Juniorka podala matný výkon a prohrála!

22.05.2017 | redakce

Juniorka podala matný výkon a prohrála! Poslední domácí zápas v této sezóně juniorce vůbec nevyšel. Svěřenci Petra Samce prohráli zaslouženě 1:3, hattrickem se blýskl hostující Mitrovič. Jediný gól domácích vstřelil stoper Jiří Novák, který v té chvíli skóre vyrovnal.

29.kolo, pondělí 22.5.2017
MFK Karviná - Bohemians Praha 1905  1:3  (0:1)
Branky: 65. Novák - 7., 67. a 79. Mitrovič
ŽK: Duda (KAR.)
Rozhodčí: Mrázek
MFK Karviná: Pindroch - Putyera (75. Strakoš), Novák, Plesník, Vondra (46. Jakubov) - Karčmář - Galuška, Mládek (61. Behan), Dendis, Duda (61. Sas) - Řapek.
Počet diváků: 50

Nepovedený zápas se vším všudy odehrála juniorka posílena o čtyři hráče A-týmu. V bráně se představil Braňo Pindroch, levá strana obrany patřila Janu Vondrovi a na krajích zálohy hráli Petr Galuška s Lukášem Dudou.

Úvodní pětačtyřicetiminutovka domácím vůbec nevyšla. V obranné, útočné ani přechodové fázi to nebylo ono. Svěřenci kouče Samce ztráceli míče, hráli pomalu. První gól na sebe nenechal dlouho čekat. V sedmé minutě po centru ze strany vyrazil gólman Pindroch míč jen k volnému Mitrovičovi a ten pohodlně hlavou otevřel skóre.

Za tři minuty mohl navýšit skóre Fotr, ale jeho střela z hranice šestnáctky skončila těsně vedle. Zbytek poločasu nenabídl žádnou extra podívanou, za zmínku jen stojí hlavička Dudy zblízka, ta ale minula cíl. Do šaten se tak šlo za stavu 1:0 pro hosty z hlavního města. Domácí věděli, že musí zabrat, ale nešlo jim to. V 56. minutě se už Bohemka radovala z druhé trefy, ale jejich radost překazil praporek pomezního rozhodčího.

Domácí vyrovnali v 65. minutě, když se trefil po teči stoper Jiří Novák. Vzápětí mohl skóre otočit Řapek, ale v tutovce zklamal. Tato neproměněná šance se okamžitě ukázala jako klíčová, jelikož z protiútoku zamířil podruhé přesně Mitrovič. Stejný hráč mohl dokonat hattrick třináct minut před koncem, ale trefil pouze tyč brány střeženou Braněm Pindrochem.

O minutu později akce jako přes kopírák před prvním gólem. Pindroch si připsal těžký zákrok, ovšem míč vyrazil jen k srbskému fotbalistovi a ten opět nikým neatakován definitivně tento duel rozhodl. Zbytek utkání se už jen dohrával, protože o vítězi bylo jasno.

Trenér Petr Samec: „Jsem naštvaný. Myslel jsem si, že navážeme na povedený druhý poločas se Spartou, ale nestalo se. První poločas byl naprosto katastrofální, ve druhém to bylo o něco lepší. Vyrovnali jsme, Řapek pak nedal tutovku a to se ukázalo jako klíčové. Touto porážkou jsme si asi zabouchli dveře v boji o první trojku. Je to škoda!“

• Sobotní výsledky st. žáků
před 2 dny - Zbrojovka Brno-U15 10:0, Zbrojovka Brno-U14 9:0.

• Dorost U19 v pátek s FM
14.11. - Ligoví starší dorostenci U19 hrají poslední duel podzimu proti Spartě až příští sobotu! Aby ovšem nevypadli ze zápasového rytmu, čeká je v pátek odpoledne od 17 hodin pod umělým osvětlením na umělé trávě SC Kovona přípravný duel proti Frýdku-Místku.

• LFA upřesnila poslední 2 kola
13.11. - Ve středu odpoledne upřesnila Ligová fotbalová asociace 19. a 20. kolo FORTUNA:LIGY. Karvinští doma proti Sigmě nastoupí v neděli 8. prosince od 14:30 hodin a do posledního podzimního kola vyběhnou v Liberci v sobotu 14. prosince od 14:30 hodin.

• Sestřih zápasu v Ostravě
9.11. - Slezské derby ovládl domácí ostravský Baník. Na sestřih nejzajímavějších okamžiků celého utkání se podívejte ZDE.

• Výsledky mládeže MFK
8.11. - Opava-U19 2:2 (4:3np), U18-Hranice 3:0, Opava-U17 1:2, U16-Hranice 3:2, U15-Prostějov 3:2, U14-Prostějov 0:2, U13-Opava 3:6, U12-Opava 3:4.

• Na Slavii v neděli 1. prosince
7.11. - Karvinští se na půdě účastníka Ligy mistrů představí první den v prosinci. Duel na Sinobo stadium začne v 17 hodin před kamerami O2 TV Sport.

• Repre U21: Lingr náhradník
5.11. - Pouze mezi náhradníky figuruje Ondřej Lingr v nominaci reprezentační jednadvacítky před kvalifikačním dvojutkáním proti San Marinu (14.11.) a v Chorvatsku (18.11.).

• Sestřih zápasu s Jabloncem
4.11. - Nejzajímavější okamžiky nedělního zápasu s Jabloncem, který Karvinští prohráli 0:1, jsou k prohlédnutí ZDE.