JL: Sparta dokonale potrestala chyby Karviné

16.05.2017 | redakce

JL: Sparta dokonale potrestala chyby Karviné Kvalitní zápas odehráli v rámci 28. kola Juniorské ligy svěřenci Petra Samce v Praze se Spartou, bohužel domácí hráči potrestali individuální chyby třemi góly. Karvinští krátce po změně stran vyrovnali, v poslední dvacetiminutovce však dvakrát inkasovali a bylo jasno.

28.kolo, pondělí 15.5.2017
AC Sparta Praha - MFK Karviná  3:1  (1:0)
Branky: 11. Špaček, 72. Surmaj, 86. Čermák - 57. Kania
ŽK: Císařovský, Sváta - Galuška
Rozhodčí: Ginzel
MFK Karviná: Pastornický - Putyera, Novák, Plesník (75. Tomšů), Jakubov - Karčmář - Galuška (81. Duda), Mládek, Smrž (69. Dendis), Kania (71. Behan) - Řapek (88. Sas).
Počet diváků: 161

Zápas začal opatrně, ale diváci nakonec na gól dlouho nečekali. V 11. minutě si Špaček zaběhl za obranu a v první šanci utkání prostřelil Pastornického. Karvinští poprvé zahrozili až střelu z voleje krátce před dvacátou minutou zápasu. Hosté přesně dodržovali stanovenou taktiku, hrát v první půli spíše zezadu a vyčkávat na brejky. Jenže jejich snažení končilo na špatném řešení předfinální fáze.

Sparta byla opticky lepším týmem, párkrát se ještě dostala před Pastornického, ale ten si věděl rady. Do druhé půle vstoupili aktivně hosté z Karviné, což nakonec vyústilo ve vyrovnávací gól v 58. minutě. Přímý kop Lukáše Kanii překvapil všechny včetně brankáře Budinského a skončil v síti u jeho bližší tyče. Hosté byli dále aktivnějším týmem, ale k nebezpečným příležitostem se už nedostali.

Naopak po dvou individuálních chybách hostujících stoperů v 72. a 86. minutě rozhodla Sparta o svém vítězství. Karvinští před sice před třetím gólem zahrávali několik rohových kopů, z kterých by měl jít strach, ovšem v tomto zápase tomu tak nebylo. Utkání skončilo stejně jako na podzim – 3:1 pro Spartu, ač herně byli v obou utkáních lepší spíše karvinští junioři.

Trenér Petr Samec: „Neodehráli jsme vůbec špatné utkání. Taktika byla jasná – první poločas hrát víc zezadu a na brejky, po přestávce začít být víc aktivní. To se nám celkem dařilo po celou dobu utkání. Poměrně brzy jsme inkasovali, ale do další nějaké větší šance jsme už domácí nepustili. Sami jsme se trochu trápili s předfinální fází. Po změně stran to už bylo dobré, Spartu jsme zmáčkli na její polovině a skóre vyrovnali. Bohužel v poslední dvacetiminutovce jsme udělali dvě individuální chyby, které domácí bez milosti potrestali. Škoda, zápas jsme si prohráli sami, ostatně jako na podzim v domácím duelu s tímto soupeřem.“

• Kvalifikace pro U12 a U13
včera - Posledními dvěma turnaji vyvrcholí v úterý a ve středu kvalifikace Ondrášovka Cupu. Jedny ze skupin obou kategorií se budou hrát i v Karviné. Na Kovoně se v úterý (U12) a ve středu (U13) začne v 10 hodin.

• Sestřih utkání se Slováckem
včera - Nedělní domácí duel proti Slovácku si připomeňte v sestřihu nejzajímavějších akcí ZDE.

• Výsledky mládeže MFK (pá-ne)
před 3 dny - U19-Zlín 1:0, Vítkovice-U18 2:1, U17-Zlín 3:1, Vítkovice-U16 1:4, U15-Sigma Olomouc 0:7, U14-Sigma Olomouc 2:5, Uničov-U13 3:5, Uničov-U12 4:2, U11-Rychvald 4:0, st.žáci B-Bruntál 1:2, ml.žáci B-Bruntál 1:5.

• Vylosování do pol. soutěže
18.10. - a) sektor D3-řada 6- sedadlo 31, b) sektor D5-řada 8-sedadlo 37, c) sektor D4-řada 2-sedadlo 1, d) sektor D5-řada 2-sedadlo 26. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Slovácku budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• U19 a U17 hostí v pátek Zlín
17.10. - Ligoví dorostenci hrají už v pátek 18. října na Kovoně další mistrovské utkání - tentokrát proti Zlínu. Tým U19 začne v 13:00 hodin, U17 v 15:15 hodin.

• U10&U11 čeká kvalifikace
14.10. - Kvalifikační turnaje Ondrášovka Cupu pokračují pro kategorie U10 a U11! V úterý a ve středu se na Kovoně představí vždy osmička týmů. Začátky oba dny v 10 hodin.

• STOPka pro Petráně
13.10. - Trest zastavení činnosti na jedno utkání dostal od DK LFA útočník Michal Petráň za vyloučení po 2 ŽK v duelu na Spartě. Znamená to, že domácí duel se Slováckem v neděli 20. října vynechá!

• Víkendové výsledky týmů MFK
12.10. - Příbram-U19 4:2, U18-Havířov 7:0, Příbram-U17 2:1, U16-Havířov 6:3, Jihlava-U15 5:1, Jihlava-U14 1:2, U13-Vítkovice 2:8, U12-Vítkovice 2:14, Lokomotiva Petrovice-U11 6:1 Kopřivnice-st.žáci B 2:3, Kopřivnice-ml.žáci B 3:4.