Generální partner
Světlý režim
5. květen 2011

Okresní derby bude soubojem o první místo.

Napínavou podívanou slibuje sobotní okresní derby mezi juniorkou Karviné a Stonavou. Vítěz tohoto duelu se zase o kousíček přiblíží vysněnému postupu.

Oba kluby si před sezónou vytyčily jasný cíl: postup do vyšší soutěže. A od prvních kol začaly tyto proklamace naplňovat. Lepší vstup do nového ročníku měla Stonava. Přestože prohrála již v úvodním kole v Brušperku 2:1, v dalších pěti zápasech bodovala naplno.

Naopak Karviná doplatila na nováčkovskou daň. První dvě utkání, ačkoli byly dobře rozehrány, skončily pouze remízou. Teprve poté se karvinská mašina rozjela na plné obrátky, dokud ji nezastavil náš sobotní soupeř.

Podzimní vyhecované střetnutí skončilo naší prohrou 2:1, byť jsme zásluhou Cika vedli 1:0. Hráči Stonavy však během necelých deseti minut stav otočili a nakonec udrželi těsnou výhru.

Tuto porážku budeme chtít soupeři vrátit i s úroky. Výhodou by mohla být lepší pohoda našeho týmu, který zvládl klíčové utkání v Šenově. Naopak stonavští v minulém kole nepotvrdili pověst favorita a překvapivě prohráli na vlastním hřišti s předposledním Starým Městem.

Navíc se našemu okresnímu rivalovi nedaří na jaře podle představ. Body totiž ztratil nejenom se Starým Městem, ale i s Albrechticemi. Tento šestibodový handicap může hrát důležitou roli při konečném zúčtování. A to na Stonavské čeká ještě jeden nepříjemný soupeř: SK Šenov.

Také svěřence Tomáše Bernadyho prověří jeden silný celek. V dalším kole totiž narazí v okresním derby na Baník Albrechtice. Pokud tento duel zvládneme bez ztráty kytičky, bude cestička do Krajského přeboru ušlapaná. V závěrečných kolech se totiž střetneme se soupeři, kteří jsou hratelní a jakýkoliv jiný výsledek než výhra nepřipadá v úvahu. Ale neříkej hop, dokud nepřeskočíš…

Lákadlem sobotního zápasu bude bezesporu i start našeho bývalého hráče Zdeňka Jaworského, který se před jarní části soutěže upsal Stonavě.

Utkání MFK OKD Karviná B – SK Stonava se odehraje v sobotu 7. května od 16:30 hodin na stadionu Bažantnice v Karviné – Novém Městě.

Rozhovory Rozhovory
čt 30.7. | redakce

Lubomír Vlk: Osu týmu chceme ponechat, ze sezóny mám smíšené pocity!

Sportovní ředitel MFK Karviná bilancuje uplynulou sezónu a vyhlíží tu následující, která bude v mnoha směrech náročnější. Za velký úspěch považuje, že Karviná bude i pátou sezónu po sobě prvoligová. Vyjádřil se také k aktuální situace okolo Ondřeje Lingra...

po 27.7. | redakce

JURAJ JARÁBEK: Náš kosmopolitní tým chceme zúžit, nový formát soutěže se mi líbí

Po hektickém závěru FORTUNA:LIGY se hlavní trenér MFK Karviná Juraj Jarábek vrátil v myšlenkách ke svému listopadovému příchodu, k těžkému jaru poznamenaném koronavirem, fanouškům, novému formátu či konkrétně ke svým svěřencům. Zmínil také, na kterých postech potřebuje tým posílit…

út 21.7. | redakce

Marek Janečka: Sezóna trvá strašně dlouho, ale máme před sebou už jen dva obrovsky důležité zápasy

Kapitán Marek Janečka spolu s celým týmem vyhlíží konec této dlouhé sezóny. Ještě předtím, ale celý tým potřebuje zvládnout dva nejdůležitější zápasy sezóny 2019/2020. Karvinští musí pod sebou udržet jednoho z dvojice Opava nebo Příbram...

so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii