si po secvičeném signálu při rohovém kopu seběhl nikým neatakován do šestnáctky a prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 1:2.

Ve 42. minutě mohlo být ještě veseleji. Mišinský si obhodil Skácela a fanoušci na stadionu už už křičeli: gól. Jenomže karvinský útočník nastřelil hostujícího zadáka stojícího na brankové čáře.

Úvod druhého poločasu probíhal ve stejném duchu jako konec první půle – zahazováním tutových šancí. Ve 49. minutě utekl po levém křídle Mišinský a předložil míč Cikuovi. Tomu chyběly milimetry, aby propasíroval balón do brány.

O šedesát vteřin později zazdil tutovku Opic. Jeho brejk skončil skvělým zákrokem Skácela, který včasným vyběhnutím zmenšil střelecký úhel a obrovskou šanci lapil.

Dalším neúspěšným střelcem se stal Buryán. Ač obránce, prokličkoval se až do vápna a křížná střela jen lízala tyčku.

63. minuta nabídla brejk Karviné. Mišinský postupoval sám na Skácela a chtěl ho šajtlí obstřelit. Bohužel mu rána nevyšla a míč skončil v zámezí.

Do té doby neviditelní hosté udeřili. A hned byl z toho gól. Po rozehrání přímého kopu promáchl Kafka a zcela volný Lukaštík měl dostatek času, aby zasunul kulatý nesmysl do prázdné brány – 1:3.

To byla definitivní rána pro MFK. I když nelze našim hráčům upřít snahu o zkorigování výsledku, na jejich kopačky se vkradla nervozita a hosté hrající v klidu úspěšně hatili plány zelenobílých.

O dramatickou koncovku se zasloužil Kostoláni, na jehož přesnou přízemní ránu neměl Skácel nárok – 2:3. Jenomže gól přišel až v samém závěru a domácí neměli mnoho času cokoliv udělat s výsledkem.

Napravit dnešní zaváhání mohou hráči MFK OKD již v sobotu v regionálním derby v Hlučíně. Utkání s nováčkem soutěže má výkop v 15:00 hodin.

ne 5.9. | redakce

Marco Túlio: Eduardo mi téměř denně volal

Fanoušci mohli Brazilce Marca Túlia prozatím vidět pouze v jednom soutěžním utkání! Hráč s číslem 8 už je však zdravotně v pořádku a stihl s menším zpožděním odpovědět na několik otázek ve svém novém působišti...

st 1.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Matěj Jurásek

Odchovanec MFK Karviná Matěj Jurásek patří Slavii, proto v dnešním utkání nesmí po dohodě klubů nastoupit. Přinášíme vám tedy aspoň s mladým a nadějným rychlostním typem fotbalisty obsáhlejší rozhovor, kde vzpomíná na začátky v Praze, ale i na žákovskou ligu tady v Karviné, kde v jedné sezóně dokázal nastřílet 47 gólů!

čt 19.8. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Petr Buchta

Obránce Petr Buchta se může od minulého týdne pyšnit tím, že má na svém kontě dvě stovky prvoligových startů. Nejen o tom, ale i o Zbrojovce, Jihlavě či fair play gestu Michala Papadopulose z minulé sezóny, kdy oblékal dres Zlína, promluvil v tomto rozhovoru…

út 13.7. | redakce

Michal Papadopulos: Jsem rád, že nejtvrdší část přípravy máme za sebou

V přípravě se kapitán Michal Papadopulos ještě střelecky neprosadil, ale to není až tak důležité. Jedenáct dnů před startem FORTUNA:LIGY kvituje příchod nových spoluhráčů a hodnotí dosavadní přípravu včetně soustředění v Ustroni.