Generální partner
Světlý režim
24. říjen 2015

Hradec Králové dobyl Kovonu, domácí prohráli 0:1

Svěřenci Jozefa Webera vůbec poprvé v sezóně prohráli na domácím trávníku. O výhře Votroků rozhodl jejich kapitán Krmaš minutu před přestávkou. Karvinští prohráli podruhé v řadě.
MFK Karviná
sobota 24.10.2015
0:1
(0:1)
Kovona
Diváci: 1412
FC Hradec Králové
Pindroch – Růžička, Dreksa, Jovanović, Eismann – Sedlák (55. Sivrić) – Fiala (74. Puchel), Šisler, Budínský, Moravec – Juřena (34. Urgela).
Ottmar – Holeš, Krmaš, Nosek, Plašil – Janoušek – Súkenník, Vlkanova (72. Javůrek), Trubač (46. Schwarz), Holeš, Malinský (83. Chleboun) – Pázler.
Branka: 44. Krmaš
ŽK: Urgela - Vlkanova, Súkenník, Ottmar
Rozhodčí: Julínek – Paták, Dobrovolný

Komentář

Domácí tým nastoupil do zápasu v pozměněné sestavě. V Olomouci nevýrazné Urgelu se Sivrićem nahradili Juřena s Fialou. Karvinští měli po celý zápas optickou převahu, nespočet centrů do vápna, ale zakončení je momentálně žalostné. Hostujícím Votrokům dělal velké problémy rychlík Juřena, ten si však brzy přivodil výron v kotníku a ve 34. minutě musel střídat, což nabouralo domácím plány. 

Největší karvinskou šanci v první půli a možná i celého zápasu měl na své kopačce aktivní a neúnavně pracující i běhající Jan Moravec. Jenže jeho střelu k bližší tyči zlikvidoval výborným zákrokem hostující brankář Ottmar, který se díky sedmé vychytané nule dotáhl na svůj protějšek v oranžovém dresu - Branislava Pindrocha. 

Když už se schylovalo k bezbrankové první půli, tak míč z karvinské šestnáctky po rohu špatně odkopl Urgela a z následného centru poslal svůj tým do vedení na zadní tyči osamocený stoper Krmaš. Ve druhém poločase byla karvinská aktivita ještě markantnější, domácí dobývali hostující obranu, jenže dopředu to nejde, což už je obehraná písnička. Východočeši naopak ohrozili brankáře Pindrocha pouze sporadicky.

Po hodině hry vystřelil v pádu Budínský a dorážku nasměroval Šisler o pár centimetrů vedle tyče. Nebezpečně to zkoušel ještě střídající Sivrić, ale také bez úspěchu. Domácí tým tak vyšel podruhé v řadě bodově naprázdno a propadl se až na šestou příčku. Na vedoucí Znojmo ztrácí už sedm bodů, navíc sobotní soupeř Karvinou o bod přeskočil. 

Ohlasy trenérů

Domácí trenér Jozef Weber: „Hráčům nemám pořádně co vytknout. Bohužel naším problémem je ofenzivní stránka hry. Ta kvalita tam momentálně není, což je hodně špatné a alarmující. Škoda zranění Juřeny, který dělal hostujícím zadákům problémy. Od té doby jsme byli prakticky bez útočníka. Musíme se s tím vypořádat, připravit se na další zápas a zkoušet další varianty směrem do ofenzivy.“

Hostující trenér Milan Frimmel: „Na domácí hru jsme byli připraveni, vzadu jsme udrželi nulu a sami jednou skórovali. S vítězstvím na horké karvinské půdě jsme maximálně spokojení, protože Karviná byla určitě nejsilnějším soupeřem, proti kterému jsme venku zatím hráli."
Rozhovory Rozhovory
čt 30.7. | redakce

Lubomír Vlk: Osu týmu chceme ponechat, ze sezóny mám smíšené pocity!

Sportovní ředitel MFK Karviná bilancuje uplynulou sezónu a vyhlíží tu následující, která bude v mnoha směrech náročnější. Za velký úspěch považuje, že Karviná bude i pátou sezónu po sobě prvoligová. Vyjádřil se také k aktuální situace okolo Ondřeje Lingra...

po 27.7. | redakce

JURAJ JARÁBEK: Náš kosmopolitní tým chceme zúžit, nový formát soutěže se mi líbí

Po hektickém závěru FORTUNA:LIGY se hlavní trenér MFK Karviná Juraj Jarábek vrátil v myšlenkách ke svému listopadovému příchodu, k těžkému jaru poznamenaném koronavirem, fanouškům, novému formátu či konkrétně ke svým svěřencům. Zmínil také, na kterých postech potřebuje tým posílit…

út 21.7. | redakce

Marek Janečka: Sezóna trvá strašně dlouho, ale máme před sebou už jen dva obrovsky důležité zápasy

Kapitán Marek Janečka spolu s celým týmem vyhlíží konec této dlouhé sezóny. Ještě předtím, ale celý tým potřebuje zvládnout dva nejdůležitější zápasy sezóny 2019/2020. Karvinští musí pod sebou udržet jednoho z dvojice Opava nebo Příbram...

so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii