Bezbranková remíza juniorky s Jihlavou

09.10.2018 | redakce

Bezbranková remíza juniorky s Jihlavou Byli blízko výhře, ale nepodařilo se. Junioři MFK Karviná remizovali na Kovoně s Jihlavou 0:0. Chvíli po změně stran zahodil Fokaidis penaltu.

11.kolo, pondělí 8.10.2018
MFK Karviná - Vysočina Jihlava  0:0  (0:0)
ŽK: Svatík, Smejkal (oba JIH.)
Rozhodčí: Dubravský
MFK Karviná: Ciupa - Sembol (65. Navrátil), Věčorek, Motyčka, Hujo - Fokaidis, Kocsis - Wala, Gros (90. Giľák), Hejda - Hruška (83. Kaštan).
Vysočina Jihlava: Kolář – Vašíček, Svatík, Beseda, Řezáč – Urbánek – Točík (63. Lokvenc), Karmazín, Šteffl (74. Pavlík), Smejkal – Zhou (77. Časta).
Počet diváků: 37

Pouze s Jiřím Ciupou v bráně a Gergö Kocsisem v záloze, co by posilami z A-týmu, vyrukoval na jihlavskou Vysočinu tým juniorky. Hosté začali lépe a domácí tím zaskočili. Obraz hry se vyrovnal kolem dvacáté minuty, ovšem na první střelu na bránu se čekalo dlouho.

Přesněji do 35. minuty, kdy po přihrávce Štefla utíkal sám na Ciupu ze strany levý bek Řezáč, ovšem karvinský gólman předvedl výborný zákrok. Domácí nebezpeční v první půli nebyli. To se změnilo po změně stran, když trenéři k týmu o pauze promluvili.

Domácí zlepšili pohyb, zvýšili agresivitu a výsledkem toho byl pokutový kop v sedmapadesáté minutě. K němu se postavil Nikolaos Fokaidis, ovšem jihlavský gólman Kolář vystihl stranu a míč vyrazil.

Posledních patnáct minut se hrálo podle karvinských not, domácí svého soupeře zmáčkli, ale nevyužili z toho nic mimořádného kromě několika závarů a standardních situací. Před reprezentační pauzou tak juniorka vytěžila doma bod a posunula se na sedmé místo s 11 body. Na postupové čtvrté místo, které okupuje Ostrava, aktuálně ztrácí šest bodů.

Trenér Marek Bielan: „Soupeř nás v první půli zaskočil – byl agresivnější, lepší na míči a vytvořil si jednu dobrou šanci. Po změně stran už byl náš výkon mnohem lepší, hlavně posledních patnáct minut jsme Jihlavu přitlačili, evidentně jsme na tom byli lépe po fyzické stránce. Škoda neproměněné penalty, ale to se stává. Myslím si, že jsme v nastaveném čase měli kopat i druhou po jasné ruce. Hráli jsme s hodně mladým týmem a kluci si ověřili, že když do toho dají vše, tak to jde. I přes remízu nakonec spokojenost.“

• Výsledky mládeže MFK
včera - U19-Zlín 1:2, Třinec-U18 5:1, U17-Zlín 0:0(4:3np), Třinec-U16 2:0, U13-Šumperk 10:1, U12-Šumperk 4:13.

• Sedmnáctka získala dva body
před 2 dny - Ligoví dorostenci hostili v pátek na Kovoně hráče Zlína. Devatenáctka prohrála 1:2, ale sedmnáctka zvládla po bezbrankovém průběhu pokutové kopy a slaví zisk dvou bodů!

• Kvalitní MINIREPUBLIKA!
před 3 dny - Areál U Bažantnice ve středu hostil soutěž Minirepublika pro kategorie U13. Hrálo se současně na obou hřištích. Výsledky domácího týmu: MFK-Baník Ostrava 2:7, MFK-Hodonín 4:1, MFK-Písek 3:0, MFK-Pardubice 0:4.

• U19 a U17 se Zlínem už v pátek
17.10. - Domácí zápasy ligových dorostenců se Zlínem se budou hrát ve Sportovním centru Kovona už v pátek 19. října od 13:00 a 15:15 hodin!

• Minirepublika na Bažantnici
16.10. - Žáky U13 čeká ve středu na Bažantnici republikové měření sil v soutěži Minirepublika. Začíná se v 11:30 hod. mezi sebou si zahrají Písek, Baník Ostrava, Hodonín, Pardubice a domácí tým!

• Ve Zlíně v sobotu 3. listopadu
16.10. - V rámci 14. kola FORTUNA:LIGY zavítá MFK Karviná na půdu Fastavu Zlín. Hrát se bude v sobotu 3. listopadu od 17 hodin.

• Tým U11 čeká kvalifikace
15.10. - Sportovní centrum Kovona bude v úterý 16. října od 9:30 hodin hostit kvalifikační turnaj Ondrášovka Cup pro kategorii U11. Fanoušci a rodiče jsou srdečně zváni.

• Víkendové výsledky mládeže
13.10. - Příbram-U19 3:0, U18-Opava 0:1, Příbram-U17 3:2, U16-Opava 0:3, Hodonín-U15 2:0, Hodonín-U14 1:1, Vsetín-U13 0:12, Vsetín-U12 7:2, st.žáci B-Horní Suchá 0:2, ml.žáci B-Horní Suchá 5:1.