JUNIORKA: Chyby v obraně rozhodly o prohře

14.05.2018 | redakce

JUNIORKA: Chyby v obraně rozhodly o prohře Krásné razící žluté dresy nepřinesly karvinským borcům štěstí. Juniorka doma podlehla Slovácku zaslouženě 2:4!

7.kolo, pondělí 14.5.2018
MFK Karviná - 1.FC Slovácko  2:4  (0:1)
Branky: 55. Lingr, 70. Štěrba - 69. a 83. Hellebrand, 27. Vaďura, 58. Pospíšil
ŽK: Weber (KAR.)
Rozhodčí: Mikyska
MFK Karviná: Krnáč - Štěrba, Moskál, Coma, Putyera - Weber, Egri (79. Hudek) - Galuška, Řapek, Lingr - Ramirez (47. Bernatík).
Počet diváků: 15

Vůbec poprvé se v soutěžním utkání objevil v bráně Martin Krnáč – stalo se tak právě v duelu juniorské ligy. Domácím nechyběly obvyklé posily z A-týmu Galuška, Weber, Štěrba, Lingr nebo Ramirez. Oba týmy začaly aktivně, hosté si vytvořily dvě příležitosti, domácí jednu.

Gól ale padl až v 27. minutě, kdy se trefil důrazný Vaďura a hosté vedli. Do konce poločasu už se skóre nezměnilo, ale ve druhé půlce se s góly doslova roztrhl pytel. Deset vteřin po začátku druhé půle spálil tutovku Eric Ramirez, když mu Galuška naservíroval míč před prázdnou bránu, ale díky obětavému zákroku slováckého obránce venezuelský útočník z dvou metrů přestřelil. Ukázalo se však, že šlo o faul, jelikož Ramirez musel kvůli tržné ráně na noze ihned střídat.

Za několik minut faulovali hosté Tomáše Webera a sudí Mikyska pískl penaltu. K ní se postavil kapitán Pavel Moskál, avšak jeho slabý pokus brankář Slovácka vyrazil. Ovšem pouze před sebe, kde uplatnil důraz Ondřej Lingr a z dorážky vyrovnal. Radost z nerozhodného stavu vydržela Karviné jen tři minuty, než se hosté hezky dostali do vápna a po hezké akci a střele Pospíšila levou nohou šli zpátky do vedení.

V 67. minutě mohlo být vyrovnáno, ale Ondřej Lingr trefil jen tyč, což se nakonec ukázalo jako zásadní. Navíc o minutu později z deseti metrů přestřelil Moskál. Z protiútoku tak znovu udeřili hosté. K zakončení se po signalizované výhodě dostal Hellebrand a nemýlil se. To však zdaleka nebylo vše, Karvinští kontrovali gólem Jana Štěrby z bezprostřední blízkosti.

Poslední slovo si ovšem vzal opět Hellebrand. Prošel zcela jednoduše mezi několika hráči domácích a zblízka bombou pod víko na bližší tyč nedal Martinu Krnáčovi v bráně žádnou šanci. Slovácko si z Karviné odvezlo výhru 4:2!

Trenér Marek Bielan: „Zasloužená výhra soupeře, který nás převyšoval díky individuálním dovednostem jeho hráčů. Směrem dopředu to nebylo špatné - trefili jsme tyč, zahodili dvě tutové šance. Zklamali jsme ovšem v obranné fázi a není to poprvé. Dostáváme góly, kdy nás hráči soupeře jednoduše obcházejí.“

• U13: Víkendový bronz v Polsku
včera - Mladší žáci U13 obsadili o víkendu pod vedením trenéra Tomáše Červenky na halovém turnaji v Krakowě 3. místo!

• Úspěšný víkend přípravek
před 3 dny - Druhý prosincový víkend se nejmenším kategoriím MFK Karviná vydařil. Tým U8 obsadil třetí místo ve Stonavě v LMM (Liga Malých Mistrů), tým U9 bral zlato v Korni a stříbro v Hlučíně, starší přípravka U10 obsadila druhé místo v Krajské zimní lize v Brušperku.

• Sestřih zápasu s Jabloncem
9.12. - V posledním podzimním domácím utkání vytěžili svěřenci Norberta Hrnčára maximální počet tří bodů za vítězství 2:1 nad silným Jabloncem. Nejzajímavější okamžiky sobotního utkání najdete ZDE.

• MVM: Prohra U16 s Hradcem Kr.
9.12. - Mladší dorostenci U16 podlehli na Kovoně v utkání Memoriálu Vlastislava Marečka Hradci Králové 1:4 (gól Robin Holub). Minulý týden v Brně šestnáctka nehrála!

• Vylosovaní do poločas. soutěže
6.12. - a) sektor D4-řada 6- sedadlo 20, b) sektor B3-řada 5-sedadlo 9, c) sektor D5-řada 5-sedadlo 19, d) sektor C2-řada 4-sedadlo 31. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Zlato pro U9, stříbro pro U8
3.12. - Během prvního adventního víkendu si tým U8 odskočil do Třince na Mikulášský turnaj a obsadil moc hezké druhé místo. Tým U9 se rozdělil – jedna skupina cestovala do Třince, druhá do Bystřice pod Hostýnem. V Třinci z toho bylo zlato, v Bystřici chyběl kousek k postupu do bojů o medaile…

• Sestřih zápasu z Ml. Boleslavi
2.12. - Remízu ve městě automobilů zajistil v úvodu druhé půle svým gólem Vojtěch Smrž. Podívejte se na všechny nejzajímavější akce a oba góly sobotního duelu - více ZDE.

• 14. místo na Memoriálu EH
29.11. - Starší přípravka U11 se zúčastnila výborně obsazeného turnaje v Ostravě. Na 41. ročníku Memoriálu Evžena Hadamczika však byli všichni soupeři lepší, což se projevilo na konečném umístění.