Generální partner
Světlý režim
5. květen 2011

Okresní derby bude soubojem o první místo.

Napínavou podívanou slibuje sobotní okresní derby mezi juniorkou Karviné a Stonavou. Vítěz tohoto duelu se zase o kousíček přiblíží vysněnému postupu.

Oba kluby si před sezónou vytyčily jasný cíl: postup do vyšší soutěže. A od prvních kol začaly tyto proklamace naplňovat. Lepší vstup do nového ročníku měla Stonava. Přestože prohrála již v úvodním kole v Brušperku 2:1, v dalších pěti zápasech bodovala naplno.

Naopak Karviná doplatila na nováčkovskou daň. První dvě utkání, ačkoli byly dobře rozehrány, skončily pouze remízou. Teprve poté se karvinská mašina rozjela na plné obrátky, dokud ji nezastavil náš sobotní soupeř.

Podzimní vyhecované střetnutí skončilo naší prohrou 2:1, byť jsme zásluhou Cika vedli 1:0. Hráči Stonavy však během necelých deseti minut stav otočili a nakonec udrželi těsnou výhru.

Tuto porážku budeme chtít soupeři vrátit i s úroky. Výhodou by mohla být lepší pohoda našeho týmu, který zvládl klíčové utkání v Šenově. Naopak stonavští v minulém kole nepotvrdili pověst favorita a překvapivě prohráli na vlastním hřišti s předposledním Starým Městem.

Navíc se našemu okresnímu rivalovi nedaří na jaře podle představ. Body totiž ztratil nejenom se Starým Městem, ale i s Albrechticemi. Tento šestibodový handicap může hrát důležitou roli při konečném zúčtování. A to na Stonavské čeká ještě jeden nepříjemný soupeř: SK Šenov.

Také svěřence Tomáše Bernadyho prověří jeden silný celek. V dalším kole totiž narazí v okresním derby na Baník Albrechtice. Pokud tento duel zvládneme bez ztráty kytičky, bude cestička do Krajského přeboru ušlapaná. V závěrečných kolech se totiž střetneme se soupeři, kteří jsou hratelní a jakýkoliv jiný výsledek než výhra nepřipadá v úvahu. Ale neříkej hop, dokud nepřeskočíš…

Lákadlem sobotního zápasu bude bezesporu i start našeho bývalého hráče Zdeňka Jaworského, který se před jarní části soutěže upsal Stonavě.

Utkání MFK OKD Karviná B – SK Stonava se odehraje v sobotu 7. května od 16:30 hodin na stadionu Bažantnice v Karviné – Novém Městě.

Rozhovory Rozhovory
st 13.1. | redakce

Stylianos Kokovas: Je důležité cítit důvěru

První rozhovor s novou tváří v karvinské kabině. Devatenáctiletý obránce Stelios Kokovas prozrazuje, co pro něj bude v začátcích hodně důležité, ale také, že by se rád naučil česky.

st 6.1. | redakce

Martin Šindelář: Odpočinul jsem si hlavně psychicky

Po dvou týdnech se hráči MFK znovu sešli v kabině. Nechyběl tam ani stoper Martin Šindelář, který byl převážnou část podzimu kapitánem týmu. Před druhým společným tréninkem v roce 2021 stihl odpovědět na několik otázek...

po 4.1. | redakce

Juraj Jarábek: V kádru budou pouze minimální změny

První den rekordně krátké zimní přípravy své svěřence ještě neviděl, jelikož absolvovali v Olomouci zátěžové testy. Trenér Juraj Jarábek měl dost práce v kanceláři, přesto si našel pár minut na první rozhovor v novém roce.

čt 31.12. | redakce

Lubomír Vlk: Bodový polštář z podzimu je důležitý, ale dál pracujeme s pokorou

Sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk hodnotí v obsáhlém rozhovoru uplynulý podzim, který se vydařil nad očekávání. Mírné rozladění panuje pouze z nezvládnutých domácích zápasů.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo