Generální partner
Světlý režim
18. srpen 2020

Přestup! Martin Šindelář už je Karviňákem

Povedlo se! Stoper Martin Šindelář se natrvalo stěhuje do MFK Karviná - jeho transfer z ostravského Baníku byl dotažen. Devětadvacetiletý obránce se v pondělí odpoledne zapojil do tréninkového procesu s týmem.

V šatně měl své místo z jarního hostování rezervované, to samé se dá říct i o třináctce na dresu, kterou mu kustod Eda Muryc odložil. A nyní je jasné, že zbytečné to rozhodně nebylo. V jarní části uplynulé sezóny nechyběl Šindelář ani minutu, zasáhl do všech třinácti duelů.

Svými výkony si navíc řekl o to, aby vedení klubu zahájilo s jeho kmenovým klubem jednání. „Martina jsme z Baníku chtěli získat, svými výkony nás přesvědčil. I on sám měl zájem u nás působit, což je pozitivní a důležité. Jsme rádi, že se jednání o jeho přestupu k nám povedla dotáhnout do úspěšného konce,“ prohlásil spokojený sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk po podpisu tříletého kontraktu.

Pro Martina Šindeláře půjde o třetí prvoligové angažmá. Do nejvyšší soutěže nakoukl v mateřské Sigmě Olomouc, odkud odešel po vypršení smlouvy v létě 2017 do ostravského Baníku. Tam působil dva a půl roku, než letos v únoru zamířil na hostování právě do Karviné, kde už zůstane. „Konečně je to dořešené a jsem moc rád, že jsem natrvalo zpátky. S vedením klubu jsem byl domluvený a obě strany měly zájem pokračovat. Opakuji, mám radost, že je konečně jasno a mohl jsem se připojit k týmu,“ řekl Martin Šindelář, který se s Baníkem do soboty plnohodnotně připravoval a nechyběl ani na rakouském soustředění.

Urostlý stoper má na svém kontě 139 prvoligových utkání a 7 vstřelených gólů. Transfer nabývá účinnosti v pondělí 24. srpna, tím pádem trenér Jarábek nebude moct staronovou posilu využít v prvním ligovém kole právě proti ostravskému Baníku.

Rozhovory Rozhovory
st 3.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - LUKÁŠ ČMELÍK

Rychlostní typ fotbalisty, ofenzivně laděný Slovák Lukáš Čmelík je konečně fit a v posledních třech zápasech nechyběl v základní sestavě. V rozhovoru chválí fyzioterapeuty, srovnává ligové soutěže, ve kterých působil, a zmínil také rozepři s fanoušky Dunajské Stredy…

čt 18.2. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Tomáš Jursa

Odchovanec MFK Karviná Tomáš Jursa se v létě vrátil zpátky do klubu, který ho vychoval a na který nedá dopustit. V rozhovoru hovoří i o svých angažmá na severu Čech či v nedaleké Opavě, s kterou byl krůček od postupu do Evropské ligy.

st 10.2. | redakce

Róbert Mazáň po příchodu: Rád bych tady co nejvíc hrál a potom se uvidí

Slovenský defenzivní fotbalista si pochvaluje, že do nové kabiny bez problémů zapadl. Róbert Mazáň by rád v Karviné pravidelně hrával a pomáhal týmu. Potom by se pro něj mohla teoreticky otevřít i šance porvat se o nominaci na letní EURO...

út 26.1. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Roman Haša

Věčně usměvavý a dobře naladěný útočník Roman Haša přiznává, že si gólové předsezónní cíle od jistého času už nedává. Na rovinu také přiznává, že s angažmá v prvoligovém českém klubu už moc nepočítal a strašně ho mrzí, že nemohl nastoupit na Slovácku.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo