Generální partner
Světlý režim
14. září 2019

Béčko veze tři body z Heřmanic po výhře 3:0!

Divizní B-tým zajížděl do slezské části Ostravy k duelu s Heřmanicemi. Soupeř příliš nevzdoroval, karvinská rezerva zvítězila jednoznačně 3:0 i díky gólu navrátilce po zranění Jana Moravce, který zvládl celé utkání.
FC Heřmanice Slezská
sobota 14.9.2019
0:3
(0:1)

Diváci: 150
MFK Karviná B
Neuman - Moravec, Mrózek, Hujo, Kaczmarczyk - Weber (46. Greguš) - Hejda (78. Wenglorz), Zhelizko (81. Ceniga), Vlachovský (86. Paholík), Bielan - Puchel (46. Hladík).
Branky: 41. Moravec, 66. Hladík, 69. Greguš
ŽK: Václavík, Holec, Půda (vš. HEŘ.)
Rozhodčí: Pospíšil

Komentář

Hned kvarteto hráčů z áčka postavil do základní sestavy kouč rezervního celku Čestmír Kročil. Po zranění odehrál celých devadesát minut na pravé straně obrany Jan Moravec, poločas si zahráli Tomáš Weber s Erikem Puchlem a téměř celé utkání pracoval na hřišti i Martin Vlachovský.

Úvodní poločas se hostům z Karviné příliš nevydařil, přestože hráli do plných. Domácí urputně bránili a pomalá práce s míčem včetně kombinace hostům nedovolila se dlouho prosadit. Heřmanice spoléhaly na standardní situace, ale hostující obrana v čele s brankářem Neumanem pracovala spolehlivě.

Čtyři minuty před pauzou se hosté dočkali trochu šťastného vedení. Mladý Ukrajinec Zhelizko našel lobem za obranou Vlachovského, který nastřelil gólmana a po dvou odrazech poslal míč do prázdné brány Jan Moravec.

O přestávce udělal kouč Kročil dvě změny, což vedlo k větší aktivitě, celkově lepšímu výkonu a dvěma zásahům do sedmdesáté minuty – konkrétně se prosadili střídající Michal Hladík Adriánem Gregušem. Celá druhá půle se hrála na jednu bránu, Karvinští další tři nebo čtyři šance zahodili, ale bez problémů dovedli utkání do vítězného konce.  

Ohlasy trenérů

Trenér Čestmír Kročil: „Zasloužené vítězství po zlepšeném výkonu ve druhém poločase. Domácí zahrozili v první půli po dvou standardkách, jinak neměli nic. My jsme v první půli bušili do plných, kluci pomalu kombinovali a špatně pracovali s míčem. Pomohl nám gól krátce před pauzou. Druhá půle už byla po vystřídání v pořádku, přidali jsme během tří minut dva góly a bylo jasno.“  

Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii