Slezské derby v Juniorské lize vyhrála Karviná

08.05.2017 | redakce

Slezské derby v Juniorské lize vyhrála Karviná Kvalitní ofenzivní podívaná vyšperkovaná domácí výhrou! Karvinská juniorka porazila posílený Třinec 3:2 (stejně jako na podzim) díky dvěma gólům Řapka a jednomu Puchla.

27.kolo, neděle 7.5.2017
MFK Karviná - FK Fotbal Třinec  3:2  (1:0)
Branky: 71. a 81. Řapek, 5. Puchel - 54. Latocha, 65. Melecký
ŽK: Mládek, Duda, Řapek, Smrž - Lanc, Velner
Rozhodčí: Mikyska
MFK Karviná: Pastornický - Putyera, Novák, Plesník, Jakubov - Karčmář - Duda (88. Kania), Mládek (61. Dendis), Smrž (90. Pezzotti), Puchel (77. Sas) - Řapek (86. Tomšů).
FK Fotbal Třinec: Kubik - Velner, Kučera (84. Pleva), Samiec, Stříž (46. Lanc) - Bujok, Ižvolt (46. Potůček), Žyla, Melecký (75. Puczok) - Latocha, Hošek (46. Lasota).
Počet diváků: 100

Karvinští potřetí v řadě zapsali výsledek 3:2 – porazili tak Teplice a Třinec a prohráli v Hradci Králové. Předtím naopak dokázali třikrát v řadě zvítězit 2:1. Každopádně oba týmy si pomohly hráči z A-týmu. V domácím dresu to bylo kvarteto Pastornický, Puchel, Duda a Smrž. Za hosty pak nastoupili například Ižvolt, Petr Hošek (dvojče karvinského stopera Jana), Velner a další.

Domácí začali velmi dobře a šli hned v samotném úvodu do vedení, když se přesně k tyči trefil Erik Puchel. Vedení mohl navýšit Jakubov, ale v tutovce selhal. Po třiceti minutách se hezky individuálně blýskl Mládek, ale technickou střelou těsně minul. Třinec se trefil o tři minuty později, jenže střela hlavičkující a už se radující Hošek byl v ofsajdu a gól neplatil. Podobně to dopadlo pět minut před přestávkou, opět gól z ofsajdu.

Třinci nešla v první půli upřít snaha o vyrovnání, kterou si přenesli do druhé půle společně se seřízenými měřidly. V 54. minutě bylo totiž vyrovnáno. Trajektorii letu míče po rohovém kopu gólman Pastornický neodhadl a Latocha neměl těžkou práci trefit hlavou prázdnou bránu. Hosté od začátku působili aktivněji a dočkali se i druhého, z karvinského pohledu, laciného gólu. Centrovaný míč z pravé strany nestiskl Martin Pastornický do svých rukavic a ještě před brankovou čarou Melecký dorážel.

I na druhé straně přišla chyba gólmana. Dvacet minut před koncem Kubik neudržel bombu z dálky a důrazný Daniel Řapek vyrovnal. Pomyslný „chleba“ se lámal mezi osmdesátou a dvaaosmdesátou minutou. Nejprve třinečtí hráči neproměnili tutovou šanci a z protiútoku si naběhl za obranu Řapek a svým druhým gólem v zápase nakonec rozhodl. V závěru si domácí výhru pohlídali a Třinec už k ničemu nepustili.

Trenér Petr Samec: „Upozorňoval jsem kluky, že Třinec na nás vyrukuje s více hráči áčka, kteří nemohli nastoupit v druholigovém utkání ve Vlašimi. To se potvrdilo a hosté hráli opravdu moc dobře. K oběma gólům jim pomohly chyby našeho gólmana, ale v jiných zápasech nás naopak Pastornický podržel. Ale to je fotbal. Opět chválím hráče za to, že i přes nepříznivý stav to nezabalili a skóre otočili. Chtějí hrát, chtějí vyhrávat - to se mi líbí. Z vítězství máme radost.“

• Kvalifikace pro U12 a U13
včera - Posledními dvěma turnaji vyvrcholí v úterý a ve středu kvalifikace Ondrášovka Cupu. Jedny ze skupin obou kategorií se budou hrát i v Karviné. Na Kovoně se v úterý (U12) a ve středu (U13) začne v 10 hodin.

• Sestřih utkání se Slováckem
včera - Nedělní domácí duel proti Slovácku si připomeňte v sestřihu nejzajímavějších akcí ZDE.

• Výsledky mládeže MFK (pá-ne)
před 3 dny - U19-Zlín 1:0, Vítkovice-U18 2:1, U17-Zlín 3:1, Vítkovice-U16 1:4, U15-Sigma Olomouc 0:7, U14-Sigma Olomouc 2:5, Uničov-U13 3:5, Uničov-U12 4:2, U11-Rychvald 4:0, st.žáci B-Bruntál 1:2, ml.žáci B-Bruntál 1:5.

• Vylosování do pol. soutěže
18.10. - a) sektor D3-řada 6- sedadlo 31, b) sektor D5-řada 8-sedadlo 37, c) sektor D4-řada 2-sedadlo 1, d) sektor D5-řada 2-sedadlo 26. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Slovácku budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• U19 a U17 hostí v pátek Zlín
17.10. - Ligoví dorostenci hrají už v pátek 18. října na Kovoně další mistrovské utkání - tentokrát proti Zlínu. Tým U19 začne v 13:00 hodin, U17 v 15:15 hodin.

• U10&U11 čeká kvalifikace
14.10. - Kvalifikační turnaje Ondrášovka Cupu pokračují pro kategorie U10 a U11! V úterý a ve středu se na Kovoně představí vždy osmička týmů. Začátky oba dny v 10 hodin.

• STOPka pro Petráně
13.10. - Trest zastavení činnosti na jedno utkání dostal od DK LFA útočník Michal Petráň za vyloučení po 2 ŽK v duelu na Spartě. Znamená to, že domácí duel se Slováckem v neděli 20. října vynechá!

• Víkendové výsledky týmů MFK
12.10. - Příbram-U19 4:2, U18-Havířov 7:0, Příbram-U17 2:1, U16-Havířov 6:3, Jihlava-U15 5:1, Jihlava-U14 1:2, U13-Vítkovice 2:8, U12-Vítkovice 2:14, Lokomotiva Petrovice-U11 6:1 Kopřivnice-st.žáci B 2:3, Kopřivnice-ml.žáci B 3:4.