Generální partner
Světlý režim
5. květen 2011

Okresní derby bude soubojem o první místo.

Napínavou podívanou slibuje sobotní okresní derby mezi juniorkou Karviné a Stonavou. Vítěz tohoto duelu se zase o kousíček přiblíží vysněnému postupu.

Oba kluby si před sezónou vytyčily jasný cíl: postup do vyšší soutěže. A od prvních kol začaly tyto proklamace naplňovat. Lepší vstup do nového ročníku měla Stonava. Přestože prohrála již v úvodním kole v Brušperku 2:1, v dalších pěti zápasech bodovala naplno.

Naopak Karviná doplatila na nováčkovskou daň. První dvě utkání, ačkoli byly dobře rozehrány, skončily pouze remízou. Teprve poté se karvinská mašina rozjela na plné obrátky, dokud ji nezastavil náš sobotní soupeř.

Podzimní vyhecované střetnutí skončilo naší prohrou 2:1, byť jsme zásluhou Cika vedli 1:0. Hráči Stonavy však během necelých deseti minut stav otočili a nakonec udrželi těsnou výhru.

Tuto porážku budeme chtít soupeři vrátit i s úroky. Výhodou by mohla být lepší pohoda našeho týmu, který zvládl klíčové utkání v Šenově. Naopak stonavští v minulém kole nepotvrdili pověst favorita a překvapivě prohráli na vlastním hřišti s předposledním Starým Městem.

Navíc se našemu okresnímu rivalovi nedaří na jaře podle představ. Body totiž ztratil nejenom se Starým Městem, ale i s Albrechticemi. Tento šestibodový handicap může hrát důležitou roli při konečném zúčtování. A to na Stonavské čeká ještě jeden nepříjemný soupeř: SK Šenov.

Také svěřence Tomáše Bernadyho prověří jeden silný celek. V dalším kole totiž narazí v okresním derby na Baník Albrechtice. Pokud tento duel zvládneme bez ztráty kytičky, bude cestička do Krajského přeboru ušlapaná. V závěrečných kolech se totiž střetneme se soupeři, kteří jsou hratelní a jakýkoliv jiný výsledek než výhra nepřipadá v úvahu. Ale neříkej hop, dokud nepřeskočíš…

Lákadlem sobotního zápasu bude bezesporu i start našeho bývalého hráče Zdeňka Jaworského, který se před jarní části soutěže upsal Stonavě.

Utkání MFK OKD Karviná B – SK Stonava se odehraje v sobotu 7. května od 16:30 hodin na stadionu Bažantnice v Karviné – Novém Městě.

YouTube YouTube

Tiskovka po zápase v Liberci

Kouč Juraj Jarábek hodnotil mezi novináři utkání v Liberci, kde jeho tým prohrál 0:3.

Rozhovory Rozhovory
po 20.1. | redakce

Bolek: Nabídka Karviné mě potěšila, na jaře musíme zachránit ligu

Do přípravného utkání ještě po svém příchodu nenaskočil, ale je v tréninkovém procesu. Zkušený gólman Petr Bolek si zvyká na nové spoluhráče v kabině a těší se na jarní část FORTUNA:LIGY.

čt 16.1. | redakce

Milan Rundić: Je to celkem makačka

Nejprve v úterý zaujal nevídaným gestem fair play, o den později se vrátil do Trenčína, kde strávil krásnou část kariéry, protože se tam dvakrát radoval ze zisku ligového titulu. Milan Rundić stihl během dvou dnů plnou zátěž, tedy 180 minut.

út 7.1. | redakce

Jarábek: Prvních deset dnů se bude hodně běhat

Zimní dril začal! Trenér Juraj Jarábek přivítal své svěřence v pondělí po obědě a hned se s nimi dal do práce. Jaké budou nejbližší dny? Kolik prostoru dostanou testovaní hráči? Co říká na adresu svého nového asistenta?

út 31.12. | redakce

Pavel Dreksa: Hlavně, ať se nepotkáme v baráži!

V půlce prosince bylo oficiálně oznámeno, že stoper Pavel Dreksa v Karviné po čtyřech a půl letech končí. V posledním rozhovoru se rozpovídal o karvinské štaci, kterou si zpříjemnil v Ázerbájdžánu. Vysvětlil také, proč se rozhodl pro Zbrojovku a nezapomněl poděkovat celému klubu.